ЮНИЙ ГРАНАТОМЕТНИК

19030404У своїх 19 років Володимир Самусь, житель с. Нижній Турів, побачив і пережив стільки, що вистачило б на життєву долю літньої людини. Як і для багатьох його ровесників, несподівано в розмірені будні ввірвалася війна з усіма її небезпеками та випробуваннями. Уже на лінії бойового протистояння з ворогом, який ще недавно лукаво називав себе братом, Володя раптово подорослішав, по-іншому став сприймати життя й бачити свою роль в ньому. І звичні слова «Хто, як не я» чи «Хто, крім мене» набрали для нього справді реального, усвідомленого змісту, стали своєрідним патріотичним закликом в боротьбі з окупантом.

Пригадуючи своє дитинство, мрії про майбутню професію, Володя ніколи не ставив за мету стати військовим. Просто так склалися обставини. Після закінчення школи, згодом -здобуття спеціальності зварювальника в Турківському професійному ліцеї, опинився на розпутті: у селі роботи не було, та й у райцентрі влаштуватися було проблематично. А тому в грудні 2013 р. пішов, за контрактом, на військову службу в 24-у механізовану бригаду, що дислокується на Яворівщині. Все ж, як-не-як , заробіток буде, а можливо й армія, як сподобається, стане справою всього життя, розмірковував тоді юнак. Continue reading

Григорій Горбей припинив повноваження сільського голови Верхненської сільської ради.

539084_271299249637592_1721164963_n30 березня 2015 року сесія Верхненської сільської ради задовільнила заяву сільського голови Григорія Горбея про дострокове припинення повноважень сільського голови у зв’язку із виходом на пенсію. Григорій Федоровича попрацював сільським головою шість скликань 25 років. Шановний Григорій Федорович Ви, як працівники органів місцевого самоврядування базового рівня, на Вас випало найбільше навантаження, тягар та біль людських проблем. Ви найближче були до простого люду, і саме ви, не маючи достатньої фінансової підтримки на реалізацію ваших повноважень намагалися вирішувати найболючіші питання людей – членів ваших громад. Велике Вам за це спасибі. Continue reading

В культурному центрі «Україна» м.Турка відбулася вистава за твором Т.Г.Шевченка «Назар Стодоля»

IMG_20150329_162248_129 березня, в культурному центрі «Україна» м.Турка відбулася вистава за твором Т.Г.Шевченка «Назар Стодоля». Присутні змогли побачити неперевершену гру акторів, які відобразили події того часу.П’єсу створено на межі першого й другого періоду творчості Шевченка, вона є новим явищем в українській драматургії. Зображені в ній події відбуваються у 17 столітті біля Чигирина. Розвиток дії подано в романтичному дусі, проте в п’єсі переважають риси реалістичного відтворення дійсності. Етнографічно-побутові картини виразнюють історичний колорит. Сценічні якості драми забезпечили їй великий успіх, і вона досі входить до репертуару українських труп

 

Стартував кубок району з футболу присвячений пам’яті Героям Майдану.

загруженное-10У неділю, 29 березня, під патронатом голови Турківської районної державної адміністрації Олександра Лабецького на чотирьох футбольних полях Турківського району (смт.Бориня, с.В.Висоцьке, с.Вовче та с.Явора) відбулися футбольні матчі групового етапу кубку району, присвячені пам’яті Героям Майдану.

Результати матчів:

Група А.
с.Нижнє Висоцьке – с.В.Висоцьке 3:0;
с.В.Висоцьке – с.Либохора 2:0;
с.Либохора – с.Нижнє Висоцьке 3:3. Continue reading

Іван Чудак написав заяву про дострокове припинення повноважень сільського голови Завадівської сільської ради

IMG_2917Іван Чудак написав заяву про дострокове припинення повноважень сільського голови Завадівської сільської ради. 29 березня 2015 року депутати Завадівської сільської ради розглянули заяву сільського голови про дострокове припинення повноважень сільського голови у зв’язку із виходом на пенсію. Іван Михайлович Чудак був сільським головою шість скликань. Голова районної ради Володимир Лозюк та керівник секретаріату районної ради Лілія Голко вручили Грамоту районної ради за вагомий вклад у розвиток Завадівської сільської громади та місцевого самоврядування на Турківщині. Виконувати обов’язки сільського голови згідно законодавства повинен секретар сільської ради Мар”ян Cакаль.

«КЛИЧ ДРУЗІВ – ГРАЙМО РАЗОМ!»

KlichkoВ рамках проекту «Клич друзів – граймо разом!» Фонд Кличко за підтримки Фундації Кока-Кола планує встановити та урочисто відкрити 20 майданчиків, які відповідають сучасним екологічним вимогам та вирізняються яскравим та стильним дизайном!
Заявку можуть загальноосвітні середні школи, для яких виховання спортивної та здорової молоді є пріорітетом. Continue reading

Мирон Годованець достроково припинив повноваження голови Шумяцького сільського ради.

10987731_857524327604289_3321465124565783032_n28 березня 2015 р.відбулася позачергова сесія Шумяцької сільської ради шостого скликання. Відкрив та вів сесію сільський голова Мирон Годованець.
Народні обранці розглянули питання про дострокове припинення повноважень сільського голови. Взявши до уваги заяву Мирона Годованця, депутати підтримали рішення достроково припинити повноваження Шумяцького сільського голови у зв’язку із виходом на пенсію. Голова районної ради Володимир Лозюк подякував за багаторічну і сумлінну працю, вагомий особистий внесок у становлення та розвиток місцевого самоврядування, вирішення питань соціально-економічного і культурного розвитку Шумяцької територіальної громади та побажав міцного здоров’я, благополуччя, миру і добра. Володимир Омелянович вручив Подяку районної ради.
Після цього було прийнято рішення сесії секретарю Шумяцької сільської ради тимчасово здійснювати повноваження Шумяцької сільського голови до моменту початку повноважень сільського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до чинного законодавства.

 

Сільські голови просять відкрити митний перехід «Лопушанка – Міхновець»

Сканировать1Сільські голови Хащівської ,Лімнянської ,Шумяцької, Присліпської та Вовченської сільських рад звернулися до Народного депутата Верховної Ради України – Андрія Лопушанського з проханням посприяти у відкриті контрольно-пропусного прикордонного переходу « Лопушанка – Міхновець» проект якого вже був погоджений в 90 роках між Україною і Польщею. Ділянка дороги від Турки до Лопушанки має на сьогоднішній день тверду основу і ремонт її обійдеться в значно меншу суму грошей, ніж в іншому напрямку, який стараються лобіювати інші особи. Цей перехід розташувався б за сім кілометрів від Старосамбірського району і одночасно був би зручним для жителів двох районів.
Сільський голова Лімнянської сільської ради – Степан Будз;
Сільський голова Хащівської сільської ради – Петро Савка;
Сільський голова Вовченської сільської ради – Василь Бурич;
Сільський голова Присліпської сільської ради – Онуфрій Ляхович;
Сільський голова Шумяцької сільської ради – Мирон Годованець.

 

Похорон земляка – Романа Мотичака.

10 серпня 2014 в бою з терористами під містом Іловайск трагічно загинув активний доброволець батальйону «Донбас» – Роман Мотичак 1969 рн, житель села Лімна Турківського району Львівської області. Сиротами стали двоє діточок.