Турецька компанія має намір інвестувати у Турківщину.

1Про можливість залучення турецьких інвестицій, зокрема створення двох лісопереробних підприємств, йшлося у понеділок, 30 травня, під час зустрічі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки із представнитками турецької компанії “Сімугер”.

Як повідомив представник ТОВ “Сімугер” Генчер Мурат, його компанія  має на меті створити на території Турківського та Миколаївського районів два лісопереробні підприємства, що спеціалізуватимуться на виготовленні паливних брикетів, європалетів та пресованої плити з відходів виробництва. Також у планах – проведення утилізації відходів деревного виробництва та металобрухту.

Він також зазначив, що турецька компанія готова інвестувати у Львівщину безперервно протягом 5 років, зокрема створити в області близько 1000 робочих місць та забезпечити навчання молодих спеціалістів, а також професійну перепідготовку демобілізованих учасників АТО.

Олег Синютка наголосив, що на Львівщині готові до співпраці та на прохання турецьких гостей пообіцяв надати пропозиції щодо території розміщення на Львівщині нового технологічного парку.

МАКСИМ КОЗИЦЬКИЙ ПРОФІНАНСУЄ 12 ПРОЕКТІВ НА СТАРОСАМБІРЩИНІ.

13243801_1566508400315698_7417364793371797020_o«СТАРОСАМБІРЩИНА 3000» ПІДТРИМУЄ СІЛЬСЬКІ ШКОЛИ. В БОНЕВИЧАХ ТА БЕРЕЗОВІ ВСТАНОВЛЯТЬ ІГРОВІ МАЙДАНЧИКИ
З ініціативи голови Ради розвитку Старосамбірщини Максима Козицького переможці обласного конкурсу мікропроектів отримають до 15 тисяч гривень співфінансування для виконання робіт. Серед них – будівництво дитячого ігрового майданчика в Боневицькій школі. Робота з впровадження проекту розпочинається. Усього цьогорічних проектів-переможців є 12, що говорить про зростання активності місцевих громад. Подібний проект – встановлення майданчика в Березові – днями також внесли до числа переможців цього конкурсу.

Підприємці Турківського району не хочуть брати місцеву деревину

13330888_10204976110522271_2231316575115383216_nТурківські лісгоспи готові реалізувати деревину місцевим підприємцям на 15% дешевше від аукціонної ціни. Підприємці своєю чергою кажуть, що задекларована ціна є зависокою, повідомив власкор Гал-інфо у Турківському районі.

Директор Боринського лісового господарства, депутат обласної ради Михайло Ільницький на нараді у голови Турківської РДА Олександра Лабецького розповів про роботу його підприємства та в цілому про стан лісогосподарських підприємств після прийнятих урядом рішень щодо заборони експорту лісоділового круглого та заборони санітарних рубок. Continue reading

Голову Турківської райдержадміністрації Олександра Лабецького нагороджено медаллю «За жертовність і любов до України»

s90650511Минулої неділі у Михайлівському Золотоверхому соборі м. Київ такою медаллю УПЦ КП було нагороджено голову Турківської районної державної адміністрації Олександра Лабецького.

У нашому районі він став другим, кого Патріарх Київський і всієї України Філарет відзначив медаллю. Дещо раніше її отримав сотник 29-ї Бойківської сотні, ветеран АТО Іван Круц.

Загалом такою медаллю Церква уже нагородила більше 1000 учасників Майдану та АТО, волонтерів, громадських діячів.

ПРОЕКТ ГРОМАДИ СЕЛА ВЕРХНЄ ГУСНЕ ЗАТВЕРДЖЕНИЙ ДО ФІНАНСУВАННЯ.

GusineКиївський  офіс представництва  проекту  ООН  та  ЄС  «Місцевий  розвиток, орієнтований  на  громаду – III» затвердив до  фінансування  мікропроектну  пропозицію  громадської  організації  «Агенція  місцевого  розвитку  сіл Нижнє Гусне та  Верхнє  Гусне». Проект  громади  «Енергозберігаючі  заходи ( заміна  вікон) у  шолі  села  Верхнє  Гусне Турківського  району» отримає  5 000,00 доларів при  умові, що  громада  вкладе кошти у  сумі –  12 500,00 грн   та  відділ  освіти  Турківської  РДА  оплатить  своє співфінансування. Голова  ГО «  Агенція  місцевого  розвитку  сіл  Нижнє  Гусне  та  Верхнє  Гусне» Михайло  Осовський спільно  з  громадою  проведуть  конкурсний  відбір  підрядної  організації  та  укладуть  від  імені  громади  з  нею договір на  виконання  будівельних  робіт. Після  виконання робіт  громадська організація  повинна  прозвітувати  перед  ПРООН  та  ЄС  про  використання  коштів.

Контактна  особа  ПРООН  та ЄС у  Турківському  районі – Микола  Лило.

МЕШКАНЦІ СЕЛА БОБЕРКА ЗМУСИЛИ ВОДІЇВ РОЗВАНТАЖИТИ ЛІС.

13331065_10204976082881580_9053213912247863256_n (1)17  травня 2016  року у  село  Боберка  Турківського  району завітали  два  лісовози  КП «Галсільліс» для  погрузки  ділової  деревини. Мешканці села  звернулися  до  водіїв  лісовозів з  проханням  не  розбивати  сільські  дороги після дощу  та  попросили  показати документи  на вивіз лісової  продукції. Однак, не  чіпована  деревина  була погружена  на лісовози та  направилась  на  центральну  дорогу у  село. Мешканці  села не  довго  думаючи  перегородили  дорогу  та  змусили водіїв розвантажити підозріло вирубаний ліс.

На  даний  момент   деревина  знаходиться  на  території  сільської ради,  а громада  села  Боберка  пропонує   незаконно  вирубаний  ліс  прийняти  на баланс  сільської  ради та  збудувати  із  нього  автобусну  зупинку.

НА ТУРКІВЩИНІ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ УСУНУЛИ ВІД ВИБОРУ ПІДРЯДНИКА.

darg_dialogТурківська районна державна адміністрація з керівниками відділів  без відома голів  громадських  організацій та  голів  ініціативних  груп  вибирає на  свій  розсуд  виконавців будівельних  робіт для  учасників конкурсу мікропроетів  місцевого розвитку Львівської обласної ради. Головам громадських  організацій та  головам  ініціативних  груп «рекомендували»  свої  кошти  перерахувати  на  спеціальні рахунки  відділу  освіти та  відділу  культури  РДА.  В результаті таких дій з акумульованими на  казначейських  рахунках коштами  громади, до  яких  влада  не має  жодного  відношення, буде розпоряджатися тепер уже районна влада без відома  самої  громади.

Хочемо  нагадати,  що  з  33 переможців проектів від  Турківського  району, голови  ініціативних  груп та голови  громадських організацій   були  основними  заявниками конкурсу мікропроектів Львівської обласної ради. Проект  називається  конкурсом  мікропроектів  місцевого  розвитку громад,  а  не  керівників  відділів районних  державних  адміністрацій. Жодного  проекту  відділ  культури  Турківської РДА не подавав  на конкурс,  а  вибирати  виконавця робіт буде чомусь він, а не громада.

ОБ’ЄДНАННЯ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ РАЙОНУ В АСОЦІАЦІЮ – один із пріоритетів діяльності ГО «Старосамбірщина-3000»

13315749_1566941360272402_2077099447371184494_nЦю справу підтримує Рада розвитку Старосамбірщини, яку очолює Максим Козицький.
Чимало кооперативів та фермерських господарств готові до спільної діяльності. Голова Зоротовицького кооперативу «Сільські послуги БМ», депутат райради Михайло Брошко вважає: «Об’єднавшись разом, ми зможемо активніше відстоювати інтереси виробників на селі, наймати висококласних спеціалістів – агрономів, ветеринарів, купувати дорогу сучасну техніку та нові технології, розвиватись самим і розвивати місцеві громади”.
Кооператив, який очолює цей шанований в громаді ґазда, має на двох гектарах шість сортів суниці, яку вирощують за сучасними технологіями: на плівці з використанням крапельного поливу, міжряддя встеляють соломою. Ягоди чистесенькі, без шкідників і дуже смачні. Крім того, в Зоротовичах вирощують зернові, садять картоплю і тримають невелику свиноферму. Люди мають роботу, готові розвивати село, готують цікаві проекти.

Заслужений журналіст України Павло Лехновський презентував книжку про своє село.

25700607Учора у приміщенні Жукотинської ЗСШ І-ІІ ступенів Турківського району Львівської області відбулася презентація історико-краєзнавчої книжки «Жукотин».

Про це сьогодні, 30 травня, повідомив кореспондент IA ZIK.

Автор видання «Жукотин» Павло Лехновський – заслужений журналіст України, відомий поет-пісняр зі Львова. Книжка, яку він присвятив своїй малій батьківщині, – рідному селу, містить відомості з історії, етнографії, фольклору, культури одного із сіл Бойківщини.

Передмову до видання «Відроджене з попелу, як фенікс» написав уродженець Турківщини Микола Ільницький – доктор філологічних наук, член-кореспондент Національної академії України. Він зазначив: «Село Жукотин за трагічних історичних обставин (14 вересня 1939 року) було спалене дощенту і на багато десятиліть зникло з адміністративного ландшафту, але воскресло з попелу, як та птаха фенікс із стародавньої фінікійсько-єгипетської міфології, відродилося як історична реальність і як свідчення безсмертя людської волі і людського духу». Continue reading

ТАЛАНОВИТІ ДІТИ ОТРИМАЛИ ПОДАРУНКИ ВІД МАКСИМА КОЗИЦЬКОГО.

13301505_1567229956910209_1225485981846776994_oГолова Ради розвитку Старосамбірщини М. Козицький на шкільних святах Останнього Дзвоника нагородив переможців традиційного конкурсу “Фізик Прикарпаття”- Олега Лопушанського, Оленку Фляк та Івана Дубравського зі Стрілківської ЗСШ ім. о. М. Вербицького і Василя Грица з Добромильської ЗСШ ім. Степана Бандери. Юні генії отримали грамоти і смартфони.
Також подарунками і солодощами відзначено перемогу в іншому конкурсі – “Дерево роду” – хирівських учнів: Христину Петрівську й Ольгу Женчак та ученицю Добромильського професійного ліцею Оксану Кіхтан. Окрім того, юні дослідниці матимуть змогу виступити на Львівському телебаченні при сприянні члена ради ГО “Старосамбірщина 3000”, відомого видавця Мирона Іваника, що родом з Тернави.