Для фіналу конкурсу “Краща громадська екологічна ініціатива” відібрали 12 екопроектів

14211929_1308156935891362_28605543962534701_nДнями в департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії з відбору аплікантів, яким буде надаватися фінансова підтримка на реалізацію екопроекту за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

“На розгляд Конкурсної комісії було представлено 44 екопроекти, метою яких є вирішення екологічних проблем Львівщини. – Повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник. – Після тривалого обговорення комісія попередньо відібрала 12 екопроектів, які заслуговують на увагу та фінансову підтримку”. Continue reading

В залі Турківської музичної школи проведена презентація ХХ літературно-краєзнавчого конкурсу ім. Мирона Утриска.

DSC_060730 серпня, в залі Турківської музичної школи була проведена презентація ХХ літературно-краєзнавчого конкурсу ім. Мирона Утриска.

В ХХ літературно-краєзнавчому конкурсі взяли участь 68 учасників . 11 учасників було нагороджено дипломами лауреата,16 – дипломами І ступеня,11- дипломами ІІ ступеня, 19 – дипломами ІІІ ступеня, та 11 учасників були нагороджені грамотами. На презентації були присутні 27 конкурсантів.
Люди мали змогу біля пам’ятника Тараса Шевченка поспілкуватися, обмінятися творчими думками, продекламувати свої вірші та поеми. Continue reading

Понад 7 млн грн – на реконструкції очисних споруд Турки

ochy-sni-sporudy-8561На Львівщині у місті Турка існувала, здавалося б, звичайна проблема: необхідність реконструкції очисних споруд каналізації. Та у цьому конкретному випадку вирішення проблеми покращило б екологічну ситуацію не лише у місті, а у регіоні в цілому. Поверхневі води на Львівщині забруднювались через аварійний стан очисних споруд. Як наслідок – забруднення однієї з найкрасивіших річок України Дністер.

Разом з головою Турківської міськради Геннадієм Когутом ми почали здійснювати поступові кроки для отримання фінансування на усунення проблеми зі всіх рівнів бюджету. Ірина  СУСЛОВА. Continue reading

У Львівській облраді засідання робочої групи з проблем вирубки лісів провели таємно

maxresdefaultПро це на своїй сторінці у «Facebook» повідомив журналіст Михайло Галущак

Робоча група створена відповідно до Розпорядження голови обласної ради Олександра Ганущина від 11 серпня №1177. ЗМІ про дане засідання не повідомляли. Також на офіційному сайті обласної ради не було відповідного прес-анонсу. А тому жодних представників ЗМІ чи громадських і екологічних організацій на засіданні не було.

«Пів години начальник управління лісового господарства, депутат облради від БПП Анатолій Дейнека розказував, як на Львівщині відкрито, з обговоренням на місцях заготовляють ліс; шляхом вирубки борються із його всиханням, шкідниками; як саме ж управління протидіє незаконній рубці – в тому числі у рядах своїх лісничих.Тільки начальник Державної екологічної інспекції Микола Маланич поправив, що всі акти про незаконну вирубку лісу лісничі Дейнеки складають лише перед тим, як до них має навідатись екологічна інспекція», – йдеться у повідомленні. Continue reading

ЗМІНЯТЬ МЕЖІ ЯСЕНИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ.

22523052729 серпня, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило  провів нараду з питань проведення робіт та використання коштів з обласного бюджету на землевпорядні роботи по встановленню (зміні) меж населених пунктів Ясениці, Кіндратів Ясеницької сільської ради. На нараді були присутні начальник відділу Держгеокадастру у Турківському районі Галина Косолович, в.о. начальника відділу містобудування та архітектури Яна Набокова та голова Ясеницької сільської ради Оксана Кузьмич. В ході наради заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило ознайомив присутніх про те, що з обласного бюджету надана субвенція на землевпорядні роботи. Дані кошти розпорядженням голови райдержадміністрації розподілені на роботи по встановленню (зміні) меж населених пунктів Ясениці, Кіндратів Ясеницької сільської ради. Ці проекти необхідні для того, щоб встановити і змінити межі населених пунктів, які в подальшому дадуть можливість відведенню земельних ділянок учасникам АТО для індивідуального житлового будівництва та інших потреб громади. Continue reading

ДОРОЖНЯ РЕВОЛЮЦІЯ ЯРОСЛАВА ДУБНЕВИЧА НА САМБІРЩИНІ

14202709_709766839164399_9022462369489684032_nОдвічною бідою Самбірщини були дороги. З часів незалежності їх, як правило, тільки нищили, а те, що ремонтували, ремонтом неможливо було назвати.

Щоразу на сесіях районної ради (як правило, навесні і восени) слухали питання лагодження доріг, приймали рішення на зразок: «домогтися», але нам щоразу обласні чиновники розповідали про те, що грошей нема. Зрештою, ми дожилися до того, що офіційна влада Львівщини визнала наші дороги найбільш проблемними в області. Їм здавалося, що цим визначенням вони нас втішили, але добрих доріг все одного не було. Коли Ярослав Дубневич ще першого разу балотувався у народні депутати і подорожував усіма селами Самбірщини, то диву дивувався… Навіть допускав собі вільнодумство, мовляв, невже у цьому районі взагалі не було ніякої влади, яка б пильнувала наші шляхи? І дав собі слово перевести район зі статусу бездоріжнього у статус протилежний. Це виглядало фантастично, позаяк обиватель давно звик до того, що нема грошей на дороги, а тому ми приречені губити колеса на ямах. Continue reading

Семінар на Турківщині для викладачів та координаторів курсів

14115518_1919233044970715_6607759421075848079_oВолонтери Безкоштовних курсів української мови завершили п’ятиденний семінар у селі Розлуч, що на Львівщині, який відбувся завдяки доброчинцям на платформі Спільнокошту. У заході взяли участь 38 викладачів, координаторів та лекторів зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Дружківки, Костянтинівки, Краматорська, Слов’янська, Харкова, Вінниці, Києва, Херсона, Запоріжжя, Дніпра, Чернігова, Нікополя.

Семінар для волонтерів Безкоштовних курсів української мови розпочали зі знайомства та лекції про організацію роботи на курсах. За допомогою арт-підходу, який провела викладач курсів з Києва Оля Андрусенко, учасники семінару охарактеризували себе через футболку, яку б вони одягнули. Найприкметніше, що волонтери, розповідаючи про себе, часто вживали слово «любов» – любов до людей, світу, слова. Мабуть, вона і є тим моторчиком, який рухає і дає можливість діяти «Безкоштовним курсам української мови» уже декілька років. Aнастасія Розлуцька окреслила механізми, за якими організовується робота курсів у різних містах, розповіла про інші проекти курсів, зокрема, Книжковий форум на колесах, та наголосила на проблемних моментах даних проектів. Continue reading

Оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел.

Без названияДепартамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел.

У конкурсі на заміщення вакантної посади директора Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел можуть брати участь громадяни України, які мають повну вищу освіту, педагогічний стаж роботи та стаж роботи на керівних посадах системи освіти не менше 3 років.

Окрім того, в конкурсі можуть брати участь громадяни України, які мають стаж роботи на керівних посадах у галузі економіки, для якої здійснюється підготовка робітничих кадрів у даному навчальному закладі, не менше 3 років.

Термін подачі заяв – місяць від дня опублікування оголошення про конкурс.

Документи, які подаються до конкурсної комісії:
-заява;
-автобіографія ;
-копія паспорта;
-копія трудової книжки;
-копія документа про освіту;
-листок з обліку кадрів;
-фотокарточка;
-програма.

Документи подаються за адресою:
79005, м. Львів, пл. Є. Петрушевича, 2, відділ професійно-технічної освіти , каб. № 33.

Тел. конкурсної комісії: (0322) 276-45 – 63, 276-45-65, 276-9761.

ШКОЛИ ТУРКІВЩИНИ ГОТОВІ ДО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

dr29 серпня, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило  провів нараду з керівниками відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації з питань підготовки шкіл району до початку 2016-2017 навчального року.

В ході наради начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Гошівська поінформувала, що відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, для перевірки стану підготовки до початку 2016-2017 навчального року, покращення санітарно-гігієнічного, матеріально-технічного стану навчальних закладів району було створено робочу групу. Відповідно до затвердженого графіку робочою групою здійснено огляд  шкіл району.

Так, аналізуючи здійснення огляду, можна відмітити, що у всіх приміщеннях установ освіти, з метою забезпечення організованого початку 2016-2017 навчального року, виконано відповідний план заходів та проведено  комплекс  ремонтних робіт.

Всі заклади освіти до початку нового навчального року готові.

ДОРОГИ ТУРКІВЩИНИ ВІДНОВЛЮЮТЬ ЗА КОШТИ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ.

DSC_0341Всі  дороги  на  Турківщині ремонтують та  будують  виключно  за  кошти  бюджету  Львівської  області. Жодної  гривні  на  ремонт  доріг  на  Турківщині  з державного  бюджету не  було  залучено. Відносно ремонту дороги з г Каплунівка с  Вовче до с Лопушанка зроблено  за  кошти у  сумі 2 млн 360 тис грн з обласного бюджету. 7 км дороги у с Вовче переведено із асфальтного твердого покриття у покриття,яке після зими буде називатися”багнюка”, бо зрізати то зрізали старе покриття, а новий асфальт не поставлять. Після Турківських лісовозів за рік не вистоїть будь-яка дорога.
Дорога Бориня – Боберка за  2 млн грн з обласного бюджету, дорога “Нижнє Висоцьке – Карпатське” – 220 тис грн з  обласного  бюджету, дорога “Нижнє Висоцьке – Багнувате” – 120 тис грн з  обласного бюджету,дорога “Штуковець – Яблунів”-  200 тис грн з обласного бюджету.
Дорога “Самбір – Турка- Сянки” також ремонтується за кошти обласного бюджету. У 2015 році вперше в Україні запроваджено експеремент з розподілу фінансів від збору миних платежів на митницях.81 км дорги з Самбора до Сянок за 500 млн гривень – це кошти із перевиконань із збору митних платежів на Львівській митниці. 50% із розмитненого товару залишається в обласному бюджеті та направляється на ремонт доріг у області, а 50 % забирають до Києва.

Депутати  Львівської  обласної  ради  від  Турківщини Михайло  Дзюдзь,  Михайло  Ільницький,  Ігор  Комарницький та  Іван  Собко попрацювали  плідно для  вирішення  дорожніх  проблем  на  Турківщині  у  2016 році.