ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА щодо змін до проекту Перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини в частині Турківського району

%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2%d0%be-%d1%82%d1%83%d1%80%d0%ba_%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%beПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

щодо змін до проекту Перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини в частині Турківського району

  1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення.

Львівською обласною радою схвалений проект Перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини в кількості 162 громад.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №1158 (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2015 року №1281-р) «Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Львівської області», затверджено Перспективний план Львівщини, який не охоплює усі території області. Continue reading

ТУРКІВЩИНУ ВІДВІДАВ ПРЕМ`ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН

226618314_53685Сьогодні на Львівщині перебуває Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман. Разом з народним депутатом України, членом фракції БПП Андрієм Лопушанським, головою ЛОДА Олегом Синюткою та керівництвом Турківського району Олександром Лабецьким та Володимиром Лозюком Прем`єр відвідав Західний реабілітаційно-спортивний центр національного комітету спорту інвалідів України у с. Яворів, Турківського району, де провів зустріч з параолімпійцями-учасниками та переможцями Параолімпіади в Ріо-де-Жанейро.

У ході зустрічі глава Уряду відзначив високий рівень українських спортсменів та запевненив, що українські параолімпійці завжди будуть знаходити підтримку у держави.

Народний депутат України, член фракції БПП Андрій Лопушанський, до складу мажоритарного округу якого і входить Турківщина, зі свого боку сказав, що він як народний депутат завжди сприятиме розвитку спорту та пропагуванню здорового способу життя на Прикарпатті.

Невихованість водіїв, чи проста байдужість!

1Хочимо розказати про пригоду одного з  наших читачів “Н”, який в коментарях написав про свою поїздку:

“Пишу про маршрутку Львів В.Висоцьке. Я військовослужбовець і часто їжджу цим рейсом зранку до Самбора. Так ці водії, погань сиклива часто не зупиняються бо бояться посвідчення УБД та це не саме огидне. Сьогодні 14.09.16 я сів в цю маршрутку просто цивільний ще сідав та на наступній зупинці чекали двоє військових,водій спеціально зупинив автобус за метрів 50 від зупинки щоб висадити пасажира і не зупинився цим людям. Мене просто розривало зсередини і коли я кажу, що ти робиш, чому ти так поступаєш з ними це чмо єхидно вишкірилось і сказало, що вони не платять. Народ, що ви робите з людьми які своїм життям, здоровям та розлукою з сімями заслужили це право їздити безкоштовно. Бог нам цього не простить”.

Чи насправді всі водії такі агресивні і жадібні? чи просто невихованість поодиноких?

Пишіть в коментарях, раді будемо почути вашу думку?

Турківщина попрощалась із десантником Миколою Кльобом

14516455_886803331420077_4632783693645134554_nСьогодні Турківщина попрощалась  із дисантником  Миколою Кльобом.

Ще восьмого березня 2014 року, коли не було такого поняття, як антитерористична операція, Микола разом з іншими десантниками, пішов захищати державу. Його згадують як надзвичайно мужню людину. Разом зі своїм підрозділом він серед перших пішов на розблокування Луганського аеропорту, де стояла основна частина особового складу 80 окремої аеромобільної бригади. Під час маршу вони потрапили в засідку. У бронетранспортер, за кермом якого був Микола, потрапила ворожа граната. Машина загорілась. Завдяки діям цього мужнього хлопця тоді вдалось врятувати всіх, хто їхав цією машиною. Після того, як хлопці пробили «коридор» крізь оточення і зайшли на територію аеропорту, йому довірили іншу машину. Continue reading

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ВІДРЕМОНТОВАНОГО НАРОДНОГО ДОМУ У С ВЕРХНІЙ ТУРІВ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

21 вересня, заступник голови Турківської райдержадміністрації Юрій Лило спільно із заступником голови районної ради Василем Костишаком, помічник  депутата Львівської обласної  ради  Ігоря Комарницького  Лідія  Пасічник, Нижньотурівським сільським головою Петром Шкрамком   взяли участь у церемонії відкриття народного дому «Просвіта»в с.Верхній Турів після проведеного ремонту.

Ремонт цієї будівлі, а саме: перекриття даху, заміна вікон, дверей та внутрішні роботи були проведені в рамках реалізації мікропроекту Львівської обласної ради. Кошти на реалізацію цього проекту виділили Львівська обласна рада, Турківська районна рада та райдержадміністрація, громада села на загальну суму в розмірі 215 тисяч грн.

Вітальне слово з нагоди відкриття сказав виконавець будівельних робіт, директор фірми ПП «Чертур» Василь Чернянський та головний спеціаліст з питань  реалізації проектів місцевого розвитку  Турківської районної ради Микола Лило.

Всі виступаючі побажали громаді села берегти зроблене та працювати над тим, щоб у наступному році продовжити участь у реалізації мікропроектів.

Опісля відбулася концертна програма за участі колективів художньої самодіяльності

У С НИЖНЯ ЯБЛУНЬКА ПЕРЕПОХОВАЮТЬ ВОЇНА, ЩО ЗАГИНУВ У ЛУГАНСЬКОМУ АЕРОПОРТІ.

klebbig26 вересня, під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Лабецького проведено засідання організаційного комітету з питань організації поховання Героя – Кльоб Миколи Івановича. В засіданні взяли участь  заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило, заступник голови районної ради Василь Костишак та члени організаційного комітету.

Обговорено організаційні питання щодо поховання Кльоб М.І., бійця 1-го батальйону 80-ї окремої високо-мобільної десантної бригади, який загинув у бою за Луганський аеропорт 2 вересня 2014 року. Микола ідентифікований по ДНК та визнаний загиблим.

Дата та місце  поховання – середа, 28 вересня 2016 року, орієнтовно о 13.00 год. в с.Нижня Яблунька Турківського району.

Більш детальну інформацію стосовно години  буде повідомлено додатково.

У Турківському районі для воїнів АТО запустили програму “Повернення до життя”

rollo-nayu-1-1024x536Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного Комітету спорту інвалідів України, що у селі Яворів Турківського району, оголошує про набір на програму активної реабілітації “Повернення до життя” на 2016-2017 роки. Програму організували для травмованих військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Програма активної реабілітації передбачає три щоденних тренування з різних дисциплін, включаючи спортивні заняття, заняття з ерготерапії, заняття з психологом, бесіди із соціальних та юридичних питань, дні активного відпочинку, майстер-класи з арттерапевтами тощо. Continue reading

Відбулась підсумкова конференція проекту “СПІВРОБІТНИЦТВО ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ ТА НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СФЕРІ НАДАННЯ СУСПІЛЬНИХ ПОСЛУГ”.

14409923_564771963729258_2240887319842334546_o23 вересня у ЛРІДУ НАДУ відбулась підсумкова конференція проекту “СПІВРОБІТНИЦТВО ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ ТА НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СФЕРІ НАДАННЯ СУСПІЛЬНИХ ПОСЛУГ”.
Протягом дня учасники польської та львівської команд проекту, а також запрошені експерти, спробували проаналізувати польський і український досвід впровадження моделі, проблеми та перспективи Моделі делегування суспільних послуг. Заступник директора інституту Андрій Ліпенцев у своєму виступі окреслив важливість та додаткові ефекти від впровадження Моделі в умовах реформування місцевого самоврядування в Україні. Антоній Собоєвскій, Марта Макух та Магдалєна Боровец-Вечорєк проаналізували польський досвід і його окремі приклади. Радники проекту Галина Макота, Ольга Котовська, Василь Абаімов та Орест Файфурка зупинились на особливостях впровадження Моделі в громадах Львівщини. Ці виступи також були підкрпілені точкою зорою представників деяких громад, зокрема Турківщину представив голова районної ради Володимир Лозюк, а с.Завадів – голова ГО «Жіночий вибір України» Ганна Середа-Папірник. Перспективи Моделі в загальному контексті взаємодії органів влади і громадських організації розглянув керівник аналітичної групи ГО «Європейський діалог» Олександр Софій.
Святковий завершальний акорд проекту – вручення сертифікатів радникам, представникам пілотних громад і учасникам семінару для органів місцевого самоврядування.

НА ТУРКІВЩИНІ ВІДБУЛОСЯ ВІДЗНАЧЕННЯ 102 РІЧНИЦІ ПЕРШОГО БОЮ УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ

14468290_666256873552140_2927569385070148423_o25 вересня 2016 року на Ужоцькому перевалі поблизу села Сянки Турківського району біля пам’ятного знаку Українським січовим стрільцям відбувся урочистий захід відзначення 102 річниці першого бою Українських Січових стрільців.
На початку дійства священнослужителі відслужили молебень за полеглими Українськими Січовими Стрільцями в роки Першої світової війни.
В заході взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова обласної ради Олександр Ганущин, голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький, голова районної ради Володимир Лозюк, представники громадських організацій та політичний партій, воїни АТО, ветерани бойових дій в Афганістані, представники дивізії «Галичина» та інших ветеранських організацій.
Continue reading

ЧИ БУДЕ СТВОРЕНО НПП”БОЙКІВЩИНА”?

8369724319 вересня, заступник голови Турківської райдержадміністрації Юрій Лило взяв участь у нараді заступника голови Львівської облдержадміністрації Ірини Гримак щодо включення земель до складу національного природного парку «Бойківщина». На нараді присутні директор департаменту екології облдержадміністрації Руслан Гречаник, представник з Інституту екології Карпат НАН України, кандидат біологічних наук Оксана Марискевич, директори Турківського та Боринського держлісгоспів, начальник управління Львівліс Анатолій Дейнека, головний інженер Галсільлісу та депутати Львівської обласної ради.

Всі присутні висловили свою підтримку ідеї створення на базі лісових угідь Боринського, Турківського лісгоспів та лісів  Галсільлісу створити національний природній парк «Бойківщина». Поряд з тим, начальник управління Львівлісу Анатолій Дейнека висловився проти вилучення лісових угідь, які плануються передати в національний природній парк «Бойківщина» з користування Боринського та Турківського держлісгоспів.

Головний інженер Галсільлісу звернув увагу на те, що рішення про передачу лісових угідь може прийняти тільки обласна рада. Директори Турківського та Боринського держлісгоспів підняли гостру проблему, яка існує на сьогоднішній день щодо забезпечення населення дровами. Суть проблеми полягає в тому, що департамент екології обласної держадміністрації не дає погодження  на проведення вибірково санітарних рубок догляду.

Було також звернуто увагу на ряд колізій в існуючому законодавстві, що не дає можливості всім зацікавленим сторонам створення національного природного  парку «Бойківщина» дійти згоди та прогресу в даному питанні.