ЧИ НЕ ДОЦІЛЬНО НА ТУРКІВЩИНІ ЗАБОРОНИТИ ЗБИРАТИ ГРОШІ З БАТЬКІВ У ШКОЛАХ І ДИТСАДКАХ?

Положеннями Конституції України, Закону України «Про освіту» передбачено право громадян на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах та обов’язок держави (і її органів) забезпечити доступність та безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах тощо.

Тобто законодавчо в нашій державі встановлено, що освіта у школах та садках державної і комунальної власності безкоштовна. Вимагання коштів адміністрацією закладу, вчителями є незаконним та тягне кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.

На рівні відділу  освіти Турківської РДА можна встановити заборону збирати кошти батьків в обов’язковому порядку. Допускається збирати гроші виключно на бажання батьків. Нікого не можуть примушувати здавати кошти на утримання школи або дитсадка.

Також можна поскаржитись до міліції, прокуратури, необхідно подати заяву із зазначенням конкретних фактів та підписами батьків. На підставі такої заяви можуть порушити кримінальну справу. Continue reading

МІСЬКА РАДА ВІДМОВИЛА УЧАСНИКАМ АТО В ОТРИМАНІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.

ХХІІІ сесія VІІ-го скликання

Р І Ш Е Н Н Я № 725

від 23.12.2016 р. м.Турка

Про розгляд заяви учасника АТО
Іванусь В.В.

Керуючись ст.12 Земельного кодексу України, п.34 ст.26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» та розглянувши заяву № 785 від 17.11.2016р. жителя с.Лопушанка вул..Верхній кінець,145 Турківського району Іванусь Василя Васильовича про виділення земельної ділянки під будівництво житлового будинку в м.Турка, як учаснику АТО, сесія Турківської міської ради

В И Р І Ш И Л А:

1. Відмовити Іванусь Василю Васильовичу у виділенні земельної ділянки під будівництво житлового будинку в м.Турка у зв»язку з відсутністю вільної земельної ділянки.

2. Заяву Іванусь В.В. буде розглянуто повторно після затвердження змін до Генерального плану м.Турка.

Міський голова Г.Й.Когут

Рішення №725. Про розгляд заяви учасника АТО Іванусь В.В.
Рішення №726. Про розгляд заяви учасника АТО Зварича А.П.
Рішення №727. Про розгляд заяви Ціко Ю.В.
Рішення №728. Про розгляд заяви учасника АТО Іжика П.В.
Рішення №729. Про розгляд заяви учасника АТО Іжика П.В.

РАЙОННА РАДА ПЕРЕДАЛА ОЧИСНІ СПОРУДИ МІСЬКІЙ РАДІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ ТУРКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

від       27  січня  2017  року        № 04

м.Турка

Про утворення комісії по передачі майна районної комунальної власності Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання рішення №276 XVІ сесії Турківської районної ради VI скликання від 20.06.2013 року «Про передачу майна районної комунальної власності – комплексу будівель та споруд, розташованих в м.Турка по вулиці Круг Городище, 22-а» та враховуючи рішення №603 XVII сесії Турківської міської ради VII скликання від 22.09.2016 року «Про безоплатну передачу на баланс Турківської міської ради майна районної комунальної власності – комплексу будівель та споруд, розташованих в м.Турка по вулиці Круг Городище, 22-а»:

Continue reading

У Турці двоє школярів намагалися спалити школу

В м Турка   двоє підлітків намагалися підпалити школу в якій навчаються.

Як стало відомо з власних джерел, пізно увечері 29 січня двоє братів, віком 13 та 14 років,  розбили віконну шибу і дісталися до шкільного класу. Після цього вони облили бензином і підпалили двері кабінету завуча школи.

Пожежу було вчасно ліквідовано, частково постраждало  міжповерхове перекриття, обгоріли вхідні двері кабінету.

Особи малолітніх «паліїв» швидко встановили. З їх слів, вони хотіли підпалити кабінет де знаходився класний журнал.

Наразі вся інформація перевіряється. Всі обставини події встановлюють правоохоронці.

На Турківщині пасинок жорстоко побив вітчима

В Турківське відділення поліції 29 січня поступило повідомлення від чергового лікаря про те, що до них на лікування поступив 57-річний місцевий мешканець. Медики діагностували у нього закриту черепно-мозкову травму та забійні садна голови.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції у Львівській області.

Правоохоронці встановили, що тілесних ушкоджень потерпілому завдав його пасинок, 31-річний місцевий мешканець. Близько сьомої вечора вдома між чоловіками виник конфлікт, під час якого пасинок двічі вдарив вітчима кулаком в обличчя.

Наразі правоохоронці встановлюють обставини події, вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Леополіс

БЕЗ ЗГОДИ ВОВЧЕНСЬКОЇ ТА ШУМ’ЯЦЬКОЇ ГРОМАДИ ВИРУБАЮТЬ ЛІС.

В улюбленому для  туристів маршруті  з г Каплонівка до витоку  річки Дністер,  між с  Вовче  та  Шум’яч – КП “Галсільліс”  планує  вирубати  молодий ліс. Жодного  обговорення   у  громадах  не  проведено.  Хто  підписав  протоколи  громадських  обговорень? Минулого  року  тут  вже  було проведено  рубку. Вирубують здоровий молоденький ліс просто заради наживи. Проте лісівники виправдовуються, кажуть, лише проріджують насадження.Та в лісгоспі працівники запевняють: вирубка цілком законна і з усіма узгоджена – навіть з науковцями. А працювати там будуть приватні підприємці, бо в лісівників начебто немає потрібної техніки. І така рубка насправді рятує від  хворих дерев. Потрібно  відмітити,  що жодна  сільська  рада,  окрім  Турківської  міської  ради у  Турківському  районі,  не  наважилася  прийняти  рішення   “Про  заборону  суцільних рубок на  своїй  території”.

 

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТА МІСЬКОЇ РАДИ У 2016 РОЦІ.

Звіт про роботу у 2016р.

Протягом 2016 року мною як депутатом Турківської міської ради:
• забезпечено імплементацію поіменного голосування;
• підготовлено Положення про постійні комісії, Програму про надання одноразової (фінансової) допомоги малозабезпеченим громадянам та Положення про порядок надання одноразової матеріальної (фінансової) допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися у скрутній життєвій ситуації і проживають на території міста;
• забезпечено внесення змін в регламент міської ради щодо створення фракцій та веб-трансляції пленарних засідань в частині законності та прозорості роботи депутатського корпусу;
• розроблено та вручено Пам’ятку депутатам Турківської міської ради щодо подання та заповнення Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру;
• тричі поводилася зустріч з виборцями в приміщенні сесійної зали міської ради;
• з метою зміцнення довіри громадян та забезпечення ефективної депутатської діяльності розроблено та затверджено Кодекс депутатської етики та вручено його безпосередньо депутатам міської ради;
• спільно з МГО «Центр Європи», дирекцією, вчителями трудового навчання, дітьми Турківських шкіл №1 та №2 та за підтримки ПП Сіданича С.Я. проведено акцію «День зустрічі пташок» з виготовлення та встановлення шпаківень;
• розроблено та подано на розгляд Статут територіальної громади міста Турка;
• спільно з МГО «Центр Європи» подавалося звернення до міської ради, щодо можливості надання дозволу на встановлення сцени на пл.Ринок;
• забезпечено завезення щебню для засипання ям та встновлення двох вуличних ліхтарів по вул.Шевченка;
• брав участь у роботі координаційної ради з проведення Дня міста;
• співзасновник та учасник проведення велопробігу «Усі на Дністер» з турки до витоку р.Дністер;
• розпочато реалізацію проекту водовідведення (прокладання ливневої труби та встановлення залізобетонних кілець) по вул. Майдан Шевченка та центральному ринку;
• забезпечив впровадження громадського бюджету (бюджет участі) у м.Турка на який було подано заявку Дубравського А.В. «Чисте місто».
• з 23 засідань міської ради мною пропущено 2.

Протягом 2016 року мною як голово постійно діючої комісії з питань депутатської діяльності, етики, законності та гуманітарних питань організовано та проведено 13 засідань з розгляду заяв мешканців міста.

Протягом 2016 року як голова Агенції впровадження мікропроекту «Покращення доступу до якісної питної води громади м.Турки. Першочергові заходи по реконструкції та енергоефективності системи водопостачання, навчання громади. Турківський район, Львівська область / KFW» забезпечував реалізацію та громадський контроль по даному проекту. У 2016 році проект завершено, об’єкт передано балансоутримувачу.

Дякую жителям міста за довіру!

Олександр  Гвоздінський

Турківська міськрада розроблятиме спільний з Польщею проект з ремонту доріг.

Турківська міська рада уклала угоду про співпрацю між Бещадським повітом Підкарпатського воєводства. Досягнуто домовленості про розроблення спільного проекту з ремонту доріг в рамках міжнародних проектів Польща-Білорусь-Україна.

Про це повідомили у Турківській міській раді!

Загальна вартість проекту – 2,5 млн євро. В разі затвердження спільного проекту, польська сторона отримає 1,5 млн, а українська – 1 млн євро.

Як повідомили у міськраді, під цей проект зараз прроводяться роботи з виготовлення проектно-документації для всіх вулиць міста Турка. Орієнтовна вартість ПКД – 250000 грн.

Конкурс відбудеться у 2017 році, а реалізація проекту, в разі виграшу, у 2018 році. Підписано спільний намір з реалізації проекту.

http://zik.ua

У ТУРКІВСЬКОМУ РАЙОНІ НА ОБЛІКУ ПЕРЕБУВАЄ 13 753 ПЕНСІОНЕРИ.

Станом на 01.01.2017р на обліку в районі перебуває 13753 пенсіонери, в т.ч. 9106 пенсіонерів, яким призначено пенсію за віком, 3115 пенсіонерів – по інвалідності, 1177 пенсіонерів – в разі втрати годувальника та 355 пенсіонерів – з інших Законів.

За 2016 ріку призначено 543 пенсії, проведено 2910 перерахунків з різних підстав відповідно до законодавства України.

Відповідно до статті 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік» проведено два масові перерахунки пенсій: – з 1 травня 2016р.  –  12267 пенсіонерам, з 1 грудня 2016р.  –  12210 пернсіонерам.

Середній розмір пенсії з 01.01.2017 становить 1816,92 грн., що на 188,99 грн. більше, у порівнянні з січнем 2016 року (1627,93 грн.). Continue reading

Нацполіція і державна лісова охорона спільно попереджатимуть незаконні рубки лісу

Відтепер Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства та Головне управління Національної поліції у Львівській області спільно забезпечуватимуть охорону лісів, раціональне використання лісових ресурсів, попереджатимуть нелегальний обіг деревини та боротимуться з незаконними рубками. Днями сторони підписали відповідний документ – “Заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання  деревини”.

Про це повідомив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

“Цим документом передбачено проведення спільних рейдів з охорони лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень, в тому числі порушень правил пожежної безпеки”, – зазначив Анатолій Дейнека.

За його словами, також будуть проводитись перевірки правомірності перевезення споживачами деревини, заготовленої в лісах, незалежно від їх відомчого підпорядкування. Окрім того, для інформування громадськості щодо стану охорони лісів, фактів незаконних рубок та результатів їх розслідування, реалізацію заходів висвітлюватимуть у засобах  масової інформації.