Переможцем районного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт» визнано проекти Ільницької та Ясеницької сільських рад.

26 травня 2017 року відбулося засідання районної конкурсної комісії для проведення щорічного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт» (I етап)

Переможцями районного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт» у IV категорії (сільські  ради) визнано проект «Організація роботи із впровадження екологічних заходів та забезпечення їх виконання на території села правил дотримання санітарного стану та благоустрою Ільницької  сільської  ради» виконавчого комітету Ільницької сільської ради.

Друге місце присвоєно проекту «Організації роботи із впровадження екологічних заходів та забезпечення їх виконання на території села правил дотримання санітарного стану та благоустрою с. Ясениця та с Кіндратів» виконавчого комітету Ясеницької сільської ради.

II етап конкурсу буде проведено обласною Конкурсною комісією до 1 липня 2017 року.
Місцевим радам населених пунктів, які займуть призові місця в конкурсі, будуть вручені дипломи Львівської обласної ради I, II та III ступенів, а також з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію та вирішення локальних екологічних проблем виділяються кошти.
Зокрема, у другій категорії населених пунктів за перше місце – 90 тис. грн.; за друге місце – 70 тис. грн.; за третє місце – 60 тис. грн. У  четвертій категорії населених пунктів за перше місце – 50 тис. грн.; за друге місце – 30 тис. грн.; за третє місце – 20 тис. грн.

БЕЩАДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ЗА БУДІВНИЦТВО ПЕРЕХОДУ У БОБЕРЦІ ТА У ЛОПУШАНЦІ.

Турківська  районна  рада звернулась з офіційним  листом до  директора  Бещадського  Парку Народового (Польща) з  проханням  надати  свою офіційну  позицію  відносно  будівництва  митного  переходу  “Боберка -Журавин”. Директор парку  офіційно  заявив,  що  вони  не  мають жодних  заперечень  до  будівництва  митних переходів  у  “Боберка -Журавин” та  “Лопушанка – Міхновець”,  але  категорично виступають проти  будівництва митного переходу  “Лубня -Волосате” Великоберезнянського району  Закарпатської  області. Бещадський  національний  парк  повідомляє,  що майбутній митний  перехід “Боберка -Журавин”  буде  знаходитись на  краю природно-заповідного  фонду,  а  розташування майбутнього  митного  переходу “Лопушанка –  Міхньовець” буде знаходитися взагалі  за  межами  національного  парку.

Микола  ЛИЛО – головний спеціаліст з  питань  реалізації  проектів  місцевого  розвитку  Турківської районної  ради.

Престольний празник Свято-Вознесенського храму села Боберка

Осередком духовності для Православних вірних села Боберка ,та навколишніх сіл, є Свято-Вознесенський храм, престольне свято якого було відзначено 25 травня.
Божественну Літургію в день світлого торжества престольного свята Боберківської Свято-Вознесенської церкви, очолив Архімандрит Пантелеймон із Жукотина, Йому співслужив сонм священнослужителів, зокрема,митр.прот.о. Йосиф із В.Яблуньки,митр.прот.о.Роман із Турочок, прот.о.Роман із Ільника, прот.о.Іван із Радич, прот.о.Миколай із Н.Яблуньки, настоятель парафії прот.о. Роман, на Богослужені був присутній сільський голова Микола Копанишин та багато людей
Після Літургії відбувся водосвятний молебен і традиційний Хресний хід навколо храму.
Варто зауважити, що за останій рік храм дуже змінився ,зокрема замінено покрівлю храму та вікон,придбано новий престіл, жертовник,голгофу,відреставровано стіни купола та.ін. Головна святиня села, Свято-Вознесенський храм, є і неабиякою окрасою для села Боберка.

http://cerkwaturka.ce-ya.com

Президент звільнив голову Сколівської РДА

Президент України  Петро Порошенко підписав розпорядження про звільнення Ігоря Свистуна з посади голови Сколівської районної державної адміністрації Львівської області.

Як відзначено у розпорядженні, Свистуна звільнено «згідно з поданою ним заявою».

Як повідомляли, ще у липні 2016 року стосовно І.Свистуна складено адмінпротокол про порушення антикорупційного законодавства.

Освячення фундаменту під Храм в селі Закіпці

22 травня в день Перенесення мощей святого Миколая Чудотворця під куполами старовинного та намоленого  храму Йоана Хрестителя в мальовничому гірському краї в селі Закіпці відбулася Архиєрейська Служба Божа очолювана Високопреосвящейнішим Владикою Яковом з нагоди освячення фундаменту та закладення капсули під будівництво нового храму святої великомучениці Параскеви П’ятниці (день пам’яті 10 листопада н. ст.). Урочисто та святково багаторазово лунало в храмі «Еспола еті деспота». Свято назавжди запам’ятається тим, хто був на ньому присутній, і найурочистіші хвилини Богослужіня закарбуються в історії парафії Закіпці. Святий Єфрем Сирійський сказав: «Церкву творять не стовпи, а люди», хай Бог всіх благословить, хто допомагає  при будівництві нового Дому Божого.

Роман Гобрей учень 9-го класу.

Eкологічна катастрофа.Нафтопродукти забруднили ґрунт і потрапили в річку Яблунька.

Сьогодні, 29 травня, спеціалісти Держекоінспекції Львівської області здійснили виїзд у село Бориня Турківського району, де виявили вихід нафтопродуктів (дизельне паливо) ЛВДС–1К ДП «Прикарпатзахідтранс».

Перекачку дизельного палива продуктопроводом зупинили, аварійно-відновлювальні формування філії приступили до ліквідації забруднення.

У процесі обстеження місця події виявили, що причиною виходу нафтопродуктів стала розгерметизація внаслідок кримінальної врізки зловмисників у продуктопровід. Continue reading

У Жидачівському районі планують заборонити суцільні рубки лісу!

Чи підтримають депутати ініціативу руху «Стоп лісоцид» стане відомо вже завтра, 30 травня. Тоді й відбудеться голосування сесії районної ради. Раніше подібні рішення прийняли у Старосамбірському та Жовківському районах, готуються заборонити  – у Турківському.

Що нас спонукало до такого вольового кроку? Дивіться самі.

Після року боротьби, десятків рейдів та написання кілограмів запитів стало очевидно: прохань і застережень мафіозна система не боїться! Адже лісова господарка – це лише частина великої панорами української корупції і тут діють ті самі правила: груба сила та особисті зв‘язки. Continue reading

Заступником голови комісії з питань бюджету Львівської облради обрали Івана Собка.

Таке рішення члени комісії ухвалили сьогодні підтримавши пропозицію голови комісії Олега Домчака. Заступник Юрій Гудима заявив, що переходить у іншу комісію. Після цього секретар комісії з питань бюджету Андрій Ковч заявив, що хоче залишити посаду. Він додав, що залишиться членом комісії. Депутати вирішили обрати новим секретарем Олега Андрусишина.

У Сянках прикордонники затримали двох іноземців які намагалися незаконно перейти кордон.

Учора вранці, на околиці села Шегині, що поблизу кордону з Польщею, місцеві жителі бачили невідомого, який прямував в бік кордону. Мешканці негайно зателефонували дільничному інспектору прикордонників і вже за декілька хвилин група реагування розшукала незнайомця. Ним виявився громадянин Республіки Молдова, 1974 року народження, який напередодні легально прибув в Україну та вирішив подорожувати далі незаконно. Чоловік пояснив, що прямує до Євросоюзу у пошуках роботи, однак підстав та відповідних засобів для легального в’їзду до Польщі у нього немає.

Через деякий час, на гірській ділянці українсько-польського кордону, на залізничній станції в селі Сянки прикордонники затримали невідомого, без документів. Чоловік зазначив, що він є громадянином Азербайджану, певний час нелегально працював в Україні, а власний паспорт він загубив. Прикордонники з’ясували, що громадянин перебуває на території України незаконно і відносно нього є рішення суду про примусове видворення. Також з’ясовуються обставини справи, щодо можливої спроби незаконного порушення державного кордону України зазначеною особою.

Наразі обох чоловіків затримано в адміністративному порядку, рішення по справах прийматиме суд.

На Самбірщині провели в останню дорогу 92-річного Мирона Танчія.

Учора у с. Береги Самбірського району Львівської області в останню земну дорогу провели учасника національно-визвольної боротьби за незалежність України, воїна УПА Мирона Танчія. 

Ветеран УПА помер на 92 році життя. Попрощатись з дуже доброю людиною, завжди веселою і життєрадісною зійшлися жителі села. Приїхали віддати останню йому пошану члени Самбірської станиці Братства ОУН-УПА Самбірської станиці на чолі із станичним Миколою Петрущаком, представники районної влади.

Мирон Танчій народився у с. Либохори Турківського району, був освіченою людиною. Вільно володів трьома іноземними мовами – англійською, німецькою та польською. У роки боротьби проти московського більшовизму та гітлерівців був перекладачем куреня УПА «Яструб». Continue reading