27 липня 1997 р.Б., у рідному с.Лімна о.Василь Поточняк отримав ієрейські свячення

20 років тому!
27 липня 1997 р.Б., у рідному с.Лімна о.Василь Поточняк отримав ієрейські свячення з рук правлячого архиєрея Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦвладики Юліана Вороновського.За 18 літ священичого служіння,які уділив йому Господь,залишив вагомий слід в історії церкви і українського народу.За свою ревну душпастирську, просвітницьку та організаційну працю був відзначений церковними та державними нагородами.Міжнародна піша проща родин мігрантів «Самбір-Зарваниця»,яку започаткував,стала живим памятником.
Похований у крипті дзвіниці Марійського духовного центру с.Зарваниця

30 липня 2017р. 15.00 год у с. Старява на Старосамбірщинні відбудеться патріотичний фестиваль “Старява-фест”

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ ОХОЧИХ!!!
30 липня 2017р. 15.00 год у с. Старява на Старосамбірщинні відбудеться патріотичний фестиваль “Старява-фест” приурочений до 75-ї річниці створення УПА.
Головною фішкою заходу стане реальна реконструкція боїв 43-го року, коли окупанти нападали на рідну землю. Цього недільного дня глядачі поринуть у далеке, але водночас таке близьке кожному українцю протистояння ворогу.
Також у фестивалі візьмуть участь реконструктори з Дніпра, Львова, Хмельницького та інших н.п. Окрім цього на святі відбудеться виставка ретро-мотоциклів, а гостей частуватимуть польовою кухнею.
Якщо ви хочете заглибитись у добу боротьби упівців за рідний край та відчути непоборний дух своїх прадідів, то вам просто необхідно на “Старява-фест”.
Окрема вдячність за все ідеологу фесту та керівнику ВІК “МАМАЙ” Віталій Панько
Буде емоційно та неповторно. 

Турківщина очікує на Бойківських фестинах гостей з усього світу

Упродовж 2-6 серпня на Турківщині відбудеться вже шостий фестиваль бойків, під час якого планується проведення 85 різноманітних заходів. На мистецьку програму запросили бойків із Словаччини, Польщі та США.

Цього  року усі заходи вирішили проводити у різних населених пунктах. Основною точкою буде село Явора, але до свята залучили загалом понад 10 сіл.

Вперше на фестивалі представлять локацію з автентичною бойківською кухнею, на якій кожен охочий зможе почастувати стравами за оригінальними давніми рецептами.

Також у цьогорічній програмі фестивалю – туристичні походи, концерти, турніри з шашок та шахів, міжнародні конференції, конкурси, спортивні змагання, вистави, змагання силачів, творчі зустрічі та багато іншого. У молодіжній частині програми передбачено вечірні дискотеки, виступи відомих виконавців  та музичний сюрприз на закриття фестивалю.

Довідково:

Всесвітні бойківські фестини — міжнародний етнічний фестиваль бойків, який відбувається один раз на 5 років у Турківському районі Львівської області (м. Турка та с. Явора). Ініціатором проведення Всесвітніх бойківських фестин був у 1992 р. голова Всеукраїнського громадського товариства «Бойківщина XXI століття» Петро Косачевич.

ВАСИЛЬ ВІРАСТЮК ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ 6 СЕРПНЯ У КОНКУРСІ “НАЙСИЛЬНІШИЙ БОЙКО”

Конкурс силачів «НАЙСИЛЬНІШИЙ БОЙКО», під егідою найсильнішої людини планети – ВАСИЛЯ ВІРАСТЮКА,
в рамках проведення Шостих Всесвітніх Бойківських фестин

Змагання проводяться на Співочому полі с.Явора Турківського району Львівської області 
6 СЕРПНЯ 2017 РОКУ, ПОЧАТОК ЗМАГАНЬ. О 15.30 ГОД.
Приїзд учасників та реєстрація 6 серпня 20017 року до 15.00 год.
Попередній відбір учасників відбудеться 3 серпня 2017 під час змагань «Бойківські забави» на стадіоні «Карпати» міста Турка. Поч. о 11.00 год.
Continue reading

ВАСИЛЬ КОСТИШАК СКЛИКАЄ ДЕПУТАТІВ НА ПОЗАЧЕРГОВУ СЕСІЮ РАЙОННОЇ РАДИ

УКРАЇНА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ ТУРКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

від       26  липня  2017  року        № 37

м.Турка

Про скликання XV позачергової сесії Турківської 

районної ради VІI скликання

Відповідно до статей 46 і 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

І.Скликати XV позачергову сесію Турківської районної ради VІІ скликання в п’ятницю 28 липня 2017 року о 10.00 год в залі засідань районної ради з таким порядком денним: Continue reading

УРЯД ЗАТВЕДИВ НА ТУРКІВЩИНІ ЧОТИРИ ГРОМАДИ

Уряд вніс зміни до перспективних планів формування територій громад Вінницької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Черкаської, Чернівецької областей. Зокрема, доповнено перелік спроможних територіальних громад та уточнено їх склад у перспективних планах формування територій громад зазначених областей. Відповідно до прийнятих змін об’єднані територіальні громади будуть здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Continue reading

У СЕЛІ СОКОЛИКИ ЗГАДАЮТЬ ПРО ОПЕРАЦІЮ З ВИСЕЛЕННЯ ПОЛЯКАМИ БОЙКІВ

28 липня 2017 року у селі Нижній Турів (Соколики) Турківського району, відбудеться урочистий захід присвячений Операції “Вісла” – 70 років депортації.

Соколики — колишнє містечко в Турківському районі.

Село засноване до 1556 року краківським воєводою Петром Кмітом. Перша згадка про церкву датована податковим реєстром 1640 року, наступна — 1655-го. 1791 року в Соколиках зведено дерев’яну тризрубну церкву Св. Дмитра. 1931 року поруч з церквою Св. Дмитра споруджено муровану церкву. Continue reading

МІСЬКА РАДА ВСТАНОВИЛА НОВІ ЛАВКИ НА МАЙДАНІ ШЕВЧЕНКА

Покращення благоустрою м.Турка

Працівниками Турківської міської ради на майдані Т.Шевченка додатково встановлено зручні лавки зі спинками, для більш комфортного відпочинку городян.

Надіємося на Вашу культуру, розуміння та бережливе ставлення!

ОСТАННІ КРИЇВКИ У ВИТОКАХ ДНІСТРА

Після  встановлення восени 1939  року більшовицького тоталітарного режиму  діяльність громадських організацій,політичних партій була  заборонена. Заарештовані   сиділи у  Самбірській  в’язниці -Володимир Хаджай, другий  зять В  Яремкевича парох села  Тарнави – Зіновій  Крупський, Михайло  Максим. На  початку німецько-радянської  війни З.Крупський був  розстріляний, В.Хаджаю чудом  вдалося врятуватися, долю  М.  Максима встановити не вдалося. Члени осередку  ОУН пішли в підпілля. Continue reading