На зарплату потрібні додаткові кошти

Про це повідомив на черговій сесії Турківської районної ради, доповідаючи про виконання районного бюджету Турківського району за перше півріччя поточного року, начальник фінансового управління Турківської РДА Володимир Юсипович.

Потреба в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ на початок 2017 р. становила 28008,1 тис. грн. Але у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з січня 2017р. та через інші чинники, виникла додаткова потреба у коштах на зарплату.

Так по установах освіти потрібно ще 14600,0 тис. грн.. Тут складна ситуація виникає з виплатою заробітної плати технічним працівникам. Аналогічна картина по закладах охорони здоров’я, де доведені контрольні цифри Мінфіну видатків на район проводяться від кількості населення, а не від кількості установ, тобто на обслуговування населення району (50, 0 тис. чол.) необхідно, по розрахунку, 25 ФАПів, а фактично функціонує 55. По установах культури додаткова потреба в коштах складає 2739,0 тис. грн., по фізичній культурі і спорту – 91,7 тис. грн..

У зв’язку з цим, уже було розроблено і затверджено ряд заходів з економії бюджетних коштів та збільшення їх надходжень. Крім цього, ще буде уточнення бюджету, а також прийнято звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів про виділення додаткових коштів.

Отже, є надія, що з виплатою заробітної плати до кінця року працівникам бюджетних установ усе буде гаразд.

Ольга ТАРАСЕНКО

Газета “Бойківщина” №38,2017

Відбулася селекторна нарада за участі військового комісара Турківського РВК Руслана Космана та голови районної призовної комісії – заступника голови РДА Юрія Лила.

22 вересня, в Турківському РВК відбулася селекторна нарада за участі військового комісара Турківського РВК Руслана Космана та голови районної призовної комісії – заступника голови райдержадміністрації Юрія Лила. Обговорено питання організації роботи районних призовних комісій, залучення до пошуку призовників, які ухиляються від служби, представників Національної поліції та доведені плани по призову. Турківському району на осінній призов доведено план в кількості 29 призовників. На даний період часу проведено попередній відбір в кількості 11 чоловік. Осінній призов до лав Збройних Сил України розпочнеться з 1 жовтня 2017 року.

Залізничний переїзд 137 км пк 5 перегону “Турка-Яблунька” буде закрито для руху автотранспортних засобів з 28.09.2017 р

Керівництво ВП “Самбірська дистанція колії” повідомляє жителів району про те, що залізничний переїзд 137 км пк 5 перегону Турка-Яблунька буде закрито для руху автотранспортних засобів з 28.09.2017 р. з 08 год.40 хв. до 29.09.2017 р. до 08 год.00 хв. для виконання колійних робіт по заміні настилу.

Відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини при РДА

22 вересня, за участю  заступника голови районної державної адміністрації Юрія Лила та членів комісії відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Турківській райдержадміністрації.  На порядку денному було розглянуто 3 питання , а саме:

– розгляд заяви жителя с.Явора  від 18.09.2017 р  про надання дозволу на побачення із своїм малолітнім сином у вихідні дні. Вирішили надати дозвіл батьку бачитися із своїм сином у вихідні дні за згодою обох сторін;

– розгляд  листа від 18.09.2017 року  Добромильської спеціалізованої загальноосвітньої школи – інтернату про надання рішення про перевід дитини, позбавленої батьківського піклування до Роздільського дитячого будинку – інтернату у зв’язку із закінченням навчання та через стан здоров’я. Для влаштування дитини до Роздільського дитячого будинку – інтернату необхідно прийняти рішення органу опіки та піклування Турківської РДА. Вирішили службі у справах дітей підготувати проект розпорядження про перевід дитини з Добромильської спеціалізованої загальноосвітньої школи – інтернату до Роздільського дитячого будинку – інтернату;

– перегляд та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дитини –сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Затвердили індивідуальні плани на 4 дітей, провели повторний перегляд 1 дитини.

01 ЖОВТНЯ У СЯНКАХ ВІДЗНАЧАТЬ 103 РІЧНИЦЮ ПЕРШОГО БОЮ УСС

Фестиваль патріотичної пісні «Стрілецька слава», присвяченому 103-й річниці першого бою Українських Січових Стрільців, який мав відбутися 24 вересня 2017 року на Ужоцькому перевалі, біля пам’ятного знаку Українським Січовим Стрільцям переноситься у зв’язку із складними погодними умовами, які склалися на території району (грози, сильний дощ, град, пориви вітру та шквали) . Даний захід планується провести 1 жовтня 2017 року.

ДЕПУТАТАМИ МІСЬКОЇ РАДИ СТАНУТЬ ОКСАНА ФРОЛОВА ТА ГАЛИНА СТЕФАНИК.

28 вересня 2017 року о 11.00 годині в залі засідань міської ради (м.Турка, пл.Ринок, 26, зал засідань, ІІ поверх) скликається 39-те чергове засідання сесія Турківської міської ради 7 скликання.

На засідання запрошуються депутати та члени виконавчого комітету міської ради, депутати районної та обласної рад, заступник міського голови із виконавчих питань, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету, головний бухгалтер міської ради, спеціалісти відповідальні за підготовну проектів рішень, заявники, представники засобів масової інформації та громадськості. Continue reading

У ЖОВТНІ – ЛИСТОПАДІ ВІДБУДЕТЬСЯ ОБЛІТ ПЕРСПЕКТИВНИХ ПУНКТІВ ПРОПУСКУ І ОГЛЯД ВЖЕ ДІЮЧИХ, – ОЛЕКСАНДР ГАНУЩИН

Під час засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва запланували обліт перспективних пунктів пропуску і огляд вже діючих.

«Сьогодні ми проектуємо для себе в межах місяця дуже важливу подію – це обліт перспективних пунктів пропуску і огляд діючих, щоб максимально пришвидшити процес їх розбудови і найголовніше – наблизити початок робіт на майбутніх пунктах пропуску», – розповів голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Continue reading

 Юнацький чемпіонат району. Чвертьфінали

II-гий юнацький Чемпіонат Турківського району з футболу вийшов на фінішну пряму. Завершилися ігри в групах, визначилися квартети найсильніших юнацьких команд району. В неділю, 10 вересня, були зіграні чвертьфінальні поєдинки. Їхні результати були і очікуваними, і сенсаційними.
ФК «ФАВОРИТ» (Н.Яблунька) 1-1 (4-3) ФК «ЯВОРА» (Явора)
ФК «ФАВОРИТ»: Ляхович Володимир, Ковальчин Назарій, Ковальчин Василь, Ковальчин Ігор, Пукшин Степан, Ватраль Михайло, Голованич Михайло, Ляхович Юрій, Мишковський Віктор, Куприч Роман, Репрінцев Денис
ФК «ЯВОРА»: Лофій Андрій, Мельник Денис, Гошівський Святослав, Гошівський Володимир, Романович Роман, Дільний Ілля, Яців Богдан, Леньо Микола, Мельник Владислав, Добрянський Андрій, Бігун Василь, Гошовський Микола
Голи: Мишковський Віктор (60хв.) – Дільний Ілля (20хв.)
Попередження: Ковальчин Назарій – Дільний Ілля
Пам’ятаючи про велику ціну помилки, команди розпочали дуже обережно. До ударів по воротах справа не доходила, вся боротьба на полі велася переважно в центрі поля. Захисники обидвох команд переважали гравців атаки суперника, а ті, не маючи підтримки, були не в змозі самотужки щось створювати. Так тривало весь перший тайм, так було і до 50-ї хвилини, коли гравець «Явори» Ілля Дільний обіграв кількох опонентів і зумів прицільно пробити по воротах. Пропустивши гол і розуміючи, що до завершення поєдинку залишається не так вже й багато часу, гравці команди з Нижньої Яблуньки кинулися відігруватися. Відразу зросли швидкості, почали з’являтися моменти біля воріт обидвох команд, хоча гольовими їх назвати було важко. І коли, здавалося, гра так і завершиться мінімальною перемогою команди Явори, а секундна стрілка відраховувала останню хвилину гри, Нижня Яблунька забила – відчайдушний фланговий прохід когось із гравців «Фавориту» завершився прострілом на ворота «Явори» і ударом в дотик Віктора Мишковського.

Continue reading

Колектив ОКС ЛГП «Галсільліс» відзначив професійне свято на найвищій вершині України

У переддень професійного свята, Дня працівника лісу, колектив Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» підкорив найвищу вершину України – гору Говерлу та підняв там державний прапор України та прапор з емблемою підприємства. Подібні заходи згуртовують колектив, піднімають корпоративний дух та віру у свої сили.

Більшість колективу підприємства сходили на цю вершину вперше. Підкорення вершин – це справа справжніх професіоналів. У кожного є свої непідкорені цілі, як у професійному плані так і в особистому житті. Так і кожен з учасників походу на Говерлу – підкорив свою власну вершину, довівши, насамперед собі, що все у житті є можливим, що не потрібно зупинятися і важливо весь час рухатись уперед, не оглядаючись у минуле.

Дістатись на Говерлу можна кількома маршрутами, які дещо відрізняються за протяжністю. Ми обрали коротший, але більш стрімкий шлях, вирушивши з боку турбази «Заросляк» (через так звану Говерлянку), і дісталися вершини майже через дві години. Мусимо визнати, що зробити це було непросто, адже сходження на найвищу точку України вимагає відповідної фізичної підготовки. Зате воно було того варте — дякуючи сонячній та ясній погоді, ми побачили всю красу живописних краєвидів. Дуже гарно проглядався увесь чорногорський хребет, на якому розташована гора, що вабила нас своєю непорушністю і стійкістю, перед нами відкрилася така чудова панорама, що ми навіть забули про втому і час.

Опинившись на вершині гори розумієш, важливість підтримки колег, приходить усвідомлення того, що разом не страшні ніякі труднощі і перешкоди, що разом досягнемо успіху!

Юні туристи з Винник побували біля витоку Дністра

Захоплюючу мандрівку до витоку Дністра здійснили  юні вихованці гуртка пішохідного туризму, який діє при Винниківській санаторній школі-інтернаті.

Діти у супроводі свого керівника Михайла Данька та класного керівника 11-го класу Н.І. Михашули, соціального педагога І.В.Антонової, педагога-організатора Н.С. Фігури протягом двох днів милувалися краєвидами Карпат і згаданою річкою.

Як відомо, могутній Дністер бере свій початок в урочищі Старе Поле біля села Вовче (Львівська область, Турківський район).

Жили винниківські туристи у наметах, самостійно готували їжу на вогнищі. І діти, і дорослі набралися багато позитивних вражень і емоцій, оздоровилися.

Нагадаємо, що цей гурток є складовою Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді (ЛОЦКЕТУМ).

У мандрівці брали участь семеро учнів 11-го класу та один семикласник.

Володимир ГАВРИЛІВ