ДЕПУТАТАМИ МІСЬКОЇ РАДИ СТАНУТЬ ОКСАНА ФРОЛОВА ТА ГАЛИНА СТЕФАНИК.

28 вересня 2017 року о 11.00 годині в залі засідань міської ради (м.Турка, пл.Ринок, 26, зал засідань, ІІ поверх) скликається 39-те чергове засідання сесія Турківської міської ради 7 скликання.

На засідання запрошуються депутати та члени виконавчого комітету міської ради, депутати районної та обласної рад, заступник міського голови із виконавчих питань, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету, головний бухгалтер міської ради, спеціалісти відповідальні за підготовну проектів рішень, заявники, представники засобів масової інформації та громадськості. Continue reading

У ЖОВТНІ – ЛИСТОПАДІ ВІДБУДЕТЬСЯ ОБЛІТ ПЕРСПЕКТИВНИХ ПУНКТІВ ПРОПУСКУ І ОГЛЯД ВЖЕ ДІЮЧИХ, – ОЛЕКСАНДР ГАНУЩИН

Під час засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва запланували обліт перспективних пунктів пропуску і огляд вже діючих.

«Сьогодні ми проектуємо для себе в межах місяця дуже важливу подію – це обліт перспективних пунктів пропуску і огляд діючих, щоб максимально пришвидшити процес їх розбудови і найголовніше – наблизити початок робіт на майбутніх пунктах пропуску», - розповів голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Continue reading

 Юнацький чемпіонат району. Чвертьфінали

II-гий юнацький Чемпіонат Турківського району з футболу вийшов на фінішну пряму. Завершилися ігри в групах, визначилися квартети найсильніших юнацьких команд району. В неділю, 10 вересня, були зіграні чвертьфінальні поєдинки. Їхні результати були і очікуваними, і сенсаційними.
ФК «ФАВОРИТ» (Н.Яблунька) 1-1 (4-3) ФК «ЯВОРА» (Явора)
ФК «ФАВОРИТ»: Ляхович Володимир, Ковальчин Назарій, Ковальчин Василь, Ковальчин Ігор, Пукшин Степан, Ватраль Михайло, Голованич Михайло, Ляхович Юрій, Мишковський Віктор, Куприч Роман, Репрінцев Денис
ФК «ЯВОРА»: Лофій Андрій, Мельник Денис, Гошівський Святослав, Гошівський Володимир, Романович Роман, Дільний Ілля, Яців Богдан, Леньо Микола, Мельник Владислав, Добрянський Андрій, Бігун Василь, Гошовський Микола
Голи: Мишковський Віктор (60хв.) – Дільний Ілля (20хв.)
Попередження: Ковальчин Назарій – Дільний Ілля
Пам’ятаючи про велику ціну помилки, команди розпочали дуже обережно. До ударів по воротах справа не доходила, вся боротьба на полі велася переважно в центрі поля. Захисники обидвох команд переважали гравців атаки суперника, а ті, не маючи підтримки, були не в змозі самотужки щось створювати. Так тривало весь перший тайм, так було і до 50-ї хвилини, коли гравець «Явори» Ілля Дільний обіграв кількох опонентів і зумів прицільно пробити по воротах. Пропустивши гол і розуміючи, що до завершення поєдинку залишається не так вже й багато часу, гравці команди з Нижньої Яблуньки кинулися відігруватися. Відразу зросли швидкості, почали з’являтися моменти біля воріт обидвох команд, хоча гольовими їх назвати було важко. І коли, здавалося, гра так і завершиться мінімальною перемогою команди Явори, а секундна стрілка відраховувала останню хвилину гри, Нижня Яблунька забила – відчайдушний фланговий прохід когось із гравців «Фавориту» завершився прострілом на ворота «Явори» і ударом в дотик Віктора Мишковського.
Continue reading

Колектив ОКС ЛГП «Галсільліс» відзначив професійне свято на найвищій вершині України

У переддень професійного свята, Дня працівника лісу, колектив Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» підкорив найвищу вершину України – гору Говерлу та підняв там державний прапор України та прапор з емблемою підприємства. Подібні заходи згуртовують колектив, піднімають корпоративний дух та віру у свої сили. Більшість колективу підприємства сходили на цю вершину вперше. Підкорення вершин – це справа справжніх професіоналів. У кожного є свої непідкорені цілі, як у професійному плані так і в особистому житті. Так і кожен з учасників походу на Говерлу – підкорив свою власну вершину, довівши, насамперед собі, що все у житті є можливим, що не потрібно зупинятися і важливо весь час рухатись уперед, не оглядаючись у минуле. Дістатись на Говерлу можна кількома маршрутами, які дещо відрізняються за протяжністю. Ми обрали коротший, але більш стрімкий шлях, вирушивши з боку турбази «Заросляк» (через так звану Говерлянку), і дісталися вершини майже через дві години. Мусимо визнати, що зробити це було непросто, адже сходження на найвищу точку України вимагає відповідної фізичної підготовки. Зате воно було того варте — дякуючи сонячній та ясній погоді, ми побачили всю красу живописних краєвидів. Дуже гарно проглядався увесь чорногорський хребет, на якому розташована гора, що вабила нас своєю непорушністю і стійкістю, перед нами відкрилася така чудова панорама, що ми навіть забули про втому і час. Опинившись на вершині гори розумієш, важливість підтримки колег, приходить усвідомлення того, що разом не страшні ніякі труднощі і перешкоди, що разом досягнемо успіху!

Юні туристи з Винник побували біля витоку Дністра

Захоплюючу мандрівку до витоку Дністра здійснили  юні вихованці гуртка пішохідного туризму, який діє при Винниківській санаторній школі-інтернаті.

Діти у супроводі свого керівника Михайла Данька та класного керівника 11-го класу Н.І. Михашули, соціального педагога І.В.Антонової, педагога-організатора Н.С. Фігури протягом двох днів милувалися краєвидами Карпат і згаданою річкою.

Як відомо, могутній Дністер бере свій початок в урочищі Старе Поле біля села Вовче (Львівська область, Турківський район).

Жили винниківські туристи у наметах, самостійно готували їжу на вогнищі. І діти, і дорослі набралися багато позитивних вражень і емоцій, оздоровилися.

Нагадаємо, що цей гурток є складовою Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді (ЛОЦКЕТУМ).

У мандрівці брали участь семеро учнів 11-го класу та один семикласник.

Володимир ГАВРИЛІВ

15 вересня 2017 року в м.Турка на майдані Шевченка відбулося спільне відзначення напередодні Дня рятівника.

15 вересня 2017 року в м.Турка на майдані Шевченка відбулося спільне відзначення напередодні Дня рятівника в рамках транскордонного співробітництва Турківським районним відділом ДСНСУ у Львівській області та аналогічною службою із сусідньої Польщі (гміна Нозджец).На  Турківщину  завітали  польські  партнери  із  гміни  Ноздржець, Бржозовського  повіту,  Підкарпатського  воєводства на  чолі  з  війтом  гміни  Антонієм  Громала та  своєю  пожежною  бойовою машиною. Через  проблеми на  українській  митниці польські  партнери  запізнилися  на  урочисту  частину  святкування,  яка  розпочалась о 12:00 год та  продовжилась  у  14:00 год. уже  з гостями із Польщі за  участі  заступника  голови  РДА  Юрія  Лила,  голови  районної  ради  Володимира  Лозюка. Урочисть  була  відкрита виконаним гімном  України,гімном  Польщі та  виступами  народних  колективів  Турківщини.  Турківська  РДА  оголосила  про підписання  розпорядження із нагородження  подяками  працівників  Турківської  пожежної  частини-  Світлані  Мирошкіній,  Сипливому Роману та Лопатовському  Олегу.  Потрібно  нагадати,  що  польська  гміна  передала на  початку  року  безкоштовно  пожежній частині у  Турці  пожежний автомобіль.Польські партнери і цього разу знову  привезли  подарунки  для  турківських  рятівників -  пожежні  рукави  для  комплект  пожежної  форми.

   На  даний  момент  на  розгляді  в  технічному  секретаріаті  програми  транскордонного  співробітництва"  Польща -Україна - Білорусь 2014-2020 рр" знаходиться  поданий  спільний  проект  Турківської  районної  ради  та  гміни  Ноздржець  "Придбання  нових  пожежних  автомобілів  для  двох  партнерських регіонів". Проект  подається  вже  вдруге  на  конкурс траскордонного  співробітництва.

Заступник  голови  РДА - Лило  Юрій  Дмитрович щиро привітав рятівників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони з професійним святом – Днем рятівника! "Важко переоцінити важливість і значущість тієї справи, яку кожен день, кожну годину виконуєте ви – рятувальники і пожежники, ризикуючи власним життям. Це ви, за першим сигналом готові негайно вирушити в епіцентр будь-яких подій, безстрашно гасити пожежі, рятувати людей на воді, першими прибуваєте на ліквідацію завалів, руйнувань, зсувів та інших напастей. Стикаючись з дня в день з бідою, ви не черствієте душею, зберігаєте в собі готовність до самопожертви. Результат цієї роботи – сотні врятованих життів. Зі святом! Бережіть рідних і не будьте байдужими до інших людей! Зичимо вам здоров`я, добробуту у родинах, сил та енергії для подальших успіхів у вашій небезпечній та відповідальній праці".

Турківський міський голова Когут Г.Й. привітав з професійним святом – Днем рятівника, подякував за вірність обов’язку, постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом та побажав усім міцного здоров’я, добра, миру, злагоди, благополуччя та якомога менше тривожних викликів.Відповідно до розпорядження міського голови, було вручено Подяку начальнику сектору Мірошкіній Світлані Валеріївні та колективу 28 Державно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Львівській області та безоплатно передано у користування 15 пожежних рукавів! 

Помічник  депутата  Верховної  Ради  України  Андрія  Лопушанського   -  Ірина  Кіра  вручила  подарункові Сертифікати  на  відпочинок  у  СПА  центрі  «Layar Palace» у  м  Хирів та  Сертифікат  на  відпочинок  у  санаторії  "Женева" м  Трускавець -  Світлані  Мірошкіній.

 

Вітаємо з Днем працівника лісу!

Шановні працівники лісового господарства! Сердечно вітаємо Вас з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу! Примножуючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, лісівники забезпечують надійний захист земельних угідь, поліпшують екологічний стан довкілля, нарощують випуск продукції лісового господарства. Прийміть слова щирої вдячності і пошани за Вашу працю, за все те, що Ви робите для добробуту нинішнього і майбутніх поколінь. Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя та благополуччя, успіхів у праці, віри і наполегливості у досягненні поставленої мети!

Ліс – як живий організм: він потребує щоденної уваги і турботи

Лісове господарство - основна галузь життєдіяльності нашого Карпатського регіону, яка, попри всі «буревії», тримається на плаву, створює робочі місця, в рамках чинного законодавства формує місцевий бюджет, в міру можливостей - презентує район. Очевидно, через це й має таку постійну увагу з боку громадськості, щораз відбиваючись від критики. Чого гріха таїти, іноді цілком об’єктивної , а часто бува й упередженої.

Про деякі аспекти лісівничих буднів та тривожні віяння сьогодення наша розмова з директором ДП «Боринське лісове господарство», депутатом Львівської обласної ради Михайлом Ільницьким.

- Останніми роками лісівнича тема є досить популярна. Все частіше на адресу ваших колег та підопічних сиплються звинувачення щодо неналежного стану ведення господарства. Лунають пропозиції взагалі про заборону суцільних рубок. На Вашу думку, чим продиктована така пильна увага до лісу? Continue reading

12-13 вересня в межах місії KfW Банку Розвитку здійснювалась перевірка оновлених в рамках проекту Українського фонду соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальних інвестицій.

12-13 вересня в межах місії KfW Банку Розвитку здійснювалась перевірка оновлених в рамках проекту Українського фонду соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальних інвестицій. IV» 9-ти об’єктів Львівщини.  Делегація у складі старшого технічного експерта пані Єви Сюзани Легде, представника бюро банку KfW у Києві Віталія Шмеріги та заступника в.о. виконавчого директора УФСІ Віктора Мірошниченка 12 вересня відвідали об’єкти на Турківщині. Continue reading

Відбулося друге засідання робочої групи з проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення

6 вересня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Яворського, за участю  начальника відділу Держгеокадастру у Турківському районі Галини Косолович, начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Івана Струця, головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель Ігоря Вишотравки, заступника начальника Турківського ВП Самбірського ВП ГУ НП у Львівській області Сергія Захарчика, заступника керівника Самбірської місцевої прокуратури Романа Малиновського, головного державного податкового інспектора Головного управління ДФС у Львівській області Наталії Музики відбулося друге засідання робочої групи з проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення. Обговорено хід проведення аудиту в районі станом на 06.09.2017 року та накреслено напрямки в подальшій роботі.