Інваліди першої групи в автобусах та маршрутках мають право на безкоштовний проїзд

У серпні минулого року інвалід війни першої групи звернувся до суду з позовом до “Черкасиавтотрансу” про компенсацію моральної шкоди, — розповідає адвокат Ростислав Кравець в коментарі газеті Експрес. — Позивач скаржився, що пред’явив водієві автобуса посвідчення інваліда війни першої групи, однак той повідомив, що права на пільговий проїзд пасажир не має, та запропонував або купити квиток, або вийти з автобуса.

Інвалід змушений був вийти, але вважав, що водій не мав права відмовляти йому, і звернувся до суду з вимогою стягнути з “Черкасиавтотранс” 6 тисяч гривень компенсації за моральну шкоду. Райсуд відмовив у задоволенні позову, але апеляційний рішення суду першої інстанції скасував і частково задовольнив позов, стягнувши з перевізника тисячу гривень моральної шкоди. Перевізник подав касаційну скаргу. Верховний Суд її не задовольнив.

ВС зауважив, є чимало нормативних актів, які передбачають право інваліда першої групи на безплатний проїзд. Зокрема, це стаття 38-1 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, де йдеться про те, що інваліди першої групи мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі).

Законом “Про автомобільний транспорт” також встановлено право пасажира скористатися пільговим проїздом, пред’явивши водієві автобуса посвідчення встановленого зразка. Це констатує і пункт 7 частини першої статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

У Турківському БДЮТ відбувся круглий стіл під назвою : ” Позашкілля сучасність і майбутнє “

У Турківському БДЮТ відбувся круглий стіл під назвою : ” Позашкілля сучасність і майбутнє “.На даному заході були присутні представники органів місцевого самоврядування, відділу освіти, заучі шкіл, педагоги- організатори, а також керівники БДЮТ, та директор даної установи Багай Софія Тадаївна.
В ході дискусії було порушено такі важливі проблеми сучасного позашкілля як недостатня матеріально- технічна база, відсутність нормальних умов для функціонування гуртків, і перенасиченість шкільної програми та слабка взаємодія з початковою школою.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013429067848&tn-str=*F

ПОЖЕЖА В СЕЛІ ІЛЬНИК ТА НИЖНІЙ ТУРІВ

28.09.18 року о 22.15 год. надійшло повідомлення про пожежу в с. Нижній Турів Турківського району в дерев’яному житловому будинку, критому шифером, розміром 12×6 м,. Вогнем знищено дах та перекриття повністю, пошкоджено стіни на площі 160 м2. Врятовано: 2 будівлі. Прибуття підрозділу: 22.41 год. Пожежу локалізовано о 23.15 год., ліквідовано о 23.51 год. Виїжджали: 28 ДПРЧ м. Турка (АЦ, 4 чол.), 58 ДПРП сел. Бориня (АЦ, 4 чол.), МПК с. Нижня Яблунька(АЦ, 2 чол.), ОГ Турківського РС (2 чол.).

28.09.18 року о 15.11 год. надійшло повідомлення про пожежу в с. Ільник Турківського району в приватному господарстві, Вогнем знищено 4 т сіна. Врятовано: 3 будівлі. Прибуття підрозділу: 15.25 год. Пожежу локалізовано о 15.39 год., ліквідовано о 15.51 год. Виїжджали: 28 ДПРЧ м. Турка (АЦ, 5 чол.), ОГ Турківського РС (1 чол.)

АНДРІЙ ЛОПУШАНСЬКИЙ БУДЕ ВЖИВАТИ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ТА РОЗВИТКУ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

На колегії Держлісагентства обговорили шляхи вирішення проблеми з подвійним оподаткуванням, яке призведе до банкрутства лісової галузі

Під час розгляду питання було зазначено про позицію Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики. У своєму листі Комітет повідомив, що впровадження додаткового оподаткування лісових земель можливе лише з дотриманням основних принципів податкового законодавства, про що було зазначено у зверненні Комітету до ДФС та Мінфіну.

Окрім того, у своєму зверненні Комітет вимагає терміново відкликати зобов’язання ДФС до своїх обласних управлінь про подання уточнюючих декларації. ДФС на звернення Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики не зреагувало. Continue reading

ТУРКІВЩИНА ПОДЯКУВАЛА УСИНОВЛЮВАЧАМ ДІТЕЙ ЗА ЇХНЮ ДОБРУ ПРАЦЮ

Сьогодні, 28 вересня, в Турківській гімназії відбувся виховний захід, присвячений Дню усиновлення. В даному заході взяв участь заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило.

До свята були запрошені діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування з прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу та приватного дитячого будинку «Нове життя». Учні гімназії підготували святковий концерт та привітання.

День усиновлення — свято України, яке щороку припадає 30 вересня та збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Continue reading

РАЙОННА РАДА УТВОРИЛА КОНКУРСНУ КОМІСІЮ З ВІДБОРУ ДИРЕКТОРА ЦЕНТРУ З НАДАННЯ ПЕРВИННОЇ ДОПОМОГИ

РІШЕННЯ  № 486

від     26  вересня  2018     року

м. Турка

Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника Комунального некомерційного підприємства «Турківський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Турківської районної ради Continue reading

МАТКІВСЬКА СВІТЛАНА РОМАНІВНА ДОСТРОКОВО ПРИПИНИЛА ДЕПУТАТСЬКІ ПОВНОВАЖЕННЯ.

Депутат Турківської міської ради 7-го скликання
Матківська Світлана Романівна
склала свої повноваження

Турківською міською радою на 54 черговому пленарному засіданні 27 вересня 2018 року припинено достроково повноваження депутата Турківської міської ради 7 скликання Матківської Світлани Романівни, обраної в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Турківської районної організації політичної партії всеукраїнського об’єднання «Свобода», у зв’язку з особистою заявою про складення нею депутатських повноважень.
Рішення надіслано Турківській міській виборчій комісії для проведення заміщення депутата.

Дякуємо за співпрацю!

Секретар міської ради
О.Гвоздінський

 

ВІТАЄМО ДИРЕКТОРА МПП “СЯН” МИХАЙЛА КРІЛЯ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Сьогодні святкує свій  день  народження, директор МПП “СЯН” –  Михайло Кріль!

Шановний  Михайле  Михайловичу!

Щиро вітаємо іменинника з Днем народження! Бажаємо впевненості в собі і пробивного характеру, благополуччя і щастя в родині, високих досягнень і відсутності перешкод на життєвому шляху. Нехай Ваш ангел вас веде по рівній і світлій дорозі, нехай кожен вибір і прийняте рішення буде правильним і вдалим, здоров’я Вам і радості.

У ТУРЦІ ПО ВУЛ ІВАНА ФРАНКА ЗБУДУЮТЬ АВТОМИЙКУ

Турківська міська рада повідомляє, що з 27.09.2018 р. розпочинається процедура проведення громадських слухань для врахування громадських інтересів щодо розроблення проекту детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки гр. Блажівського Віталія Миколайовича площею 0,1187га з ведення особистого селянського господарства на категорію комерційного призначення для будівництва та обслуговування автомийки в м.Турка, вул.І.Франка Турківського району Львівської області.

Замовником розроблення проекту детального плану території та власником земельної ділянки є гр. Блажівський Віталій Миколайович. Continue reading

З 01 ЖОВТНЯ ДО 31 ГРУДНЯ ЗАБОРОНЕНО ЛОВИТИ ФОРЕЛЬ У РІЧЦІ СТРИЙ В МЕЖАХ СЕЛА ІСАЇ

Із 1 жовтня по 31 грудня у Львівські області діятиме заборона на вилов струмкової форелі.

Цю рибу здавна називають королівською. Звісно, не за пістряве забарвлення, а й за чудові смакові якості (належить до лососевих) та те, що впіймати її не кожному до снаги — треба мати особливе вміння і хист.

У Львівській області форель населяє холодні, чисті і швидкотекучі струмки і річки, які переважно мають піщано-галькове дно. А це — гірські притоки річки Дністер, які є сприятливим середовищем для природного відтворення струмкової форелі. І хоча згідно з «Правилами любительського і спортивного рибальства», ловити цю рибу заборонено впродовж року, це не зупиняє від полювання за нею ні місцевих мешканців, ані туристів, які в такий спосіб завдають величезної шкоди іхтіофауні Західної України. Continue reading