ТУРКІВЩИНА ПОДАЛА 42 ПРОЕКТИ НА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ.

Громади  Турківського  району подали  свої проекти для  участі у  конкурсі проектів  місцевого  розвитку Львівської  обласної  ради. Хочемо  повідомити, що сьогодні процес подачі проектних заявок  завершився о 18:00 год. Основною  вимогою  конкурсу, був внесок  громади власними коштами – не менше 10% від  загальної  вартості  кошторису. На  даний  момент зареєстровано 23 проекти та 13 чекають на  свій розгляд. Чи вдасться  ініціативним громадам змусити місцеву владу зробити те, що громада хоче, покажуть результати конкурсного відбору. Надіємось, що наші  проекти будуть якісними, а не  кількісними.

Портібно не чекати, коли у місцевої влади дійдуть руки, а змусити самому щось зробити саме зараз у 2019 році на  своїй  вулиці,школі,Народному  домі чи у  лікарській  амбулаторії. Та, на жаль, активність і зацікавленість у цьому конкурсі турківчан виявилась низькою серед усіх районів Львівщини.

Проект дає змогу людям сказати: «Ми хочемо!». Показати, що саме потрібно громаді. І змусити владу зробити те, що громада хоче. У цьому і полягає  ініціатива конкурсу  місцевого розвитку Львівської  обласної  ради. Список громад нашого району, що  хочуть щось у  себе  змінити – надаємо для  ознайомлення.

Головний  спеціаліст з питань реалізації  проектів  місцевого розвитку  Турківської  районної  ради      Микола  ЛИЛО.
Continue reading

РЦ ПМСД – ПЕРШІ КРОКИ

Минуло більше ста днів, як у районі створено центр первинної медико-санітарної допомоги. Зараз уже можна говорити про деякі аспекти в роботі установи, про те, що вже вдалося зробити, над чим працюють у центрі зараз. Гість редакції – головний лікар РЦ ПМСД Микола Яцкуляк.

Микола Яцкуляк

– Слід сказати, що центр первинної медико-санітарної допомоги таки запрацював  і ми рухаємося вперед – так, як цього вимагають час, обставини, завдання, які ставлять перед нами департамент охорони здоров’я Львівської ОДА, Міністерство охорони здоров’я України, адже живемо в період реалізації медичної реформи в Україні, – розпочав розмову Микола Петрович. – Наше становлення було непростим, виникало ряд труднощів, які ми ще й до сьогодні не вирішили, і вже бачимо нові проблеми.  З нашого корпусу не можуть переселити тих медиків, що працюють на вторинній допомозі. Треба, щоб і аптека, яка є в нашому корпусі, змінила місце і перемістилася у великий корпус поліклініки, а на місці аптеки могли б розмістити  один з лікарських кабінетів. Ще нам потрібний кабінет профщеплення, це, свого роду, маленька операційна. Continue reading

ВІЧНІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ. БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ ПРОСИТЬ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ

У приміщенні, в якому сьогодні є Будинок дитячої творчості, знаходилися різні організації. До нас тут була дитяча дошкільна установа. Але все по порядку. Коли громада Турки вирішила будувати греко-католицький храм, то постало питання: де бути Будинку школярів? Різні точилися тоді дискусії. І закрити хотіли, і перевести в новозбудовану школу на вул. Молодіжна. Один з керівників району тоді сказав: «А що таке Будинок школярів? Світлотехнічний завод розпався, пекарня закрилася, а їх нащо?» Всі пам’ятають період, коли Україна лише ставала на ноги: підприємства закривали, не виплачували вчасно зарплату і грошей в бюджеті не було, всього і не згадаєш. Представники церковної «двадцятки», покійні Йосип Білинський, Михайло Ільницький, Іван Ільницький  тоді сказали: «Ми не хочемо, щоб церкву будували на сльозах людей». І ходили зі мною з кабінету в кабінет з проханням виділити будинок для дитячої творчості. Нам тоді дали приміщення, де зараз знаходиться відділення Пенсійного фонду, а до цього там були різні тимчасові організації. Усі кімнати були досить занедбані. Ремонт в основному довелося робити своїми силами. Continue reading

СУМЛІННО СЛУЖИТЬ БОРИНСЬКІЙ ГРОМАДІ

Іванна Гутчак у Борині – людина відома. Адже віддавна працює у селищній раді. Прийшла сюди після закінчення Черкаського кооперативного технікуму. Молодій та активній дівчині спочатку довелося працювати у сільраді на різних посадах – виконувала й бухгалтерську роботу, довгий час була діловодом, а з 1993 року (спочатку –  періодично, а в останні роки – постійно) – секретарем Боринської селищної ради. З червня 2017-го, коли селищного голову – Івана Яворського – мобілізували до війська, виконує ще й обов’язки голови.

Розумна, до роботи відповідальна, авторитетна, ввічлива, боринчани її дуже  поважають. Надзвичайно віруюча людина, дійсно вартує великої похвали, – так охарактеризувала Іванну Олексіївну її односельчанка Любов Рештей.

– Завжди життєрадісна, оптимістична. Не шкодує себе, аби порадити, допомогти, чимось посприяти. Часто доводиться з нею спілкуватися – чудова людина! – відгукується про Іванну Гунчак її колега, секретар Вовченської сільської ради, Алла Кузан. Continue reading

ЗАКІНЧИЛИСЯ МИТАРСТВА ІВАНА НАГАЙКА

Днями заступником головного лікаря  РЦ ПМСД призначено відомого на Турківщині медика Івана Нагайка, який впродовж останнього року, з достеменно не відомих причин, перебував в опалі, був звільнений із посади заступника головного лікаря Турківської КЦРЛ. Цю посаду він обіймав досить тривалий час, а перед тим  був  і головним лікарем райлікарні. Щоправда, після першого звільнення, суд поновив його на роботі, хоч й не надовго.  Ще одного  судового рішення з приводу чергового поновлення на роботі Іван Юркович чекав майже рік. І безрезультатно. Турківський районний суд не спромігся розглянути справу, а зараз, коли він залишився без жодного судді, перспективи на це стали ще примарнішими.

Микола Яцкуляк, який відпрацював з Іваном Юрковичем не один десяток років, характеризує його як вмілого фахівця й знаючого організатора медичної справи, а  тому на новій посаді він має добру нагоду вкотре довести скептикам та опонентам свою фаховість та здібності керівника.

А щодо судової справи з приводу звільнення, то Іван  Юркович каже, що має намір і далі  доводити незаконність даного рішення й вимагати матеріальної та моральної компенсації.

Василь Васильків

http://boykivshchina.info/

ЗАРЕЄСТРОВАНО 23 ПРОЕКТИ ГРОМАД ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Громади  Турківського  району реєструють  свої проекти для  участі у  конкурсі проектів  місцевого  розвитку Львівської  обласної  ради. Хочемо  повідомити,що до  завершення  конкурсу  залишилось рівно 2 дні. Основною  вимогою  конкурсу є внесок  громади власними коштами – не менше 10% від  загальної  вартості  кошторису. На  даний  момент зареєстровано 23 проекти та 4 чекають на  свій розгляд. Continue reading

Відбувся просвітницький захід «Крути 1918»

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть  під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави.

Так, сьогодні, 29 січня, в приміщенні Турківського професійного ліцею з нагоди 101-ї річниці бою під Крутами відбувся просвітницький захід «Крути 1918». У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило, історики, учнівська молодь, громадськість міста.

Було представлено для присутніх коротку історичну довідку та продемонстровано документальний фільм про тогочасні події.

Довідково:

Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) або 17 (30) січня 1918 року біля залізничної ст

КОСАЧЕВИЧ ПЕТРО ІВАНОВИЧ НАГОРОДЖЕНИЙ ОРДЕНОМ “ЗА ЗАСЛУГИ” ІІІ СТУПЕНЯ

За значний особистий внесок у державне будівництво, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю президент України П.Порошенко своїм Указом №14/2019 від 22 січня 2019 р нагородив орденом “За заслуги” ІІІ ступеня директора Турківського районного народного дому КОСАЧЕВИЧА Петра Івановича.

Вітаємо Петра Івановича з високою нагородою, бажаємо міцного здоров’я, наснаги, подальшої плідної праці спрямованої на розвиток Української держави.

ЗАРЕЄСТРОВАНО 13 ПРОЕКТІВ НА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ

Громади  Турківського  району реєструють  свої проекти для  участі у  конкурсі проектів  місцевого  розвитку Львівської  обласної  ради. Хочемо  повідомити,що до  завершення  конкурсу  залишилось рівно 5 днів. Основною  вимогою  конкурсу є внесок  громади власними коштами – не менше 10% від  загальної  вартості  кошторису. Громади  Турківщини знову проявляють свою  пасивність по  відношенню  до  обласного  конкурсу, а  це  реальний  конкурс  для  вирішення своїх  проблемних дрібних  ініціатив. Через  відсутність реального партнерства  між  приватним  бізнесом та  громадою -владою,  простим людям не  вдається  самотужки  зібрати  необхідні  кошти. Станом на 25.01.2019 року зареєстровано  тільки 13 проектів  та  три ще  чекають на  свою можливо успішну реєстрацію. У  нашому  районі  не  працює жодний  реальний  благодійний  фонд, який би  надавав  грошову спонсорську  допомогу для  реалізації  таких ініціатив  сільських громад. У школах  вчителі  та  батьки  учнів здають  кошти із отриманої власної  заробітньої  плати,а  зібрати  кошти  на ремонт Народного  дому  чи  лікарську  амбулаторію вдається тільки  дуже  наполегливим громадським діячам, наші люди просто на  даний  час вже зневірились у  всьому.Щоб  зібрати  кошти на  вуличне  освітлення – потрібно з  колядою  ходити. У  нас  вулада робить 10  нарад  по питанню написання  проектів,одних  заставляють, другі  самі  пишуть,  треті  вже чекають на  завершення  конкурсу  31  січня. Але  нарадами  проекти  не  напишеш та  кошти фінансового  внеску  не  залучиш. Continue reading

Одні моляться у храмі, а інші – у приватному будинку. Як громада села Шандровець переходила в ПЦУ

У карпатському селі Шандровець Турківського району Львівської області громада перейшла до помісної Православної церкви України (ПЦУ). Але священик УПЦ (Московського патріархату) відмовився приєднатись до більшості, з села не виїхав і збирає групу людей на молитви у приватному будинку однієї з парафіянок Московського патріархату. Як переходили селяни в українську церкву? Чи чинився тиск із боку місцевої влади? Чи можливі провокації у далекому гірському селі? Continue reading