ШКОЛА У СЕЛІ ВОВЧЕ ІСНУЄ ВЖЕ 200 РОКІВ.

Важливим  чинником  суспільного життя є  стан шкільної  освіти, освіченість населення.

Німецький  канцлер Отто фон  Бісмарк говорив: «Дайте мені 2 тисячі  учителів, і я збудую велику і сильну Німеччину».

На жаль, наш народ на  довгі роки втратив свою  самостійність. Монголо-татарська навала привела до того, що  Київська  Русь, а  потім Галицько-Волинське  князівство потрапили в залежність від інших держав, Галичину у XIV ст. загарбала  Польща. Їй не  потрібні  були  освічені  люди. Більшість населення  не вміли ні  читати, ні  писати, це  була темна  ніч  неуцтва. Шкіл, які б давали освіти не було. І лише в рідких  випадках  батьки тих дітей, які цікавилися наукою, посилали їх зимою до  дяка або до якогось газди і там вчилися читати, рахувати та  співали церковні  пісні. В деяких селах самі  священники вчили дітей грамоти. Continue reading

На Турківщині загинув чоловік через пожежу у дерев’яному будинку

Сьогодні вранці, 20 квітня, о 05:29 год. у с. Нижнє Висоцьке Турківського району в житловому дерев’яному будинку трапилась пожежа. Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Під час пожежі загинув власник будинку – 74-річний чоловік.

 

Вогнем знищено горище на площі 120 кв.м та стіни на площі 70 кв.м.

Пожежу ліквідовано о 06:54 год.

Обставини події встановлюються.

ЗРОБЛЕНО ЧЕРГОВИЙ КРОК ДЛЯ ВІДКРИТТЯ МИТНИЦІ У ЛОПУШАНЦІ.

Вчора 15 квітня 2019 року ми зробили черговий вагомий крок до відкриття пункту пропуску “”Лопушанка-Міхновець”.
На території Турківщини цілий день працювала українсько-польська група експертів, яка складалася з представників митних та прикордонних служб, міністерств, інших органів влади та місцевого самоврядування обох країн. Continue reading

У ТУРЦІ ВОГОНЬ СИЛЬНО ПОШКОДИВ ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК ТА ЗНИЩИВ АВТОМОБІЛ

У вівторок, 16 квітня, о 20.42 год. надійшло повідомлення про пожежу в м.Турка по вул.Самбірська, 48 в дерев’яному житловому будинку, критому шифером.

Вогнем знищено дах та перекриття на площі 180 м2, речі домашнього вжитку на площі 15 м2, автомобіль «ЗАЗ-1103 Славута», пошкоджено стіни на площі 210 м2. Врятовано: 2 будівлі.

Прибуття: 20.47 год. Пожежу локалізовано о 21.45 год., ліквідовано о 22 .14 год. в складі ланки ГДЗС.

Виїжджали: 28 ДПРЧ м. Турка (АЦ, 3 чол.), 58 ДПРП сел. Бориня (АЦ, 5 чол.), ОГ Турківського РС ( 1 чол.)

Про це, на своїй сторінці у Facebook, проінформував Турківський РС ГУ ДСНС України у Львівській області.

У ЯВОРІ ЕЛЕКТРИЧКА НАСМЕРТЬ ЗБИЛА ЛЮДИНУ

Як повідомляє Varta1, сьогодні, 17 квітня у Турківському районі сталася надзвичайна подія.

У Турківському районі на перегоні Бойківська-Явора, на 123км., електропоїзд Львів-Сянки наїхав на громадянина, який загинув на місці події. Обставини події встановлються.

ЛОПУШАНСЬКИЙ ПРОПОНУЄ ПОЛЯКАМ БУДУВАТИ МИТНИЙ ПУНКТ ПРОПУСКУ В ЛОПУШАНЦІ.

Експерти українсько-польської робочої групи обговорили можливості будівництва нових пунктів пропуску «Лопушанка-Міхновець» та «Адамчуки-Збереже».

Про це повідомили в прес-службі Головного управління ДФС у Львівській області, де також розповіли: «У Турці відбулось спільне виїзне засідання українсько-польської робочої групи з метою аналізу потреб та можливостей будівництва нових пунктів пропуску та узгодження інших питань українсько-польського співробітництва. Українську делегацію очолив Анатолій Саченко – начальник управління матеріального забезпечення, закупівель та експлуатації майна Департаменту матеріальної забезпечення та розвитку інфраструктури Державної фіскальної служби України. Польську – Анджей Попко – директор управління прикордонної служби Головної Комендатури ПВ Республіки Польщі».

«Під час зустрічі 15 квітня було обстежено місце можливого розташування пункту пропуску «Лопушанка-Міхновець», обговорено низку актуальних питань. Зокрема, сторони вважають, що будувати пункт пропуску «Лопушанка – Міхновець» більш доцільно на українській стороні, для спільного контролю, для автомобільного сполучення (вантажопідйомністю до 3,5 тонн) з організацією пішого руху. Також українській стороні слід завчасно підготувати інфраструктуру зі свого боку кордону, зокрема побудувати під’їзну дорогу до пункту пропуску та встановити систему енергозабезпечення», – поінформували також в обласному управлінні ДФС.

У ДЕПУТАТСЬКІЙ СПАТРАКІАДІ У ТУРЦІ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ ОБЛАСНИЙ ТА НАРОДНИЙ ДЕПУТАТИ!

Стартувала VІІ Спартакіада Львівщини серед депутатів всіх рівнів.
14 квітня 2019 року у Турківському НВК відбулися зональні змагання спартакіади, в якій взяли участь депутат обласної ради генерал Михайло Дзюдзь та народний депутат України Андрій Лопушанський.
На змагання крім господарів прибули депутати з міст Самбора та Судової Вишні.
У змаганнях з настільного тенісу перше місце посів голова Судовишнянської ОТГ Олег Станкевич, який у напруженій боротьбі переміг депутата Сянківської сільської ради Турківського району Івана Василечка та депутата обласної ради Михайла Дзюдзя.


Цікаво проходив матч з волейболу між командами Турківського району, за яку виступав Михайло Дзюдзь та збірної міста Самбір, за яку виступав Андрій Лопушанський. Обидва вони були кращими у своїх командах, продемонстрували високу майстерність, і незважаючи на поважний вік показали, що є ще порох у порохівницях. Матч проходив з п’яти партій. Турківчани перемогли у першій партії, у другій беруть гору самбірчани. У третій партії турківчани знову перемагають і роблять рахунок 2:1 на свою користь. Однак у двох наступних партіях гості мобілізувались і здобули перемогу в матчі з рахунком 3:2. Однак по завершенню матчу самбірчани не могли підтвертити приналежність до депутатського корпусу деяких своїх гравців, і відповідно до положення про проведення спартакіади суддівська колегія зарахувала їм технічну поразку 0:3, а право на участь у фінальних змаганнях здобула волейбольна команда Турківського району. За команду турківчан з волейболу крім Михайла Дзюдзя виступали Боринський селищний голова Іван Яворський, депутат Боринської селищної ради Микола Іванік, депутат Турківської міської ради Микола Федаш, депутат Верхненської сільської ради Михайло Німців, депутат Сянківської сільської ради Іван Василечко, депутат Нижньовисоцької сільської ради Василь Іжик.
Оскільки футзальні команди гостей не приїхали, то перемогу присуджено турківчанам у складі Кривіківського, Ластівківського, Лімнянського, Шум’яцького сільських головів Михайла Повханича, Михайла Савчука, Петра Петренка, Василя Годованця, депутата Боринської селищної ради Івана Ісайчика, депутатів районної ради Василя Сіданича та Миколи Лила.
У змаганнях з шашок перші місця присуджено серед чоловіків заступнику голови районної ради Василю Костишаку, а серед жінок – депутату Боринської селищної ради Галині Матківській.
У змаганнях з шахів перші місця присуджено серед чоловіків депутату міської ради Миколі Федашу, а серед жінок – депутату Завадівської сільської ради Любові Яворській.
У змаганнях з тенісу настільного перше місце серед жінок присуджено Верхненському сільському голові Оксані Чолавин.
Тепер турківські спортсмени-депутати готуються до фінальних обласних змагань, які відбудуться у Львові 11 травня.

Богдан  Москаль

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005034991773&__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARB_9vIwkRBHgKbkRnUau2MfDwi8MhISPgM2D4H5-XnZrvj8p56GH0YvyZJgVh16LCWfCIemYnQlWvXL&hc_ref=ART1gRzsjDCKnoYkQgla7Rn9BF2DpDgv2JX4h3RYi97LSqieig7FxHmNoqky7nL_Gn4

 

 

17-24 квітня у Турці та селах району стартують планові знеструмлення. Перелік

17 квітня з 09:00 до 17:00 год буде тимчасово припинено послуги з електропостачання споживачам у с.Лімна:

– вул. Заріка, ремонт КТП-238.

23 квітня з 10:00 до 12:00 год буде тимчасово припинено послуги з електропостачання споживачам у с.Гусне:

– всі вулиці, ремонт ПЛ-10кВ Л 64-19.

23 квітня з 13:00 до 17:00 год буде тимчасово припинено послуги з електропостачання споживачам у с.Кривка:

– всі вулиці, ремонт ПЛ-10кВ Л 64-28.

24 квітня з 10:00 до 12:00 год буде тимчасово припинено послуги з електропостачання споживачам у с.Красне, с.Матків, с.Мохнате:

– всі вулиці, ремонт ПЛ-10кВ Л 64-20.

24 квітня з 13:00 до 17:00 год буде тимчасово припинено послуги з електропостачання споживачам у с.Либохора:

– всі вулиці, ремонт ПЛ-10кВ Л 64-22.

НА ТУРКІВЩИНІ СТВОРЕНО НПП “БОЙКІВЩИНА”

На Львівщині створено масштабний заповідний об’єкт – національний природний парк “Бойківщина”

🌱Весна іде, красу несе! І мегапозитивні новини! ☝️Ще один вагомий внесок у природно-заповідний фонд Львівщини. 😲Наймасштабніший проект за останнє десятиліття! Національний природний парк “Бойківщина” успішно отримав офіційний cтатус!
✍️У четвер, 11 квітня, Президент України Петро Порошенко підписав Указ про створення Національного природного парку “Бойківщина”.
✍️Цьому передувало схвалення проекту указу Кабінетом Міністрів України Volodymyr Groysman.
🌳Новий парк знаходиться в Турківському районі на території 12240 гектара. До НПП «Бойківщина» увійшли землі ДП «Боринське лісове господарство», ДП «Турківське лісове господарство» ЛОУЛМГ та Турківського ЛГП ДЛГП «Галсільліс». 
🌲🌿Парк створений з метою збереження у природному стані типових та унікальних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів, організації різних форм туризму, перш за все, екотуризму, а також організації еколого-освітньої роботи. 
🌿Територія НПП “Бойківщина” вирізняється високим рівнем біотичного різноманіття та відіграє визначальну екостабілізаційну роль у межах головного Європейського вододілу в басейнах р.Стрий та р.Дністер. Окрім цього, на території Турківщини зосереджена низка пам’яток історії та архітектури етнографічного регіону Бойківщина, які можуть стати базовими осередками розвитку туристичного та рекреаційного використання.
❗️🇺🇦Парк сприятиме збереженню традицій найціннішого скарбу цієї території – етнічної спільноти бойків, які зберегли свою культурно-побутову ідентичність. Самобутні традиції цього етносу формувались упродовж століть..Бойки відрізняються своєрідним діалектом, оригінальним одягом, способом життя, народними звичаями. 
🕍Загалом, наявність пам’яток історії та культури, значний природний та рекреаційний потенціали території додає їй значущості й перспективності для розвитку рекреації та туризму, що має важливе значення для стабілізації соціально-економічної ситуації в регіоні. 

23 ПРОЕКТИ, ПОДАНІ ТУРКІВЩИНОЮ, СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ ОБЛАСНОГО КОНКУРС

5 квітня, Конкурсна рада з питань реалізації Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області затвердила перелік потенційних переможців конкурсу в межах Програми проектів місцевого розвитку у Львівській області. Зокрема, попередньо затвердили 1102 проекти, загальна сума з обласного бюджету на реалізацію проектів – 134,602 млн грн, загальна ж їх вартість – 290,351 млн грн, небюджетний внесок – 66,6 млн грн.

Найбільше коштів спрямують на пріоритет «Школи», «Інші пріоритети та пріоритет «Культура». Серед пріоритетів – «Обласні заклади», які цьогоріч вперше беруть участь в Конкурсі. І тут найбільше проектів подала Обласна клінічна психіатрична лікарня, яка перемогла у 6 проектах з 12. Continue reading