Проведено нараду з питань реформування медичної галузі району

9 листопада, під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Яворського, за участі заступника голови райдержадміністрації Юрія Лила та голови районної ради Володимира Лозюка проведено нараду з працівниками Турківської КЦРЛ та Боринської міської лікарні з питань реформування медичної галузі району.

Одне з основних питань, яке розглядалося на нараді – це впровадження реформи в первинній ланці медицини. Відповідно до прийнятого закону з 1 січня 2018 року первинна ланка, а це ФАПи, амбулаторії будуть фінансуватися окремим рядком з бюджету та поетапно буде запроваджуватися проплата наданих послуг через Національну службу здоров’я.

Також з нового року сімейні лікарі, терапевти, дитячі педіатри повинні будуть укладати договори на обслуговування з жителями району. На одного сімейного лікаря повинно припадати не менше як 2000 осіб.

Під час обговорення було досягнуто порозуміння в тому, що немає потреби створювати центр первинної  медико-санітарної допомоги окремо як юридичну особу, а створити його як відділ центральної районної лікарні.

Була акцентована увага присутніх на необхідності провести розподіл в поліклінічних відділеннях на первинний та вторинний рівень. А також в найближчий період часу провести нараду з лікарями терапевтами, дитячими педіатрами та сімейними лікарями району про підготовку до роботи в нових умовах.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *