Уряд підтримав нашу ініціативу – законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України».
Це один із 17 пріоритетних законопроектів, які складають законодавчий маршрут децентралізації, що був підтриманий Спеціальнии посланником Уряду Німеччини з питань децентралізації в Україні Ґеорґом Мільбрадтом та Координаційною радою донорів.
Цей законопроект – єдиний з 17, який ще не був поданий до Верховної Ради.
Законодавчо він врегульовує питання щодо порядку утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів та віднесення їх до певних категорій.
Законопроектом встановлюється трирівнева система адміністративно-територіального устрою України – регіональний рівень (АР Крим і області), субрегіональний рівень (райони) та базовий рівень – громади, до складу яких входять один або декілька населених пунктів.
Також запроваджується державна реєстрація адміністративно-територіальних одиниць.
Цим законопроектом ліквідовується дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ, будуть прибирані надмірні витрати на утримання апарату РДА, підвищиться якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування бюджетів органів місцевого самоврядування в частині створення госпітальних округів, нового освітнього простору тощо. Це є необхідною умовою для подальшої успішної децентралізації.
В Україні до сих пір діє закон про адміністративно-територіальний устрій, який був прийнятий ще в 1981 році Указом Президії Верховної Ради Української УРСР.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *