В останню неділю лютого визначився переможець Зимового чемпіонату Турківського району з міні-футболу та володар малої нагороди – «Кубку Надії». Після зіграного в суботу, 24-го лютого, останнього, 9-го туру, турнірна таблиця чемпіонату набула остаточного вигляду. Згідно Регламенту змагань команди Турківського ліцею, Вовчого, Бітлі та Явори-2 зіграють у втішному турнірі – «Кубок Надії». Команди Турки, Борині, Явори та Завадівки розіграють головні нагороди чемпіонату.«Кубок Надії».


Півфінал 1. Турка (ліцей) 5-0 Бітля.
Команда Бітлі не з’явилась на поєдинки заключних турів чемпіонату та була знята зі змагань. Тож команда Турківського ліцею автоматично потрапила до малого фіналу. «Кубок Надії».
Півфінал 2. Вовче 9-4 Явора-2
Голи: Роман П. (3), Баран В. (2), Вовчанський А. (2), Мориконь В., Касенич В. – Хахуляк Д. (3), Касенич В. (а/г)
В другому півфіналі зустрілись команда Вовчого та друга команда Явори. Програючи по ходу зустрічі з рахунком 0-3 команда з Явори зуміла вирівняти гру та зрівняти рахунок – 3-3. Однак кілька результативних помилок на протязі двох хвилин гри зламали команду та не дозволили їй вийти до втішного фіналу.
«Кубок Надії». Фінал. Турка (ліцей) 8-6 Вовче
Голи: Ковальчин Н. (3), Ковальчин В. (3), Геціу К., Касенич В. (а/г) – Баран В. (3), Вовчанський А. (2), Ляхович В. (а/г)
ЖК: Геціу К. – Касенич В., Мориконь В.
Малий фінал став чудовим продовженням футзального свята. Молода команда ліцею проти суміші досвіду та швидких ніг вовчан. Довший час команди почергово вражали ворота одна одної і не дозволяли супернику піти у відрив. За рівної гри будь-яка помилка могла стати вирішальною. Тому, коли вовчани стали помилятися і провалюватися в захисті, стало зрозуміло – якщо нічого не зміниться, команді з Вовчого важко буде розраховувати на перемогу. Менш досвідчені, однак дуже наполегливі гравці ліцею раз-по-раз втікали на ворота суперника. Один лише Гоцур мав три вбивчі моменти, однак не реалізував жодного – щоразу обирав хибний варіант в завершенні атаки своєї команди. Врятували ситуацію партнери по команді – користуючись провалами захисту вовчан, ближче до завершення поєдинку вони оформили комфортну різницю в рахунку та довели гру до переможного завершення. Підопічні Богдана Ільницького – переможці «Кубка Надії»!
Чемпіонат.
Півфінал 1. Турка 6-4 Завадівка
Голи: Бабич О. (3), Ільницький М. (2), Шалабавка М. – Кундич М. (2), Зелінка А., Сакаль Д.
Турка без проблем розібралась з командою Завадівки в 2-му турі чемпіонату. Тому півфінальна зустріч повинна була підтвердити перевагу команди Турки над своїм суперником. Так воно очікувалось до гри, однак початок півфіналу розпочався за іншим сценарієм. Турківчани взялися атакувати, хлопці з Завадівки добре захищалися та намагалися гостро контратакувати. Відверто кажучи, гра в головного фаворита турніру не клеїлася, та й гольових моментів майже не було. Лише ближче до завершення першого тайму турківчанам вдалося відкрити рахунок. Більше того –за кілька хвилин рахунок виріс до розгромного. В другому таймі, вважаючи що справу зроблено, Турка збавила оберти. Це відразу змінило ситуацію на полі та вирівняло рахунок на табло! 3-3! Турківчанам довелося знову включатись в гру і розпочинати все з початку. Без надзусиль, проте з певними нервовими втратами Турка в фіналі чемпіонату!
Півфінал 2. Бориня 7-6 Явора
Голи: Матляк М. (4), Рик С. (2), Антонов Ю. – Яворський М. (3), Гошівський О. (2), Дудинець П.
ЖК: Рик С. – Яворський С.
Другий півфінал став, мабуть, найдраматичнішим поєдинком на турнірі. Для того, аби з’ясувати – хто достойний зіграти в фіналі чемпіонату, знадобився додатковий час. Команди зіграли між собою поєдинок чемпіонату напередодні і команда Борині здобула не надто важку перемогу. Здавалося, так буде і зараз. Однак, бойовий настрій на гру першої команди Явори та певні проблеми в організації гри боринців дали змогу глядачам побачити цікавий та непередбачуваний поєдинок. Команди почергово вели в рахунку, помилки в захисті, індивідуальні дії та голи були на будь-який смак. Врятувало команду Борині в основний час перебір фолів в суперника. З 10-метрової позначки Микола Матляк скоротив розрив в рахунку, а за хвилину до завершення основного часу гри зрівняв рахунок в поєдинку та перевів його в додатковий час. В двох додаткових таймах команда Явори не використала кілька непоганих можливостей для голу. Натомість боринці свого шансу не змарнували та, забивши на один м’яч більше від свого суперника, вийшли до фіналу чемпіонату.
Гра за 3-тє місце. Явора 3-2 Завадівка
Голи: Гошівський О. (3) – Зелінка А. (2)
ЖК: Гошівський О., Дудинець П.
В поєдинку за бронзу чемпіонату менше помилок припустилися гравці команди з Явори. В них краще вдавалося захищатися, на вістрі атаки все вчасно робив Олег Гошівський, котрий, в підсумку, і приніс своїй команді перемогу в грі та третє місце. Не можна сказати, що Завадівка не заслуговувала на перемогу в поєдинку, однак повторити результат групового етапу змагань вона не змогла.
Фінал. Турка 5-3 Бориня
Голи: Ільницький М. (2), Шалабавка М. (2), Бабич О. – Антонов Ю. (2), Матляк М.
ЖК: Матляк М.
Добре вивчивши манеру гри свого суперника команда Борині побудувала гру від захисту. Вдало граючи у відборі, Матляк та Антонов отримували шанс втекти в контратаку на ворота Турки. І десь до середини першого тайму дві такі можливості вдалося використати. Більше того – Антонов повинен був робити рахунок розгромним. Однак спрацювало старе футбольне правило в футзальній інтерпретації і на перерву команди пішли за нічийного рахунку. В другому таймі турківчани виглядали трохи свіжішими та використали дві помилки в захисті команди Борині. За рахунку 2-4 на користь Турки боринці провели результативну атаку та скоротили рахунок до мінімуму. Проте, чергова помилка в захисті суперника дозволила Мирону Шалабавці встановити остаточний рахунок в зустрічі – 5-3 на користь команди Турки.

Трійка бомбардирів чемпіонату:
Матляк Микола (Бориня) – 43 голи
Бабич Олег (Турка) – 27 голів
Матляк Мар’ян (Явора-2) – 21 гол

За підсумками змагань, кращими гравцями в номінаціях стали:
Кращий бомбардир – Матляк Микола (Бориня)
Кращий воротар – Ільницький Олександр (Турка)
Кращий гравець – Бабич Олег (Турка)

Кубком та медалями були нагороджені переможці малого фіналу змагань – «Кубка Надії» – команда Турківського ліцею. Молоді хлопці довели, що їхнє бажання, наполегливість та вміння, поєднані з талантом організатора, та тренера Богдана Ільницького, можуть приносити результат. Залишається лише побажати хлопцям продовжувати вдосконалювати свою майстерність та рухатись тільки вперед – до нових перемог! Грамотами за участь були нагороджені всі учасники змагань. Команда Явори – здобула кубок та бронзові медалі чемпіонату. Команда Борині – кубок, срібні нагороди та футзальний м’яч для тренувань. Переможець змагань – команда Турки – здобула кубок, золоті нагороди та футзальний м’яч. Ще один футзальний м’яч організатори Зимового чемпіонату подарували Турківському НВК – за допомогу та сприяння в проведенні змагань. Тож вже скоро на майданчику, що будується поруч, можна буде побачити шкільну дітвору, котра вчиться азам міні-футболу. Насамкінець, хотілося б подякувати Олександру Ільницькому, Мар’яну Ільницькому, Володимиру Касеничу, Віталію Старушкевичу, Богдану Ільницькому, Михайлу Яворському – за допомогу в суддівстві поєдинків чемпіонату. За фоторепортажі – подяка Костянтину Малетичу. І, найбільша подяка – всім учасникам змагань.
Сергій Рик

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *