Порівняльна податкоспроможність територій Львівщини

Порівняльна податкоспроможність територій Львівщини

До вашої уваги податкоспроможність територій нашої області за підсумками 2018 року та її динаміка порівняно з 2017 роком. Нагадаємо, податкоспроможність за нашими обрахунками – це надходження податків до загального фонду бюджету в розрахунку на одного мешканця порівняно з аналогічним показником по області загалом.
Отож, в звітному році на Львівщині було 11 територій з податкоспроможністю вищою від середньообласної. Ось вони: міста Львів, Моршин, Стрий, Трускавець, Пустомитівський і Стрийський райони та Славська, Солонківська, Волицька, Давидівська і Кам’янка-Бузька об’єднані територіальні громади. Для довідки, в 2017 році таких територій було теж 11, але до їх складу не входили Пустомитівський р-н і Давидівська об’єднана громада, а входили Мурованська і Тростянецька громади.
Найменш спроможними адміністративно-територіальними одиницями області є Новоміська, Луківська, Воле-Баранецька, Вільшаницька, Міженецька, Чукв’янська (усі утворені в 2015 році), Магерівська, Воютицька, Рудківська об’єднані громади, а також Турківський район. Податкоспроможність цих територій більш як утричі поступається середньообласній.
А тепер про динаміку податкоспроможності територій порівняно з 2017 роком. Цей показник, мабуть, більш важливий, оскільки є прямим свідченням ефективності роботи на місцях в частині наповнення бюджетів. Більш як на 10 відсотків зросла протягом року податкоспроможність Заболотцівської, Славської, Великомостівської, Магерівської і Судововишнянської ОТГ, м.Нового Роздолу та Дрогобицького і Мостиського районів. Суттєво покращили позиції також Вільшаницька і Жовтанецька ОТГ та Сколівський, Радехівський і Сокальський райони.
І аутсайдери динаміки. Спроможність Бабинської громади зменшилась на 21 відсоток. Більш як десятивідсотковий спад має місце у Волицькій, Тростянецькій, Мурованській, Нижанковицькій, Ходорівській ОТГ і в Самбірському районі. Що ж, задумуйтесь і робіть висновки.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *