DSCN4731Якщо забудемо своє минуле – ми ніколи не будемо мати свого майбутнього.

В умовах, в яких сьогодні перебуває Україна, особливо гостро постає питання історичної пам’яті про наших Героїв та питання патріотичного виховання молоді. Наш обов’язок – це донести знання про цих Героїв наступним поколінням, а також провести паралелі між УСС, Героями Карпатської Січі, членами ОУН-УПА, «Небесною Сотнею» та Героями, які сьогодні гинуть, захищаючи нашу землю на Сході України.

Такий мотив звучав у всіх виступах на вшануванні памяті за полеглими Героями – заході, який проходив на свято Покрови Пресвятої Богородиці в сільському містечку Бориня. Присутність восьми священників УПЦ КП, які провели поминальну панахиду та вшанували пам’ять Героїв, додало заходу поважності та величності.
В 1990-91-92рр на Турківщині вдалось частково відновити історичну пам’ять про полеглих борців за волю України. В тому часі найбільшу роботу вдалось провести саме в Борині – це пошукові роботи, перезахоронення та облаштування пам’ятних знаків на місцях загибелі, поховання та місцях перезахоронення патріотів. Вдалось зібрати підписи мешканців та змінити назву вулиці, що веде до урочища «Бабінець» і, яка тепер носить назву «вулиця Вояків УПА». В центрі селища встановлено пам’ятник «Борцям за волю України».
——————————————————————————–
Українці добре пам’ятають штучні голодомори, катування в тюрмах НКВС на Західній Україні, репресії проти десятків тисяч українських родин, а тому щорічно вшановують пам’ять найкращих синів і дочок України, передаючи ці знання наступним поколінням.
Свято Покрови в українського народу асоціюється із вшануванням памяті борців за незалежність України. В жовтні 1942 року за рішенням проводу ОУН була створена Українська Повстанська Армія, покликана вести боротьбу, як з німецькими так і з радянськими оккупантами.

А вже, гідно Указу президента України від 13.10.14р.,
14 жовтня, став Днем захисника України.
Слава Україні! Героям Слава! ——————————————
«Не є можливим сьогодні розказати все про героїчну діяльність наших земляків та родичів, які діяли в ОУН -УПА, але маймо надію, що вшанування наших Героїв не завершиться сьогоднішнім заходом, та буде мати продовження і не тільки в Борині, адже на території Турківщини, є надзвичайно багато місць, повязаних з діяльністю ОУН – УПА» – так підсумував свій виступ голова Турківської РДА Василь М. Гакавчин.
—————————————————–
Також в цей день, вперше за багато років, зявилось відчуття – Бориня буде мати своє майбутнє, коли заходом на таку тематику, так професійно управляють такі молоді ведучі – восьмикласники: Ільницька О.І., Шишка І.Є., Бондар К.А.
—————————————–
Відділом культури, методистами районного НД, працівниками Боринського НД та активними членами громади, було організовано концерт. Патріотичні пісні, які звучали у їх виконані – насправді порадували присутніх.
На фото: зовсім незначна частина людей, причетних до організації та проведення цього заходу, який було організовано на протязі двох тижнів з рекомендацій прийнятих на президії Турківської районної ради (Дребот В.К.) за ініціативою депутатів районної ради: Калинич М.П та Комарницького Б.А. Надалі розпорядженням голови Турківської РДА (В.М.Гакавчин), було створено оргкомітет, члени якого включились до роботи. Найбільший об’єм роботи на початку було виконано Боринським держлісгоспом (д-р Ільницький М.М), а це роботи, пов’язані з впорядкуванням місць захоронення вояків УПА та членів ОУН в урочищі «Бабінець». Будматеріали, необхідні для ремонту пам’ятника в центрі селища на пл..Незалежності, надав Турківський держлісгосп (Барабаш В.М.) – роботи по ремонту самого пам’ятника були виконані працівниками Боринської селищної ради – Яцкуляк О.П., Дорош М.Е., Бонтей Я.М., інш.

Організація вшанування памяті показала, що можна організувати будь-який захід і в умовах безгрошів’я – було б бажання. Були і негативи – в Борині, як в кожному поселені теж існують представники «п’ятої колони», але в майбутньому при проведені системної роботи з організації заходів чи реалізації ключових завдань – такі люди, особливо це стосується керівників закладів, з часом повинні опинитись на узбіччі. Скоріш за все, що саме в такий спосіб і буде відбуватись люстрація на низах.
———————————————————-

Не зміг, щоби не приїхати на такий захід, колишній сільський голова з Боберки Анатолій Біжик зі своїми однодумцями.

Ці патріоти, представники сільських громад, які піднімали перші синьо жовті, червоно чорні прапори та пробуджували горян в далеких 89-90роках – в тому часі, коли інші боялись вимовити в голос слово «бандерівець», «націоналіст», інш.

Але більш детально про людей, які тоді займались пошуком, перепохованнями, організацією роботи, щодо встановлення пам’ятних знаків, є потреба описати окремо.

Слава Україні! Героям Слава!
———————————————————–
Підготував Богдан А. Комарницький,
смт.Бориня, 15.10.14р.

 

 

 

 

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *