Перемогти в змаганнях буває важко. Однак ще важче – захистити свою перемогу, повторивши це досягнення. А в юнацьких змаганнях, де доволі жорсткі вікові обмеження і склад команди змінюється щороку, така звитяга – надзвичайно цінна.
В заключний ігровий день в спортзалі Турківського НВК були зіграні вирішальні поєдинки чемпіонату. Згідно Регламенту, по дві кращі команди з груп вийшли до півфіналів чемпіонату, команди, що посіли третє-четверте місце в кожній групі – потрапили до турніру на виліт і поборолись за Кубок надії.

Чемпіонат. Півфінал 1
«ПРИКОРДОННИК» Сянки 8-5 «КАРПАТИ» Турка
Дуркот, Куцак (5), Цибуляк, Роздольський (а/г) – Алімов (3), Мельник, Чижо
Дуркот (жк) – Мельник (жк), Чижо (жк)
З першої секунди гри на майданчику завирували пристрасті, яким могли позаздрити дорослі команди. Це й зрозуміло – поступатись ніхто не хотів. Турківчан підсилив Алімов, котрий не грав у поєдинку групового етапу. Завдяки його старанням «КАРПАТИ» не відставали у рахунку, однак у Сянок був Куцак, якому вдалося забити на два голи більше та вивести свою команду до фіналу.

Чемпіонат. Півфінал 2
«ЯВОРА» 9-4 «СЯН» Боберка
Гошівський (2), Ірод (2), Співак (5) – Іванюк, Ватаг (3)
Ірод (2жк, чк)
В другому півфіналі відразу проявилася різниця в класі команд і молоді явірці без особливих проблем довели гру до перемоги.

«Кубок надії». Півфінал 1
«ЛЕГІОН» Верхнє 7-8 «ІЛЬНИК»
Лешко (5), Мих. Кильо, Захарчич (а/г) – Голованич (3), Ляхович (2), Захарчич (2), Мик. Кильо (а/г)
Мих. Кильо (жк)
Перший фіналіст Кубка надії визначився у впертій боротьбі – хлопці з Ільника зуміли відірватись в рахунку, але під кінець гри ледве не втратили перемогу.

«Кубок надії». Півфінал 2
«ДНІСТЕР» Вовче 1-4 «БОРИНЯ»
А.Вовчанський – Левандовський (2), Гирович, Рембіш
Левандовський (жк)
До середини першого тайму на майданчику була рівна боротьба, з небезпечними моментами біля обидвох воріт. Першими рахунок відкрили боринці, однак вже за кілька хвилин рахунок знову став рівним. Вирішальною стала середина другого тайму, коли гравці Борині зуміли довести рахунок до переможного та водночас втримати свої ворота недоторканими.

Чемпіонат. Гра за 3-тє місце
«КАРПАТИ» Турка 12-4 «СЯН» Боберка
Мельник (2), Алімов (7), Горняк (2), Музика – Біжик, Дуняк, Ватаг, Горняк (а/г)
Мінько (жк)
В поєдинку за третє місце чемпіонату на гравців з Турки не тиснула відповідальність за результат, тож вони дозволили собі зіграти в задоволення та поекспериментувати зі складом. Ця тактика виявилася вдалою та дозволили здобути розгромну перемогу над суперником.

«Кубок надії». ФІНАЛ
«БОРИНЯ» 7-3 «ІЛЬНИК»
Левандовський (5), Рембіш (2) – Захарчич (2), Голованич
До певного часу на майданчику була рівновага – команди створювали моменти, але не могли забити. Коли, все ж таки, одна з команд повела в рахунку, інша відразу відновлювала рівновагу. Все вирішив другий тайм, в котрому боринці вдало провели середину та кінцівку, зумівши відірватись в рахунку та довести гру до перемоги.

Чемпіонат. ФІНАЛ
«ЯВОРА» 11-4 «ПРИКОРДОННИК» Сянки
Очікувана «заруба» не відбулася. Хлопці з Сянок витратили багато емоцій в півфіналі з Туркою, тож дуже легко дозволили Яворі піти у відрив – вже на перших хвилинах гри у воротах «ПРИКОРДОННИКА» побувало чотири «сухих» м’ячі. В той час, коли в явірців міг обіграти та забити кожен з польових гравців, в хлопців з Сянок вся надія була на Куцака, котрого пильно стерегли та не давали особливо розбігтись. Доля чемпіонства була вирішена ще в першому таймі. І, хоча певна надія на повернення інтриги була, кілька забитих м’ячів від Ірода та Співака допомогли команді з Явори повторити своє минулорічне досягнення.

Кращий бомбардир – Куцак Володимир («ПРИКОРДОННИК» Сянки) – 37 голів
Кращий гравець – Співах Михайло («ЯВОРА»)
Кращий воротар – Гошовський Микола («ЯВОРА»)

Як і в будь-якій добрій справі є своя «ложка дьогтю» та певні роздуми. Змагання вкотре показали – наші діти – самоучки. Більшість уявлення не має про футбол в залі, правила, навичок гри – обмаль. Те, що повинні робити вчителі фізкультури на уроках та на додаткових заняттях, доводиться робити небайдужим до футболу людям.
І ще один момент. Прикро спостерігати, як бажання дітей займатися спортом, змагатися, перемагати – не знаходить розуміння та підтримки у їхніх батьків. Чому ця допомога вимірюється лише кількома десятками гривень на дорогу? Чому коли ваш син потребує вашої підтримки словом, присутністю на таких важливих для нього змаганнях, у вас знаходяться інші, «важливіші» справи? Чому розраховуєте своєю байдужістю до захоплень сина виховати в ньому почуття вдячності та поваги до себе? Адже прийде час, коли вже вам буде потрібна підтримка та допомога від нього…

Велика ПОДЯКА за допомогу в організації та проведенні змагань Андрієві Розлуцькому, за наданий зал – директору Турківського НВК Блажівському Михайлу Миколайовичу.
Перші футбольні змагання 2019 року – завершились. На черзі старт змагань серед дорослих команд. 
Сергій Рик

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *