З 2009 року у національному парку «Сколівські Бескиди» на Львівщині, ведеться програма відновлення популяції зубрів, яких у Карпатах майже повністю знищили у 1990-і.

Як повідомляє краєзнавчо-туристичний портал «Край», до Майданівського лісництва було завезено з Німеччини 6 зубрів. Сьогодні тут під пильним доглядом людей мешкає майже 50 цих могутніх тварин.

Поздовжня долина урочища якнайкраще підходить для проживання зубрів. Тутешня річечка протікає серед мальовничих стрімких гір Серединного хребта. Його схили покриті стіною із ялиці, високою смерекою і буком. Серединний хребет суттєво віддалений від цивілізації, він наче вклинюється углиб посеред інших гір, також диких і зарослих.

У майбутньому зубрів переселять в інші заповідники країни. Влітку тварини губляться в густому лісі, а ось взимку за ними можна спостерігати з відстані до 5 метрів.

Довідка. «Сколівські Бескиди» — національний природний парк в Українських Карпатах. Розташований у південній частині Львівської області, в межах Сколівського і (частково) Турківського та Дрогобицького районів. Парк охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір і займає площу 35684 га, з яких 24702 га передані парку в постійне користування.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *