ДЕПУТАТАМ РАЙОННОЇ РАДИ ПРОПОНУЮТЬ ОБГОВОРИТИ НА СЕСІЇ ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ ОСВІТИ

Програма розвитку освіти Турківщини

на 2017-2020 роки

   Нормативно-правовою основою Програми є: Конституція України; Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту» та «Національна стратегія  розвитку освіти в Україні на період до 2021 року».

Механізми реалізації та порядок фінансування Програми базуються на тісній кооперації з державними, обласними, районними програмами та програмами розвитку майбутніх об’єднаних територіальних громад,що будуть створені в межах Турківського району, максимально використовуються механізми залучення позабюджетних коштів.

Під час підготовки Програми були також вивчені й проаналізовані  обласні цільові програми, які дотичні до проблем освіти, а саме: Програма соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2018 рік; Програма проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016 – 2020 роки; обласна цільова програма «Спортивний майданчик»; програма «Електронна Львівщина на 2015 – 2018 роки».  З огляду на це, до Програми були внесені інноваційні елементи в частині інтегрування  з цими програмами. 

Програма розрахована на 4 роки, що відповідає середньостроковому циклу планування. Хоча завдання Програми орієнтовані на термін виконання 4 роки, окремі заходи проекти цих завдань  можуть реалізуватися впродовж від 1 року до 4 років, із щорічним корегуванням їх змісту та бюджету за результатами оцінювання досягнутих результатів  за поточний рік.

 Мережа загальноосвітніх навчальних закладів

У 2018 році в  районі функціонувало  49 навчальних закладів, з них:

 • 15 – ЗЗСО І-ІІІ ступенів (в т.ч. 13 НВК), в яких навчається 2973 учні (сер. нап. – 14,86);
 • 31 – ЗЗСО І-ІІ ступенів (в т.ч. 14 НВК, одна гімназія), в яких навчається 2674 учні (сер. нап. – 11,28); в складі НВК діють 4 дитячі садки.
 • 3 – ЗЗСО І ступеня, в яких навчається 99 учнів (сер. нап. – 14,14).

Загальна кількість учнів – 5746.

Кількість учнів у порівнянні з 2017 навчальним роком збільшилася на – 160.

Педагогічних працівників – 1086.

Кількість вчителів у порівнянні з 2017 роком зменшилася на – 16.

Малокомплектність – одна з причин труднощів під час організації навчання за індивідуальною формою. Найбільша кількість учнів, які навчаються за індивідуальною формою, – у закладах загальної середньої освіти – Буковинська ЗОШ  І-ІІ ст., Головська ЗОШ  І-ІІ ст., Кривківська ЗОШ  І-ІІ ст., Яблунівська ЗОШ І-ІІ ст., Радицька ЗОШ І-ІІ ст., Яворівська ЗОШ  І-ІІ ст. Значна кількість малокомплектних шкіл здорожчує надання освітніх послуг. Якщо середня вартість навчання в загальноосвітній школі області становить 11 тис. грн (норма, визначена Міністерством освіти і наук 9,1 тис. грн), то для малокомплектних шкіл нашого району вартість освітніх послуг складає від 28 тис. грн до 35 тис. грн. видатків на одного учня.

В районі впродовж 2016-17 років відбувається процес формування опорних шкіл.  Рішенням сесії Турківської районної ради від 28.08.2017 року № 290 визначено опорним навчальним закладом Н Яблунський НВК з філією Н. Яблунською ЗОШ І ст.

Нова Українська школа

Керуючись  розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 13.12.2017   № 903-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» та з метою реалізації Концепції «Нова українська школа», відділ освіти Турківської РДА інформує про виконання плану  заходів на 2018-2029 роки із запровадження в районі  Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Відповідно до цієї програми закуплено для шкіл:

 – 700 одномісних учнівських парт зі стільцями  та 27  вчительських столів на суму  849200  тис. грн.

 • 51 комплект навчального комп’ютерного обладнання на суму 940433  тис. грн.

В комплект входить: (Ноутбук, багатофункціональний пристрій, ламінатор).

 • 51 комплект інтерактивного обладнання (мультимедійний проектор та проекційний екран) на суму 668203 тис.грн.
 • 54 комплекти дидактичного матеріалу для комплектування кабінетів початкових класів на суму 1081675 тис.грн.
 • 57 класів та 10 груп облаштовано за сучасними вимогами , створені освітні середовища відповідно до вимог.

Дошкільна освіта

В районі нараховується 3944  дитина   віком від 0 до 6 років.  Дошкільним вихованням охоплено 775  дітей , з них : у трьох ДНЗ м. Турки – 181  дітей; у  27 НВК – 594  дітей. Середня охопленість дошкільною освітою дітей віком 0-6 років в районі складає 25 відсотків. Згідно статистичних даних, показник охопленості дошкільною освітою в районі дітей віком від 3 до 6 років – 54%, в порівнянні з минулим роком показник зріс на 8 % про те цей показник нижчий від  рівня обласного. З вересня 2019 році на базі Лосинецької ЗОШ І-ІІ ст. планується відкрити групу  з короткотривалим режимом роботи (15 дітей).

Серед проблемних питань які необхідно вирішувати найбільш нагальним є обмежена місцевим бюджетом фінансова спроможність утримання існуючих та відкриття нових ДНЗ, недостатність вільних приміщень для відкриття ДНЗ та нових груп у вже існуючих ДНЗ м. Турка.

У зв’язку з   прийняттям  в експлуатацію Опорного  Н. Яблунського НВК  планується відкрити по 2-3 групи дітей дошкільного віку. Це забезпечить збільшення охоплення дітей дошкільною освітою району. Проблемою дошкільної освіти залишається  недостатнє  матеріально – технічне забезпечення, відсутність значної  кількості  ігрових та спортивних майданчиків. А також в майбутньому при введені в дію Либохорської ЗЗСО І-ІІІ ст. так само буде відкрито гупи для дітей дошкільного віку.

«Інклюзивно-ресурсний центр»

У Турківському районі був відкритий  05 грудня 2018р «Інклюзивно-ресурсннй центр».

 Приміщення  центру забезпечене елементами безбар’єрності (наявні широкі  двері, пандус). Також  центр обладнаний відповідними засобами, зокрема реабілітаційним, предметно-ігровим і розвивально-корекційним.  У центрі працюють вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, вчитель-реабілітолог та практичний психолог, що дає змогу для дітей з особливими освітніми потребами розвиватися та вчасно і на місці в нашому районі отримати відповідну допомогу. Із державного бюджету на закупівлю меблів,  комп’ютерного, мультимедійного обладнання  та дидактичних  матеріалів  для ІРЦ було   скеровано субвенцію у розмірі 251 888  тис грн,  а  на  здійснення  ремонтних  робіти залучені кошти  соцеконом розвитку територій – 100   тис грн.

Центр розміщено в 3-х кімнатах на першому поверсі, заплановано капітальний ремонт ще 2-х кімнат для облаштування відповідно до вимог.

Упродовж 2018-2019н.р. в районі на інклюзивній формі навчаються 6 учнів, для порівняння 2017-2018н.р., 3 – учні. На наступний навчальний рік заплановано збільшити до 10.

Зміцнення матеріально – технічної бази

      Щодо зміцнення матеріально – технічної бази відділом освіти у 2018 році виконано наступні роботи.

     Для цього були залучені кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, кошти Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку, коштів ДФРР, обласного та місцевих бюджетів.

Чотири ЗЗСО району приймали участь у мікропроектах.

 • Проведено капітальний ремонт по заміні вікон та дверей у таких школах:

Присліпський НВК, Карпатський НВК, Боберківський НВК, Розлуцький НВК, Турківський НВК №1, Бітлянський НВК, Головська, Кривківська, Хащівська, Яблунівська ЗОШ І-ІІ ст.   

 • Ремонт та заміна системи опалення та освітлення: Ясеницький, Комарницький, Шандровецький, Ільницький, Явірський НВК та Сянківська ЗОШ  І-ІІ ст.
 • Капітальний ремонт покрівлі: Явірський, В.Висоцький, Карпатський, Ісаївський НВК та Турківська гімназія.
 • Облаштування внутрішніх туалетів: Матківський НВК та Шум’яцька ЗОШ І-ІІ ст.
 • Облаштування та будівництво дитячих майданчиків: Турківський, Завадівський НВК, Турківський НВК, Турківський НВК №1 та Дністрик Дубівська ЗОШ І ст.

Введено з 01 вересня 2018 року в експлуатацію Лосинецьку ЗОШ І-ІІ ст. . Проводяться будівельно – монтажні роботи в с. Либохора.

Також проводились ремонти та закуплялись матеріали для підготовки ЗЗСО до початку нового навчального року. Всі ЗЗСО були підготовлені до роботи в осінньо – зимовий період. 

Відповідно до програми «Шкільний автобус» у 2018 році було закуплено автобус  «Школярик» на умовах співфінансування вартістю 1700,00 тис. грн. для Либохорської ЗЗСО І-ІІІ ст.

Продовжується програма  комп’ютеризації  закладів освіти району.

Підключено до мережі Інтернет – 38  ЗЗСО, у 2017 році було – 34.

До кінця 2019 року планується  підключення до мережі Інтернет ще  5 навчальних закладів.

У  2018 році  було  підключено  4 заклади  району до мережі Інтернет.

 Начальник відділу освіти                                           О.М. Манюх

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *