На Львівщині створено масштабний заповідний об’єкт – національний природний парк “Бойківщина”

🌱Весна іде, красу несе! І мегапозитивні новини! ☝️Ще один вагомий внесок у природно-заповідний фонд Львівщини. 😲Наймасштабніший проект за останнє десятиліття! Національний природний парк “Бойківщина” успішно отримав офіційний cтатус!
✍️У четвер, 11 квітня, Президент України Петро Порошенко підписав Указ про створення Національного природного парку “Бойківщина”.
✍️Цьому передувало схвалення проекту указу Кабінетом Міністрів України Volodymyr Groysman.
🌳Новий парк знаходиться в Турківському районі на території 12240 гектара. До НПП «Бойківщина» увійшли землі ДП «Боринське лісове господарство», ДП «Турківське лісове господарство» ЛОУЛМГ та Турківського ЛГП ДЛГП «Галсільліс». 
🌲🌿Парк створений з метою збереження у природному стані типових та унікальних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів, організації різних форм туризму, перш за все, екотуризму, а також організації еколого-освітньої роботи. 
🌿Територія НПП “Бойківщина” вирізняється високим рівнем біотичного різноманіття та відіграє визначальну екостабілізаційну роль у межах головного Європейського вододілу в басейнах р.Стрий та р.Дністер. Окрім цього, на території Турківщини зосереджена низка пам’яток історії та архітектури етнографічного регіону Бойківщина, які можуть стати базовими осередками розвитку туристичного та рекреаційного використання.
❗️🇺🇦Парк сприятиме збереженню традицій найціннішого скарбу цієї території – етнічної спільноти бойків, які зберегли свою культурно-побутову ідентичність. Самобутні традиції цього етносу формувались упродовж століть..Бойки відрізняються своєрідним діалектом, оригінальним одягом, способом життя, народними звичаями. 
🕍Загалом, наявність пам’яток історії та культури, значний природний та рекреаційний потенціали території додає їй значущості й перспективності для розвитку рекреації та туризму, що має важливе значення для стабілізації соціально-економічної ситуації в регіоні. 

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *