Юрій Доскіч – генеральний директор заводу прокатної металургії ГАЛ-КАТ та підприємства з виробництва якісного вітчизняного взуття “Тібет”.
Успішний виробничник Юрій Доскіч знає, як втримати виробництво, попри всі негаразди. Неодноразово бізнес був на межі, але Революція Гідності змогла змінити хід історії не лише для цілої України, але й для багатьох підприємств.
Про заснування власного бізнесу, найважливіші досягнення та майбутні плани – поговоримо із успішним кризовим менеджером та виробничником – Юрієм Доскічем.

 • Пане Юрію, зараз ви успішний бізнесмен, авторитетний директор та виробничник, розкажіть як розпочинався ваш шлях до успіху?
  Це родинна історія. У 90-ті роки я закінчив навчання в інституті та почав працювати на різних роботах. Згодом зрозумів, що потрібно створити щось самому. Поділився планами з батьком. Він в свою чергу зняв з ощадної книжки З тисячі рублів та дав мені. Пам’ятаю, що рубль був дорожчим за долар. Співвідношення 1 рубль до 0,62 $.
  Ось так тато повінував мене на бізнес.
  Мати, як берегиня родини, любила завжди відкладати на “чорний день”. Вона теж мала деякі заощадження, проте не наважилася зняти їх з ощадної книги. На жаль, згодом ця велика сума пропала…
  Зрозуміло, що подібна ситуація трапилась у більшості українців. Але мамі важко
  з цим змиритися до сьогодні. Й досі жалкує…

•Коли ви досягли перших значних успіхів у власному бізнесі ?
Орієнтовно в 2000-х ми стали успішними виробниками. Проте, про це знали не лише ми, але й наші конкуренти. На той час в Україні було два підприємства: наше – Гал-Кат та Артемівський завод. Не дивно, що тодішній віце-прем’єр Андрій Клюєв розробив план по знищенню нашого підприємства. Ми переживали утиски та переслідування. Пам’ятаю, як мої друзі, котрим я буду вдячний до кінця життя, стали на наш захист. Мабуть, розуміли, що на нас чекає… Адже у ті часи знищували не лише бізнес, але й фізично “усували” власників. Тоді ми опинились над прірвою! Переломним моментом стала Революція Гідності, що врятувала нас від лиха!

• Продукція ваших підприємств експортуються у країни Європи. Як вам вдається уникати чорної бухгалтерії?
У нас на підприємстві понад 1200 осіб. Ми працюємо чесно! Бухгалтерія у нас справжня. Адже таку кількість просто не можливо прив’язати до «чорної бухгалтерії» Усі зароблені кошти інвестуємо тут, на рідній землі. Гроші нікуди не вивозимо, не переховуємо. Вони потрібні тут для подальшого розвитку. Продукцію нашого заводу продаємо у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі та Києві. Окрім того, експортуємо в Польщу, Італію, Білорусію, Молдову. Одним словом, активно заробляємо в Україні та для України!

• Ви – кандидат в народні депутати від 125-го виборчого округу, а для чого це вам?
Хочу зауважити, що за 25 років ми втратили багато можливостей. Мусимо наздогнати згаяне! Впевнений, що політика повинна базуватися на основі економіки країни.
По-іншому не поясниш те, що сталося: у 1991 році вітчизняна економіка займала 8 місце у світі, а сьогодні ми знаходимось аж у 2-ій сотні! Чому так сталося?
Я свято переконаний, що економіка має бути такою, щоб молодь могла брати кредити на житло під 2-6% річних. Має бути мінімальне оподаткування для малого та середнього бізнесу. Адже діяльні люди повинні мати можливість безболісно розвивати свою справу та, відповідно, й нашу країну!

• Яка ваша мотивація як народного депутата?
Я самодостатній чоловік! Маю непогані доходи. Родина забезпечена. Я не розглядаю Верховну Раду як джерело доходу! Впевнений, що Рада дасть мені можливість застосувати мої знання та особистий успішний досвід кризового менеджера в економічних напрямах країни. Мотивація в мене проста: мушу зробити те, чого не встигли зробити мої бабуся та дідусь, мої батьки. Я просто зобов’язаний це зробити заради пам’яті моєї бабці Катерини Носалик – зв’язкової УПА та тисячі її земляків. Вони мріяли про свій заможний край!

• У разі перемоги, ви розглядаєте варіант співпраці із кимось у Парламенті?
Думаю, що можна буде співпрацювати з  представниками з Львівщини. Адже разом ми зможемо створити субвенції на Карпатські й Прикарпатські регіони. Тобто, ми відстоюватимемо програми, котрі дадуть можливість будувати школи, садки, дороги. Залучимо державні кошти на програми розвитку для горян. Безумовно, також потрібно буде залучати інвестиції для створення нових робочих місць, для розбудови прикордонних переходів. Думаю, те, що не зумів зробити попередній обранець, зробимо ми!
Маємо план дій, а це вже частина успіху! Знаємо куди рухатись і з чого розпочати втілення важливої справи. Отож, через бюджет 2020 року можна буде на державному рівні прописати кроки необхідних та важливих завдань. Один із них – затвердження та введення програми на відновлення Карпатських лісів. Бо те, що вирубали попередники слід засадити! Задля відновлення гармонії ми повинні повернути забране. Так робили наші предки, так
мусимо робити ми!
Мені було б радісно на душі, якби горяни активно розвивали зелений туризм: відкривали придорожні кафе і готелі та приймали туристів! Не покидали рідні землі та власні родини задля заробітків у сусідніх державах! Ми повинні брати приклад із прогресуючих країн! У Австрії щорічно 30% надходжень в бюджет саме від туризму.

• На вашу думку, як подолати найбільшу проблему українського суспільства – корупцію ?
Для початку, необхідно зменшити ставки єдиного соціального внеску для малого і середнього бізнесу. Забрати мито при імпорті сировини та напівфабрикатів для переробних підприємств.
А також, зробити відтермінування при сплаті податку з доданої вартості під час імпортних операцій чи закупівель в межах країни. Потрібно зменшити розмір лотів при держзакупівлях з метою збільшення кількість учасників торгів. Ввести податок на виведення капіталу за межі країни! Заключити угоди з країнами-торгівельними партнерами про обов’язковий електронний облік митної інформації про всі товари, котрі постачаються в Україну.
Насправді, є багато ідей та планів. Тепер справа за можливістю їх втілення у життя! Застосувати власний набутий досвід на конкретних справах!

ГОЛОС БОЙКІВЩИНИ

turkaБез категоріїЮрій Доскіч - генеральний директор заводу прокатної металургії ГАЛ-КАТ та підприємства з виробництва якісного вітчизняного взуття “Тібет”. Успішний виробничник Юрій Доскіч знає, як втримати виробництво, попри всі негаразди. Неодноразово бізнес був на межі, але Революція Гідності змогла змінити хід історії не лише для цілої України, але й для багатьох...ВСІ НОВИНИ ГІРСЬКОГО КРАЮ НА ОДНОМУ САЙТІ!  КРАЩЕ ГІРКА ПРАВДА, НІЖ СОЛОДКА БРЕХНЯ!