На даний  момент у  Турківському  районі  не створено жодної  ОТГ, ходять  різні чутки про те,що наш район  можуть примусово загнати в одну Турківську  ОТГ, бо теперішні керівники  органів  місцевого самоврядування  не  можуть добровільно  договоритися. Села  Ластівка, Коритище, Свидник, Головське  та  Зубриця приєднають до Борислава Дрогобицького  району. Матків, Мохнате та  Красне приєднаються до  Сколівських  ОТГ. Відповідно до  плану  обласних  чиновників Турківський  район буде  приєднано до  Самбірського  району.

У Мінрегіоні повідомили, що з 2016 по 2019 рік включно, Уряд виділив для об’єднаних громад 6,5 млрд грн на розвиток інфраструктури на їх територіях (в 16 році це був 1 млрд грн на 159 ОТГ, в 17 році – 1,5 млрд грн на 367 ОТГ,  у 18 році – 1,9 млрд грн. на 665 ОТГ). В цьому році обсяг субвенції складає 2,1 млрд грн.

Турківський  район у звязку із тим,що не  утворив  жодної  ОТГ, кожного року  втрачає вищенаведену  інфраструктурну  субвенцію, а це: кошти на  вуличне  освітлення, ремонт лікарських  амбулаторій та  доріг.Інфраструктурна субвенція дає змогу громадам швидше ставати «на ноги» і навіть стимулює їх до розширення. Бо формула розподілу цих коштів враховує кількість сільського населення громади та площу її території.  

Об’єднана територіальна громада, створена в 2015 році, отримає в 6 разів більше коштів на покращення своєї інфраструктури, ніж подібна громада, створена в 2018 році.

Що і для чого?

Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад (ОТГ), або просто інфраструктурна субвенція, – один з інструментів підтримки розвитку ОТГ (і тільки ОТГ, а не громад, міст, сіл чи районів) за кошти державного бюджету. Вперше вона була запроваджена у 2016 році, і отримали її створені в 2015 році 159 ОТГ. Від того часу її щорічно розподіляють між усіма ОТГ – як новоствореними, так і тими, які функціонують вже кілька років.

Призначення інфраструктурної субвенції достатньо широке: від покращення якості надання адмінпослуг та розроблення проектної, містобудівної, планувальної документації до будівництва та ремонту вулиць, доріг і мостів. Конкретні напрями використання коштів визначають органи місцевого самоврядування.

Відповідну пропозицію подали до Кабміну, який раніше пропонував затвердити п’ять районів Львівщини.

Львівська облдержадміністрація подала на розгляд Кабінету міністрів пропозицію про поділ Львівщини на шість районів. Про це повідомила т. в. о. директора департаменту економічної політики ЛОДА Марта Бухтіярова, передає пресслужба адміністрації.

Ідеться про Львівський, Дрогобицький, Золочівський, Червоноградський,  Стрийський та Самбірський райони.

«Міжвідомча робоча група напрацювала зміни до перспективного плану і нових районів. На нашу думку, їх має бути  шість. Важливо зберегти місто Стрий, що є одним з найбільших і достатньо спроможним у своїй діяльності. Стрий належить до міст, де більше 50 тисяч мешканців, і приєднувати його до Дрогобицького району – нелогічно», – каже Марта Бухтіярова.

Вона додає, що на розгляд Міністерства подали також пропозиції щодо створення 67 громад замість 61, як пропонував Мінрегіон. Зараз чекають на рішення Уряду.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *