ІНІЦІАТИВУ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПІДТРИМАЛИ, ХОЧА БАЙДУЖІСТЬ, ЯК ЗАВЖДИ, БУЛА ВИЗНАЧАЛЬНИМ ФАКТОРОМ

Як і було анонсовано, у середу, 15 січня, в сесійній залі Турківської міської ради відбулися громадські слухання, зініційовані міським головою Геннадієм Когутом щодо адміністративно-територіальної реформи на Турківщині. Традиційно на зібрання прийшло критично мало людей: з 29 осіб лише 19 мали право голосу. Це ті, що мають прописку на території міста. Решта – були представники інших населених пунктів, або особи, що мешкають в інших регіонах. І це є свідченням того, що громадськість розчарована діями влади, а відтак вважає за недоречне брати участь у не фаховому, а часто – пустопорожньому спілкуванні.

Щоправда, заслуговує на увагу дискусія, яка відбулася зразу ж після виступу міського голови. Слово мали Оксана Кузьмич – Ясеницький сільський голова, Петро Косачевич – Заслужений працівник культури України, директор РНД, Микола Лило – депутат районної ради, Мирослава Павлик – також депутат районної ради, Юрій Касюхнич – в недалекому міський голова м. Турка, Роман Мельник – підприємець, Богдан Голич – колишній директор районного центру зайнятості, нині пенсіонер, Євген Стерляніков – учасник АТО, Ростислав Набоков – заступник міського голови. Як каже секретар міської ради Олександр Гвоздінський, кожен із виступів вартував уваги, адже його представляла особа, яка має свою точку зору. Це вже інше питання, наскільки вона правильна в контексті перспективного розвитку Турківщини та фінансового благополуччя району. Кожен має право висловлювати свою думку так, як він думає, та більше того – доводити своє переконання.

Коли справа дійшла до голосування, то 12 осіб підтримали ініціативу міського голови, 6 утрималося, і один з присутніх не голосував. Втім, рішення прийнято, і вже на найближчу сесію, яка відбудеться 30 січня, його подадуть на розгляд депутатів. У випадку, коли депутатський корпус підтримає його, тоді рішення буде розіслано в усі сільські та селищну раду Турківщини, керівники яких матимуть 30 днів на вивчення громадської думки та прийняття рішення, на підставі якого можна буде робити висновок: хочемо ми одну, дві, чи чотири, а може й більше об’єднаних територіальних громад.

Маючи гіркий досвід загальної байдужості (адже об’єднання уже триває далеко не перший рік), можна зробити висновок, що і два місяці, які дав Кабінет Міністрів України на добровільне об’єднання, позитивного результату, або однозначної думки, не принесуть. І все через те, що широкому загалу жителів Турківщини керівники не кажуть правду, не показують перспективу, як би їм жилося в одній громаді а чи двох, чи будуть функціонувати в їхніх селах навчальні заклади та хто їх буде утримувати, що буде з ФАПами та амбулаторіями, народними домами? Звичайно, добре було б, якби від адміністративно-територіальної реформи виграли люди, а не здобували собі дешеві дивіденди чиновники.

І наостанок. Мене, та й багатьох моїх знайомих, дивує нігілістична активність фейсбучних «фахівців», які наввипередки розповідають, скільки громад має бути на Турківщині, абсолютно не підтверджуючи свої опуси бодай елементарними цифрами. Особливе обурення викликають дописи тих, хто не один рік мав можливість працювати над адміністративно-територіальною реформою, але абсолютно нічого не зробив, чи дає поради з-за кордону. На лінію фейсбучних баталій вийшли й ті, хто приміряв собі крісло у високих державницьких кабінетах: мовляв, а ось побачать люди, повірять та підтримають.

Бойки – мудрі люди. І, вірю, що зроблять правильний вибір і не підуть на поводу тих, хто ось уже впродовж багатьох років намагався управляти ними з відкритими кишенями…

Редактор газети Василь Васильків.

Bookmark the permalink.

3 Comments

  1. Все, що не робиться, робиться на краще. Цікаво одне, спочатку з 20 січня, потім з 28 січня на багатьох каналах анонсувалося перехід на нові частоти, блокування старих, заміна тюнерів. Але чомусь ніде нема ні роз’яснень, ні обговорень на дану тему. Чи добре буде встановлення нової техніки для району чи ні.

  2. Люди збайдужіли до розмов про об’єднання. Напевно це пов’язано із пізнім приходом зими, теплою погодою у грудні, Різдвяними святами. А може просто не хотіли. Добре було б якби в Об’єднаних громадах, дві, три їх буде чи більше були створені відділи чи служби для контролю за потоками електронних даних. А то інтернет послуги надає декілька компаній, крім цього послуги мобільного інтернету, надає також не одна компанія. А контролю над тими потоками даних немає. Чекайте, якщо є інтернет від Укртелекому чи від компанії Лімнет чи від якоїсь іншої компанії то для чого тоді ще використовувати мобільний інтернет 4g чи 3g. Якщо людина відмовилася від послуг інтернет- провайдера, тим самим віддаючи свою швидкість або свій обсяг передбачених тою швидкістю даних іншим користувачам, то чому би не зменшити загальну швидкість передачі даних тої людини, а той взагалі зменшити потік передачі даних, який є на даний час. А то нема права ні вдома бути, ні надворі, ні влітку по гриби піти, ні на рибалку. Ось такі справи.

  3. Доповнення. Чому люди, які чують якісь шуми чи незрозумілі звуки не перевіряють свої мобільні. Адже, коли вони заходять на сайти через мобільний, то можуть не знаючи того підхопити вірусні програму, яка може включати мікрофон або камеру і записувати дані про ту людину. Чому ми, виходячи з дому, перевіряємо чи не залишили часом праску включеною, так само не перевіряємо свій мобільний телефон, чи відключений мобільний інтернет. Хіба без інтернету не можна подзвонити по мобільному, чи надіслати повідомлення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *