Цього року згідно Указу президента України Володимира Зеленського 58 мешканок Львівщини удостоїлись звання «Матері-героїні». Найбільше з-посеред усіх районів області припало на матерів з Турківського району – 7.

Про це інформує Твоя Турківщина, посилаючись на ЛМН.

Одразу дві нові матері-героїні з с. Либохора і по одній з с. Карпатське, с. Комарники, с. Багнувате, с. Верхнє Висоцьке, с. Шандровець.


У селі Либохора звання матері-героїні отримали Ганна Миньо та Любов Прищ.

Сільський голова Либохори Василь Комарницький розповідає, що для громади це не новинка – тут чимало жінок уже мають таке звання.

“У нас дуже багато багатодітних сімей. Жінки, яким присвоїли звання цьогоріч, дійсно на нього заслуговують. І в Ганни Миньо, і в Любові Прищ по п’ятеро дітей. Усі виховані, розумні. Частина дітей поїхала за кордон на заробітки. Так у нас часто є. У Ганни один син стоматологом став, інший десь на Харківщині працює. І Любов, і Галина ще виховують школярів”, – каже Василь Комарницький.


Мати-героїня Галина Іваничко із села Карпатське виховала п’ятьох дітей.


Також п’ятеро дітей народила, виховала та отримала нагороду мешканка села Комарники Стефанія Рик.

До одруження, як розповідають у селі, жінка працювала швачкою, зараз зразкова господиня – має велике домашнє хазяйство, займається городництвом.


Ще одна мати п’ятьох дітей з Турківщини – Ганна Тупичак з села Багнувате.

Жінка вчителює. Одна з її доньок теж стала вчителькою.

“Це зразкова сім’я. Ганна Семенівна є чудовим прикладом для багатьох – освічена, ерудована, культурна, мудра жінка. І таких дітей виховала. 25 років жінка працює на одному місці, зарекомендувала себе як відмінний фахівець“, – відгукується про Ганну голова Риківської сільської ради Ніна Цюцик.


Шестеро дітей виховала мешканка Верхнього Висоцького Галина Катуркіна.

Жінка за освітою ветеринарка. Певний час працювала за фахом, а тепер займається домашнім господарством. Один з синів зараз воює на Сході за контрактом.


Уродженка села Шандровець Тетяна Коваша народила та виховала 9 дітей! Жінка вийшла заміж на Закарпаття, та досі прописана у рідній домівці. У Шандровці у неї живе мама.


Нагадаємо, на День Матері, 10 травня, 658 українським жінкам присвоїли звання “Матері-героїні”.

Серед нагороджених – 31 мешканка Вінницької області, 108 – Волинської, 12 – Дніпропетровської, 17 – Донецької, 26 – Житомирської, 49 – Закарпатської, 14 – Запорізької, 39 – Івано-Франківської, 16 – Київської та 20 – міста Києва, 9 – Кіровоградської, 2 – Луганської, 58 – Львівської, 16 – Миколаївської, 34 – Одеської, 8 – Полтавської, 74 – Рівненської, 7 – Сумської, 15 – Тернопільської, 15 – Харківської, 3 – Херсонської, 20 – Хмельницької, 18 – Черкаської, 53 – Чернівецької та 14 – Чернігівської.

Звання “Матері-героїні” присвоюють жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Аби його отримати, матерям варто зібрати пакет документів та звернутись до органів місцевого самоврядування з відповідною заявою.

Жінки, яким присвоїли це звання, можуть вийти на пенсію у 50 років. Також отримують одноразову матеріальну винагороду – 21 тис. грн.

https://tl-news.com.ua/

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *