beznazwyЯкі податки сплачують при договорі дарування, купівлі-продажу та спадкуванні. 

Спадкувати можна: нерухомість (квартира-будинок), рухоме майно ( автомобіль), кошти у банку.

Об’єкти спадщини оподатковуються:

  • 174.2.1. за нульовою ставкою: сплачується 0 відсотків ( не сплачується):                                                  

– батьки, діти,чоловік або дружина;

– інвалід 1 групи або дитина-сирота, дитина-інвалід;

– за рахунки в Ощадбанку;

  • сплачується 5 відсотків:

– інші особи

  • сплачується 15-17 відсотків:

–  нерезидентами

 

Нерезидент – це фізична особа (іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання за межами України, в тому числі ті, що тимчасово перебувають на території України.

За купівлю-продаж

  • житлових  будинків,  квартир,  кімнат,  дач, садових будинків,  гаражів,земельних ділянок  сплачується 1 відсоток;
  • нерезидентами – сплачується 15 відсотків;
  • якщо нерезидент отримав (1147*10), то сплачує 17 відсотків.

 

Якщо особа продала 1 і більше  житлових  будинків,  квартир,  кімнат,  дач, садових будинків,  гаражів,земельних ділянок сплачує 5 відсотків:

а) власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

б) вартість об’єктів нерухомості, об’єктів рухомого майна, сума страхового відшкодування за страховими договорами, індивідуальному пенсійному рахунку спадкодавця, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість об’єктів нерухомості та об’єктів рухомого майна, що успадковуються дитиною-інвалідом;

в) грошові заощадження, поміщені в установи Ощадного банку.

Якщо спадкоємці не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, відповідно об’єкти спадщини оподатковуються за ставкою 5 відсотків.

Якщо спадкоємці є нерезидентами, відповідно об’єкти спадщини оподатковуються за ставками 15, 17 відсотків бази оподаткування для будь-якого об’єкта спадщини.

Нерезидент – це фізична особа (іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання за межами України, в тому числі ті, що тимчасово перебувають на території України.

Відповідно до декрету Кабінету Міністрів України«Про державне мито» встановлено податок при оформленні договору купівлі-продажу нерухомого майна:

За  посвідчення договорів відчуження  житлових  будинків,  квартир,  кімнат,  дач, садових будинків,  гаражів,  а  також  інших об’єктів нерухомого майна, які  перебувають у  власності громадянина, що 1 відсоток суми договору, але  здійснює таке відчуження  не  менше  одного неоподатковуваного  мінімуму доходів громадян.

За посвідчення  договорів відчуження  земельних  ділянок,  які перебувають  у  власності громадянина, що здійснює таке 1 відсоток суми договору, але відчуження не  менше  одного неоподатковуваного мінімуму  доходів громадян.

Дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості (об’єктів незавершеного будівництва), які здійснюються фізичними особами-нерезидентами, оподатковуються у порядку оподаткування таких доходів, встановленому для резидентів, при цьому ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування таких доходів.

У разі якщо загальна сума отриманих нерезидентом-платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці першому цього пункту.

Як і раніше оподаткування доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш ніж одного з об’єктів нерухомості підлягає оподаткуванню за ставкою – 5 відсотків до бази оподаткування (п. 167.2 Податкового кодексу). Так само оподатковується дохід від продажу об’єкта незавершеного будівництва.

Звільняються від  сплати державного мита:

  • громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок  Чорнобильської  катастрофи;
  • інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
  • інваліди I та II груп.
Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *