934676_381079645341173_678261120_n

Чарівну бойківчаночку із  села Нижній  Турів нагороджено відзнакою “За жертовність і любов до України”!
Експерта Центру освітнього моніторингу та волонтера Анастасію Розлуцьку нагороджено медаллю “За жертовність і любов до України”! Нагороду вручив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Усією командою дякуємо Анастасії за її без ліку добрі справи та самовідданість задля нашої країни, які наближають нашу спільну перемогу!

Анастасія Розлуцька, працювала помічником народного депутата О.Донія, родом зі Львівщини, мешкає у Києві, рідна мова – українська, координує «Безкоштовні курси української мови»

 

У 2012 році перші групи почали працювати у Луганську та Херсоні. У 2013 році ми вирішили зробити ці курси всеукраїнськими, разом з освітянами розробили програму, яка розрахована на 36-38 академічних годин, і в жовтні розпочали навчання у 18 містах України. Переважно орієнтувалися на Схід, Південь, Північ та Центр України. У Севастополі діяли дві групи, там вже завершилось навчання. Приміщення, в якому проходили курси, захоплено.

 

Коли ми стартували, заявки подали близько 1000 студентів, тільки в Києві – більше 300. У столиці спочатку діяли десять груп, на сьогодні маємо вісім. У них займаються по 20-25 слухачів. Скоро будемо вручати першим випускникам сертифікати.

 

Тенденція такого масового запису спостерігається не тільки у Києві. З Вінниці нещодавно телефонувала координатор і казала, що там теж багато бажаючих. І так — у кожному місті. Зараз бачимо, що попит на українську мову є, він зростає, наш проект має значний попит, тому будемо й надалі його продовжувати.

 

Переважно навчаються люди, які вивчали в школах російську мову, є етнічні росіяни, білоруси, є слухач з Пекіну. Це люди, які закінчили університет, декілька років працюють. Є бабусі, які приходять вивчати мову, щоб розмовляти з онуками. Ми думали, що людям буде потрібна українська мова з професійних міркувань, але з такою мотивацією приходило небагато людей. Після революції почали звертатися багато людей. Зараз ми всіх охочих записуємо на вересень.

 

Викладачі в Києві у нас переважно з Києво-Могилянської академії та університету Шевченка, а в регіонах є і шкільні вчителі. Всі вони — волонтери, за свій кошт друкують і розповсюджують матеріали.

10444361_589483521195502_7019590288749195719_n

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *