10628042_697008000380634_7258211687064143905_n5 березня, в обласній державній адміністрації відбулася розширена нарада з обговорення питань децентралізації влади. На нараді взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Лабецький,  заступник  керівника  апарату  Турківської   РДА – Богдан  Москаль,  сільські голови Верхненської,  Шандрівської, Верхньогусненської,Розлуцької,.Карпатської, Верхньогусненської,Шумяцької, Лімнянської,Боберківської, Ластівківсткої,  Явірської, Верхньояблунівської,  Нижньояблунівської,  Ісаївської,Мохнатської сільських   рад Турківського району, голова  Турківського  ресурсного  центру  розвитку  громад  ”  Громади  Турківщини” –  Микола  Лило.

Водночас заступник голови обласної ради Валерій П’ятак наголосив на тому, що процес децентралізації влади прямо пов’язаний із фінансовою децентралізацією. На думку заступника голови облради, схема децентралізації, запропонована державним керівництвом, не ідеальна, але слід з чогось починати. «Безперечно, від цієї децентралізації найбільше виграли міста. Повноваження обласних рад звузили, натомість найбільший функціонал покладено на райони. А найбільш обділеним у фінансовому плані внаслідок децентралізації влади виявився базовий рівень – сільські і селищні ради. Проте це не привід опускати руки. Це поштовх до пошуку партнерів та способів розвитку територій», – наголосив Валерій П’ятак.

Також керівництво області та голови місцевих рад обговорили основні аспекти Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», оскільки саме цей закон повинен стати для сільських територій інструментом розвитку. Місцеві ради, які не в змозі самостійно забезпечувати потреби громади, мають змогу об’єднатись в одну адміністративно-територіальну одиницю, яка завдяки власному бюджету зможе вирішувати проблеми місцевого значення.

Активну участь в обговоренні взяли Сянківський сільський голова, голова асоціації голів сільських рад Турківського району Степан Василечко, який вніс пропозиції, при проведенні територіально-адміністративної реформи зберегти гірські райони у  теперішніх  межах, в тому числі і Турківський район, який є центром Бойківщини. Також, при децентралізації залишати у бюджеті сільських рад не менше 50% прибуткового податку, повернути право розпоряджатися земельними ділянками як в межах населеного пункту так і за його межами. Також виступив Лімнянський сільський голова Степан Будз, який звернувся з проханням до керівництва облдержадміністрації та обласної ради з проханням посприяти у капітальному ремонті дороги, дитячого  садочка,  лікарні та приміщення Лімнянської ЗОШ І-ІІІ ст.. . Адже, на фасаді школи встановлено меморіальну дошку, активному учаснику Майдану, який загинув в зоні АТО Роману Мотичаку.

Олег Синютка зазначив, що в рамках проведення реформ з децентралізації важливими на сьогодні є три речі. «По-перше – це фінансовий ресурс для місцевих громад, по-друге, територіальну реформу слід провести таким чином, щоб людина, що проживає у будь-якому селі чи місті отримувала належний рівень соціальних послуг. І нарешті, без децентралізації підвищення рівня життя населення не буде, і це слід усвідомити. Тому цей процес необхідно очолити», – резюмував очільник Львівської ОДА.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *