DSCN5181Сьогодні, під керівництвом голови Турківської райдержадміністрації Олександра Лабецького відбулося засідання районного організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади. На засіданні районного організаційного комітету взяли участь: керівники установ, підприємств та організацій, депутати районної ради, голова районної ради Василь Дребот, керівник апарату райдержадміністрації Мирон Бойко та заступник керівника апарату, начальник організаційного відділу райдержадміністрації Богдан Москаль, громадськість району.

На засіданні оргкомітету вирішено підтримати пропозицію, що до внесення змін до проекту Конституції України щодо децентралізації державної влади:

абзац 8 ст. 140 викласти в такій редакції: особливості організації місцевого самоврядування в містах Києві, Севастополі та населених пунктах, яким надано статус гірських, визначаються окремими законами України.
Враховуючи це, голова райдержадміністрації Олег Лабецький запропонував звернутися до керівництва облдержадміністрації та обласної ради, народних депутатів України з проханням при проведенні територіальної реформи в Україні підтримати ініціативу про збереження гірських районів України, зокрема і Турківського району. Всі населені пункти району відповідно до Закону «Про статус гірських населених пунктів» мають статус гірських і знаходяться на висоті вище 500 метрів над рівнем моря. Комплексне забезпечення соціально-економічного розвитку даних населених пунктів, яким надано статус гірських, можливе тільки в єдиному адміністративному районі. Наша перспектива вбачається в розвитку туризму та рекреації, адже на Турківщині активно запрацював Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІ України. Якщо б вдалося відкрити митний перехід Боберка-Журавин, до нас пішов би потік туристів з сусідньої Польщі, де щороку тільки в гірському Бещадському повіті щорічно відпочиває близько мільйона туристів.

Голова товариства «Бойківщина» Петро Косачевич відмітив, що в історичному плані ще за часів Австро-Угорщини з 1856 року Турка була центром повіту, до якого належала територія сучасного Турківського, гірська частина теперішнього Старосамбірського та ряд сіл Сколівського районів. Спочатку його називали Турецьким, пізніше Турчанським і тільки в Указі Президії Верховної Ради СРСР від 4 грудня 1939 р., в якому перераховувалися утворені на території Західної України нові області і повіти, він називається Турківським. А районом він почав називатися згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 січня 1940 р., за яким до нього відійшло тільки 38,8 % території колишнього повіту. Збереження Турківського району, як самостійної адміністративно-територіальної одиниці дасть можливість зберегти автентичний фольклор, адже Турківщина є центром Бойківщини, яка є невід’ємною гілкою українського народу, де відбуваються Всесвітні Бойківські фестини та Світові Конгреси Бойків, що збагачує палітру відродження Карпатського краю.

Депутати районної ради Богдан Комарницький та Богдан Макаришин наголосили на тому, що необхідно врахувати досвід Польщі при проведенні адміністративно-територіальної реформи і зберегти Турківський район (площа – 1193 кв. км, населення -50,3 тис. чол.) як окрему адміністративно-територіальну одиницю, адже у Польщі збережено два гірські повіти: Бещадський (населення 22 тис., площа 1139 км.кв., 3 гміни) та Ліський (населення від 26,5 тис., площа 834,9 км.кв., 5 гмін.)

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *