75027108Кожної п’ятниці Великого Посту, чи в поминальні суботи, прихожани поспішають до храмів, аби помолитися за упокій рідних і близьких їм людей, несучи в руках не тільки свічки, а й хліб. Зазвичай, у церквах, після таких Служб Божих, назбирується багато хліба. Що робити з ним?

Відповідь на це запитання знайшла голова Турківської районної організації Товариства Червоного Хреста Іванна Баран.

– Нещодавно я підійшла до Віктора Саварина, жителя Турки, адже він якось уже звертався до мене, якщо будуть якісь соціальні програми, парафіяни храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ KП м. Турка готові брати в них участь, і запропонувала віддавати цей хліб малозабезпеченим, багатодітним сім’ям та одиноким, стареньким людям, – розповідає п. Іванна. – Тим більше, що така практика уже існує у деяких районах нашої області. Віктор Саварин охоче погодився на пропозицію. Тепер кожної п’ятниці ми забираємо з цієї церкви буханці і роздаємо їх нужденним. 

Слід сказати, що дещо збільшився колектив нашого Товариства: на посаду медсестри з обслуговування одиноких і пристарілих громадян ми прийняли ще три людини – в села Вовче, Завадівку і Лосинець, яких і підключили до цієї роботи. Якщо є, наприклад, 100 хлібин, то стараємося давати їх не тільки на Турку, а й розподіляємо між цими трьома селами. Висловлюю щиру подяку, що пішли нам назустріч, настоятелю храму Покрови Пресвятої Богородиці о. Михайлу, голові церковної двадцятки Роману Павлику, паламарю Василю Турянському, Віктору Саварину, а також заступнику голови Турківської РДА Володимиру Багану, який допомагає нам транспортом.

За таку справу, від людей тільки хороші відгуки.

Хліб, печиво, булочки працівники РО ТЧХ роздають не тільки одиноким і пристарілим, а й багатодітним сім’ям, для яких на сьогоднішній день заплатити 10 гривень за буханець – також немалі гроші. Парох о. Михайло з цього приводу каже: «Я радий з того, що так організували роздачу хліба. Хто бідному дає, той злиднів не зазнає».Червонохрестівці планують залучити до цієї благородної справи й інші церкви Турки.

Ольга ТАРАСЕНКО.

На знімку: о. Михайло та голова Турківського РО ТЧХ Іванна Баран з пенсіонеркою, якій дали хліб.

Газета “Бойківщина” №12,2015

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *