10686937_848109251930881_7025816791169055890_nДіти на канікули, а в дорослих – навчання
Ціла низка тренінгів проведена у Турківському районі завдяки громадській організації «Ресурсний центр розвитку громадських організацій «ГУРТ» в рамках реалізації в районі проекту УФСІ. Проводив для громад навчання тренер – Тимчук Тарас.
Ще на початку впровадження мікропроектів агенціями були обрані теми навчань, які найбільше відповідали їхнім локальним потребам. Так, у школі було обрано тему «Проект розвитку населеного пункту», в рамках якої учасники тренінгу визначали цілі та стратегії розвитку свого міста, розробляли бюджет та окреслювали майбутнє Турки. В Садочку під час тренінгу «Лідерство в громаді» тренер ознайомив учасників із сучасним розумінням лідерства, спільно визначали ключові компетенції та якості, необхідні для розвитку лідерського потенціалу. А в ході тренінгу для агенції, що опікується впровадженням водогону «Розробка та підготовка бізнес-проектів», Тарас знайомив учасників із засадами бізнес-проектування та бізнес-планування. Надавались ази започаткування та розвитку власної справи. У селі Верхнє громада обрала тренінг “Соціальне партнерство». В рамках цього навчання Тарас Тимчук знайомив із принципами та етичними нормами партнерства, принципами залучення всієї громади до вирішення справ. Вдалі приклади інших громад запалювали учасників, вони розвивали та «приміряли» на себе цікаві успішні історії, про які так яскраво та живо розповідав досвідчений тренер.
Про роботу в громаді говорили у селі Ільник. Учасники тренінгу отримали навички і наснаження розвивати свою громаду шляхом набуття знань щодо методів соціальної роботи в громаді. В рамках тренінгу обговорили конкретні питання облаштування території, встановлення паркану навколо оновленого Фондом об’єкту – лікарської амбулаторії. Відразу після тренінгу проговорили це питання із сільським головою. Наснажені тренером, який давав посил позитивного мислення і наштовхував громаду на визначення та вирішення власних проблем, учасники ще раз мали можливість вкотре замислитися і повірити, що при бажанні завжди можна робити конкретні корисні справи.
Тренінги також відбулися і у Боберці – «Розвиток малого підприємництва у сільських громадах», де учасників ознайомлено з інноваційними підходами у сфері пошуку та залучення додаткових ресурсів на розвиток зеленого туризму. А в ході тренінгу у Шандровці „Залучення ресурсів” члени громади отримали практичні поради та рекомендації щодо залучення фінансування, відпрацьовувались навички розробки та написання проекту, щоб він став конкурентоспроможним.
Загалом, громади вдячні УФСІ та ГО «Гурт» за можливість ще раз проговорити свої проблеми, почути цікаві думки та досвід, а також отримати практичні кроки їх вирішення.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *