ЗА ВИВІЗ СМІТТЯ ТРЕБА ПЛАТИТИ

94223039Нещодавно на адресу редакції прийшов лист від старших жителів вул. Горішня м. Турка. В ньому вони скаржилися на те, як безжально вирубують ліси, засмічують навколишню природу – річки і поля, які занедбані і понищені у нас дороги, автори пригадують юні роки, коли люди дбайливо і бережливо відносилися до довкілля. Особливо старожили стурбовані тим, як турківчани захаращують береги річок. У приклад навели звалище сміття на скалі, що навпроти церкви у Середній Турці:
«Скажіть, люди добрі, біля якого ще храму є таке звалище сміття, як біля церкви Св. Миколая, що в середній громаді? Тільки річка відділяє церкву від того страхіття. Думаємо, що це зробили люди, які живуть недалеко. І як піднімаються їм руки кидати всяку гидоту біля святого дому? Треба, щоби ті, хто відповідає за чистоту і порядок вулиць міста, звернули на це увагу. Від себе особисто хотіли би порадити зробити і поставити від дороги два невеликі захисні щити з дощок, закріпити їх підпорами, щоби той мотлох, який байдужі люди викидають на обочину дороги, не зсувався до річки».

З пропозицією авторів листа я ознайомила начальника ДП «Турківське житлово-комунальне управління» Володимира Драча. Володимир Іванович наразі не готовий відповісти авторам листа щось конкретно, адже ситуація невтішна – в комунальників не вистачає коштів на вирішення багатьох нагальних справ. Одночасно він був дуже обурений пасивністю сплати комунальних послуг за вивезення твердих побутових відходів жителями вулиць Середньої і Горішньої. З цього приводу Володимир Драч сказав: «За півроку жителі вул. Середня за вивіз сміття заплатили 472 грн. За ці кошти можна придбати лишень 20-22 л пального, а на місяць його, аби вивезти сміття з міста, потрібно на суму 35-50 тис. грн. Тому, через нестачу коштів, сміттєзбиральна машина тепер забирає сміття раз в місяць, а не кожного тижня, як було досі. Крім пального, не вистачає коштів на запчастини до машин, на заробітну плату водіям, на податки. За червень тільки 4 особи з вулиці Середньої розрахувалися за вивіз твердих побутових відходів, сплативши суму в 70 гривень, яких вистачило всього-на-всього на 3,5 л бензину. А щоб виїхати на цю вулицю й забрати звідти сміття, потрібно 5 л пального.

В Горішній Турці ситуація не краща, там заплатило троє жителів. Як і по інших вулицях: наприклад, з вул. Б. Хмельницького – 3 особи. Бойківської – також не платять. Виносять люди сміття вечорами, щоби ніхто не бачив, викидають його не в ящики, а поруч них. Поставили ящики для збору сміття біля стадіону, гарно обгородили їх бляхою. Погляньте, що зараз там робиться: бляха уже понищена. А в Середній Турці, щоби зробити ту огорожу, про яку просять люди, по-перше, потрібен матеріал, і це питання необхідно вирішувати з міською владою. А, по-друге, хоч би й давали кошти, сміттєзбірники я не збираюся там ставити, тому що люди вперто не платять за комунальні послуги. Вони лише вміють скаржитися, а щоби самим підтримувати чистоту і порядок в місті – таких одиниці. Викидають все, що лишень заманеться, – биту цеглу, шифер, навіть старі шафи, дивани, крісла, посуд, скло, скошену траву, одяг, здохлих тварин… І не знати, як привчити наших людей до порядку, як заставити їх платити за вивіз сміття? Візьмімо для прикладу Закарпаття – наших близьких сусідів, яка там чистота!

А у нас як – поки окремі люди справно платять за вивіз твердих побутових відходів, інші, не уклавши ніякого договору з комунальною службою, нагло смітять. Отож, моя думка така: нехай жителі кожного будинку укладуть договір на вивіз твердих побутових відходів, ретельно сплачують за цю послугу, тоді й ми матимемо змогу забирати та вивозити сміття, робити місто чистим».

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета “Бойківщина” №27,2015

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Наталія

    Скажіть будь ласка, скільки разів на місяць повинно вивозитись сміття у Польщі де живуть в хостелі біля 50 чол???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *