10514702_527025297398318_1791342409832546013_nЗа словами Івана Ющишина, багато односельців досі вважають її дії дивакуватими і не розуміють, для чого відділ освіти Турківської РДА відмовився до фінансувати проект Ластівківської громади із заміни вікон у школі. “Щось там нечисто”, – нерідко доводилося чути від односельчан.”Напевно  нічого з  того  проекту вони  не  мають”. Довіра людей у селі вибудовується дуже повільно, каже війт. І вибудовується завдяки взаємній допомозі та реалізацією саме таких проектів. “До мене звернувся директор школи з проханням допомогти взяти участь в обласному конкурсі мікропроектів громад Львівської обласної ради. Ми звернулися по допомогу до консультанта районної ради з транскордонних питань –  Миколи  Лила з проханням допомогти нам написати проект до жовтня 2014 року. Ми написали два проекти, один з них пройшов за конкурсом і ми виграли грант від Львівської обласної ради у 75 тисяч гривень на встановлення в школі нових вікон “, – розповідає Ющишин Іван Гаврилович.
Іван Гаврилович каже, що розв’язувати проблеми сільської школи – завдання не менш складне, ніж керувати великою громадою. Тільки тут інша форма віддачі. “Вона вимірюється не обіцяними районними чиновниками коштами, а поглядами людей, які спостерігають, долучаються, бачать результат і розуміють, що неможливе – можливо. Це дає велике натхнення для написання інших проектів”. Реалізувавши минулого року вже один проект з ПРООН та ЄС нам вдалося повернути довіру людей до громадської роботи. Нам вдалося побудувати нову котельню та встановити сучасне опалення у школі , сьогодні ми можемо впевнено сказати: це був правильний вибір.
 На даний момент відділ освіти Турківської РДА категорично відмовляється до фінансувати наш проект. Влада у районі фактично відмовляється від 75 тисяч грн., які надає Львівська обласна рада. Ці кошти громада своєю працею заробила для вирішення своїх нагальних проблем. Діти у школі чекають на те, що у вересні вони прийдуть до школи з новими металопластиковими вікнами. Громада на рахунку тримає 11 тисяч гривень із жовтня 2014 року, а районні чиновники не можуть знайти 75 тисяч у відділі освіти. Втомлені мешканці Ластівківської громади просять ЗМІ, голову Львівської ОДА, Львівської обласної ради та громадські організації долучитись до вирішення цієї незрозумілої ситуації. Потрібна підтримка.

turkaБез категоріїЗа словами Івана Ющишина, багато односельців досі вважають її дії дивакуватими і не розуміють, для чого відділ освіти Турківської РДА відмовився до фінансувати проект Ластівківської громади із заміни вікон у школі. “Щось там нечисто”, - нерідко доводилося чути від односельчан.'Напевно  нічого з  того  проекту вони  не  мають'. Довіра людей...ВСІ НОВИНИ ГІРСЬКОГО КРАЮ НА ОДНОМУ САЙТІ!   КРАЩЕ ГІРКА ПРАВДА,  НІЖ СОЛОДКА БРЕХНЯ!