hm_17066006_orig_

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПЛАТНИХ ПОСЛУГ З МЕДОГЛЯДІВ.
В зв’язку з численними питаннями щодо встановлення платних послуг, адміністрація сайту повідомляє:
Жодних нових платних послуг не введено. Платні послуги мають бути затверджені рішенням власника комунальної  лікарні – Турківською районною радою.
Платні послуги можуть бути викликані введеням в медогляд нових обов’язкових обстежень – на ВІЛ, гепатити А,В,С – на які треба буде оглядати всіх працівників освіти та організацій, що зв’язані з обслуговуванням населення, а також перерахунком вартості обстежень через подорожчання реактивів. Так, наприклад, один набір на 192 дослідження вірусу гепатиту В коштує 1751 грн. За минулий рік значно подорожчали витратні матеріали на проведення обстежень (аналізів). Так вартість набору на АЛТ (біохімія) на 100 досліджень зросла з 201,89 грн. (в 2014 році) до 592,96 грн. І так – по всім реактивам.
Медогляд школярів з видачею «Довідки учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду” (форма 086-1/о)» – не є платною послугою, і вказана довідка видається безкоштовно, як і в минулі роки. З іншого боку, посилюється увага до стану здоров’я вчителів – додані вказані вище гепатити А,В,С та ВІЛ, оскільки в районі щороку зростає захворюваність на ці інфекції. Як і раніше, обов’язок оплати платних послуг з медогляду, законодавчо покладено на роботодавців (крім первинного медогляду перед зарахуванням на роботу).
11745577_702762939830075_2815745346298387605_nТакож, в цьому році лікарня повинна забезпечити всіх осіб, що пройшли медогляд, особовими медкнигами (затвердженого МОЗ взірця – на фото). Їх ціна – 3 грн. 84 к. – теж внесена до вартості медогляду і тепер вже немає необхідності самостійно купувати медкнижку. Раніше бланк медкнижки коштував втричі дорожче.

Певні категорії працівників зобов’язані проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
У разі невиконання даної вимоги працівник несе безпосередню відповідальність. Дана норма закріплена в ст. 14 Закону України «Про охорону праці». Тому проходити встановлені медичні огляди потрібно у будь-якому разі.
Крім того, ст. 17 Закону України «Про охорону праці» встановлено, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.
За результатами періодичних медичних оглядів у разі потреби роботодавець повинен забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів. Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров’я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров’я працівника.
Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок позачерговий медичний огляд працівників:

за заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці;
за своєю ініціативою, якщо стан здоров’я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов’язки.
Відповідно до п. 2.5. про порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246, роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медичних оглядів, витрати на поглиблене медичне обстеження працівника з підозрою на професійні та виробничі зумовлені захворювання та їх медичну реабілітацію, диспансеризацію працівників груп ризику розвитку професійних захворювань.
Отже, Вам потрібно пройти медогляд, навіть за власні кошти, а після цього порушувати питання перед роботодавцем про відшкодування Вам затрачених на це коштів. Отримавши від роботодавця письмову відмову на ваш запит про відшкодування, необхідно звернутися до суду.
Джерела:

ЗУ «Про охорону праці» вiд 14.10.1992 № 2694-XII.

«Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 N 246

turkaБез категоріїРОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПЛАТНИХ ПОСЛУГ З МЕДОГЛЯДІВ. В зв’язку з численними питаннями щодо встановлення платних послуг, адміністрація сайту повідомляє: Жодних нових платних послуг не введено. Платні послуги мають бути затверджені рішенням власника комунальної  лікарні - Турківською районною радою. Платні послуги можуть бути викликані введеням в медогляд нових обов’язкових обстежень – на ВІЛ, гепатити...ВСІ НОВИНИ ГІРСЬКОГО КРАЮ НА ОДНОМУ САЙТІ!   КРАЩЕ ГІРКА ПРАВДА,  НІЖ СОЛОДКА БРЕХНЯ!