getImageУ час, коли на Сході України триває антитерористична операція, а до державного кордону з боку Російської Федерації і тимчасово окупованої АР Крим стягується що-разу більше війська та важкого озброєння, коли знову, як це не раз було в нашій історії, існує реальна загроза відкритої військової агресії з боку Росії, згадуємо та глибоко аналізуємо подію 70-річної давності – утворення Української Головної Визвольної Ради.
В складних умовах Українська Головна Визвольна Рада як підпільний уряд України керувала національно-визвольним рухом аж до середини 50-х років минулого століття.
Після проголошення у 1991 р. незалежності України, з ініціативи багатьох громад-сько-політичних організацій та за підтримки органів місцевого самоврядування і влади Львівщини 15 липня 1992 року на місці, в якому відбувся Великий Збір УГВР, проведено перші урочистості, присвячені цій величній події, які вже традиційно все-редині липня відбуваються щороку. З цього часу й понині на місці події (околиці с. Сприня, територія Спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» ім. К. Осьмака) споруджено пам’ятник, належно впорядковано територію, на якій побували тисячі наших громадян з різних куточків України та з-за кордону. Місце утворення УГВР є чудовим прикладом національно-патріотичного виховання для підростаючого покоління.
13 липня 2014 року в с.Сприня відбулося народне віче з нагоди 70-річниці створен-ня Української Головної Визвольної Ради, яке запропонувало міським та районним радам прилеглих районів звернутися до Президента України щодо прийняття рішення про відзначення на державному рівні наступних річниць створення УГВР.
Враховуючи вищенаведене, запрошую Вас провести спільне засідання сесій рад з пропозицією прийняти Звернення до Президента України та Голови Верховної ради України щодо відзначення на державному рівні Дня створення УГВР.
Спільне засідання сесій рад пропонується провести 29 липня 2014 року о 11 годині за адресою: м.Самбір, вул.Коперніка, 6, Самбірський міський Народний дім.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *