12112309_892324190845180_6095827387539881673_nМаксим Козицький – доволі відомий на теренах Старосамбірщини як успішний підприємець, директор компанії «Еко-Оптіма», що займається альтернативною енергетикою, будівництвом вітрових електростанцій та іншими важливими проектами. Чимало людей зацікавлено стежать за діяльністю цієї фірми та громадською активністю її керівника. Нині Максим Зіновійович – кандидат в депутати до Львівської обласної ради від Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».
Його виборчий округ №75 – Старий Самбір та гірська частина району. Це – край працьовитих людей і неймовірно красивої природи, але на нього давно махнула рукою нинішня влада, вважаючи неперспективним і депресивним. Зовсім інакше думає нова команда районної організації політичної партії «Обєднання «Самопоміч», яка готова стати генератором нової енергії в районі. Цю команду веде Максим Козицький, який, працюючи кілька років на Старосамбірщині, уже зріднився з цим краєм, тому глибоко переймається його проблемами.

– Мені подобається працювати на Старосамбірщині, – каже Максим Козицький. – Тут, на відміну від декого з можновладців, бачу не депресивний район, а навпаки – перспективний, особливо в упровадженні новітніх технологій в енергетиці та підприємництві, в культурному та освітньому напрямках. Дуже потенційний район!

Максим Зіновійович народився на Миколаївщині, там і навчався у середній школі. Закінчив школу із золотою медаллю й пішов стежкою своїх батьків-лікарів – вступив до Львівського медичного інституту. Закінчив його з відзнакою, два роки попрацював хірургом на Топольній у Львові. Пізніше вступив до Києво-Могилянки, змінив фах на економічний, згодом закінчив ще й Львівський університет. Заснував своє підприємство, зайнявся впровадженням альтернативної енергетики як перспективної галузі в сучасній економіці.

– Можливо, якби не став підприємцем, то став би… футболістом (жартую, але у футбол граю доволі професійно, виступав за збірну Університету), – розповідає про себе Максим Козицький. – Я дуже шаную людей, котрі займаються спортом, не сидять на місці, ведуть активний спосіб життя. Такі люди здатні швидко реагувати на зміни, адаптуватися до нових умов, находити потрібні справи для себе, бути корисними суспільству. Але ще більше я ціную тих, хто володіє таким комплексом якостей, які можна назвати одним словом – гідність. Людська і національна. Гідна людина ніколи не порушить моральні закони, не піде на угоду із власною совістю ради вигоди. Знаєте, мої прадід, прабаба і баба були вивезені до Казахстану як “вороги народу”. Вони зазнали там дуже жахливих випробувань, але зуміли зберегти гідність. Вони мені й прищепили міцний “імунітет” до комуністів і нинішніх регіоналів. Я хочу, щоби моя сім’я, мої донька й син, як й інші діти, жили в нормальній, мирній державі, могли здобути освіту, мали роботу й гідне майбутнє.

Політична партія “Об’єднання “Самопоміч” відкриває списки людей, які можуть стати депутатами рад різних рівнів. Якими, на Вашу думку, мають бути ці люди?

– Кожна політична сила, яка йде на вибори, звичайно, має своє бачення щодо людей, намагається висунути найкращих. “Самопоміч”, до якої я належу, висуває доволі жорсткі вимоги до претендентів на депутатство, навіть на найнижчому рівні – до сільських рад. Ніколи не підтримає людей, скомпроментованих перебуванням у “регіоналах”, помічених у якихось корупційних діях, тих, які не дотримуються суспільної моралі. Віддається перевага людям, які довели, що прагнуть працювати на користь громади, розуміють, що депутатство – не нагорода за лояльність до політичної сили, а навпаки – важка й рутинна праця, не засіб вирішення власних проблем і амбіцій, а самовіддача на користь інших. Кожен, хто отримує мандат від людей, повинен усвідомлювати, що він несе усю повноту відповідальності за свої дії і за тих, хто його обрав. Більшість українських партій не мають чітко виражених ідеологічних засад. Люди в них об’єднуються за професійними , бізнесовими інтересами чи територіальною ознакою. До речі, однією з небагатьох українських політичних структур, яка заявила про моральність та ідеологічні засади, є «Самопоміч». У партійному Маніфесті чітко вказано, що партія впроваджує в українську політику принципи християнської моралі та здорового глузду. Зазначу, що більшість європейських країн, правлячі партії яких сповідують християнсько-демократичну ідеологію, є заможними та правовими суспільствами. «Самопоміч» уже не раз демонструє свою жорстку позицію у відстоюванні національних інтересів, тому є надія, що наші парламентарії у Верховній Раді, спираючись на нову команду достойних людей у місцевій владі, разом здатні кардинально вплинути на нинішню ситуацію в державі. Інакше й бути не може!

Дехто нині каже, що вже стомився від виборів і політики. І на вибори не піде, що ж робити?

– Зрозуміти людей можна, бо вони не бачать жодних позитивних зрушень. Життя стає все важчим. Але ніхто в світі кращого устрою, аніж демократія, ще не придумав. Тому мусимо бути активними, розвивати громадянське суспільство, вести гарячі дискусії з усіх питань життя громади. Нині не існує тем «табу». І вибори дають нам черговий шанс для очищення влади, обрання нових людей, які мають принципи та ідеали, а не затьмарені жадобою наживи.

В умовах реформи місцевого самоврядування та збільшення фінансових можливостей місцевих рад надзвичайно важливо, кого ми обираємо депутатами сільських, селищних, міських, районних та обласної рад. Сьогодні громади розпоряджаються немалими ресурсами, землею, майном, і тому не можна легковажити виборами. Переконаний, що 25 жовтня усі виборці повинні виявити максимальну активність і прийти на виборчі дільниці. Принаймні для того, щоб ваш голос не вкрали. Бо чого потім нарікати? На Заході говорять, що погану владу обирають добрі, але ліниві виборці, що не приходять на вибори. Не будьмо такими!

І за якими критеріями людям розпізнати гідного кандидата?

– Мусите знати, якою ця людина була упродовж свого свідомого життя. Чи не бігала по різних партіях за вигодою? не брехала? не крала? чи є доброю в родині? Порядність і добра репутація, принциповість і щирість, відкритість і людяність, ініціативність і креативність – ось ці критерії, за якими треба обирати людей. Важливими є також їх фаховість та готовність жертвувати власний час для громади.

Але чи не основним чинником є моральність кандидата, його т.зв. ідеологічний стержень.

Окрім того, люди повинні оцінювати не лише самого кандидата, а й політичну силу в цілому. Тому важливо зрозуміти, яку політику партія реалізовує на загальноукраїнському рівні, а не лише в окремому селі чи місті. Треба аналізувати позицію лідерів, які закони вони вносять до парламенту, як голосують.

Розкажіть, будь ласка про роботу вашої фірми.

– Ще декілька років тому альтернативна енергетика здавалася фантастикою. Точніше, не сам процес (енергія вітру, сонця, біогазу відома людям давно), а те, чи зможе альтернативна енергетика забезпечити людство таким об’ємом енергії, щоб відмовитися від традиційних джерел. Людство сповна користувалося вугіллям, нафтою, газом. Проте всі прекрасно розуміють, що запаси викопного палива не безкінечні. Потрібно шукати додаткові варіанти отримання тепла та енергії. У 21-му столітті стало популярним використання енергій природних відновлюваних джерел – сонця, води, вітру, біомаси, біогазу тощо. На жаль, в Україні питання «зеленої» енергетики не набрало широкого розмаху як, наприклад, в Німеччині чи Данії. «Еко-Оптіма» – одна з небагатьох західноукраїнських компаній, що займається альтернативною енергетикою, і яка вкладає кошти у розвиток українського енергетичного ринку. Ми реалізуємо проекти з будівництва сонячних, вітрових електростанцій, котелень для опалювання приміщень у співпраці з європейськими організаціями.

Фірма ввела в експлуатацію Самбірські сонячні станції, крутяться вітряки у Старому Самборі. Над чим працюєте зараз?

– Побудовані фундаменти для двох вітряків на Старосамбірській вітровій станції №1, де до кінця року плануємо встановити ще дві турбіни. Завершуємо проектну документацію на Старосамбірську вітрової станції №2, де плануємо встановити шість вітряків. Розробляємо інші проекти. Встановити вітрову станцію – процедура довготривала. Вся підготовка: від заяви про наміри до отримання дозволу державної будівельної інспекції тривала чотири роки. Місцеві чиновники позитивно відгукнулися на співпрацю. Однак, були й ті, які намагалися чинили опір будівництву. Зазначу, що проекти фінансує міждержавна фінансова організація – Європейський Банк Реконструкції і Розвитку. ЄБРР є частиною Світового Банку, який співпрацює тільки з тими фірмами, що мають добру репутацію в Європі й Україні. І ще одне дуже важливе питання для України: упровадження альтернативної енергетики – шлях до економічної незалежності нашої держави.

Яку користь району від роботи Вашої фірми на його території?

– «Еко-Оптіма» своїми проектами дає хорошу можливість для поповнення місцевих бюджетів. Перш за все, хочу відмітити, що після завершення будівництва Старосамбірської вітрової станції № 1 вона буде зареєстрована в Старому Самборі, тобто всі податки будуть сплачуватися в місцевий бюджет. Наприклад Ралівській сільській раді Самбірська сонячна станція нині перераховує в бюджет кілька сотень тисяч гривень за рік Також підписано декларацію про співпрацю з місцевими органами влади та самоврядуванням. Наприклад, фірма спільно з Старосамбірським РЕМ ПАТ «Львівобленерго» побудувала лінію вуличного освітлення вартістю 35 тисяч гривень в Старому Самборі до могили воїнів УПА та Героя Небесної Сотні Б. Сольчаника, виділила техніку для ліквідації наслідків весняної повені. Також ми активно підтримуємо патріотичні, культурні, спортивні молодіжні ініціативи, талановиту молодь. Долучаємося до будівництва спортивних майданчиків, допомагали у проведені туристичних змагань «Левурда», пластових таборів, долучилися до фінансування музичного конкурсу «Пісенні джерела Прикарпаття», передавали автомобілі для учасників АТО тощо. Співфінансуємо проекти сільських громад. Узагалі, за півтора року нашої діяльності в районі фірма «ЕКО-ОПТІМА» разом з районним об’єднанням «САМОПОМІЧ», членом якої я є, підтримала понад чотири десятки різних проектів розвитку Старосамбірщини. При цьому є ще чимало цікавих планів, які будемо обов’язково реалізовувати.

Ви нещодавно очолили Раду розвитку Старосамбірщини, тобто, тим самим узяли разом з командою на себе відповідальність за майбутнє краю.

– Півроку тому ми оголошували Конкурс ідей і отримали чимало цікавих думок пропозицій. Кілька проектів уже втілено в життя, як наприклад, надання вільного безкоштовного доступу до інтернету та навчання людей старшого покоління основ роботи на комп’ютері, який розробила районна бібліотека; облаштування комплексу для тренувань за методикою КросФіт та вільний WiFi для молоді, упорядкування, разом із громадою, автобусних зупинок в гірських селах та інші. Провели знакову «інтелектуальну толоку» з порятунку Замку Гербуртів у Добромилі з участю відомих українських письменників. Зараз на черзі – впровадження великого проекту зі створення сільськогосподарського кооперативу, соціальний проект для літніх людей, створення духовно-просвітницького центру ім. о. Івана Могильницького в Міженці, встановлення пам’ятного знака о. Михайлу Вербицькому на першій його парафії в с.Стрілки та багато інших цікавих і потрібних проектів з розвитку громад. Ми намагаємося залучати до роботи активну молодь, громади, щоб спільними зусиллями змінити горизонти суспільного життя так, як змінило горизонт Старого Самбора встановлення найпотужнішої в Галичині вітрової станції. Звичайно, нині один депутат чи керівник не має жодного впливу. Як кажуть – один в полі не воїн. Лише згуртована ідеєю команда однодумців здатна проводити реформи.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *