23837661Батьки загиблої Ірини Хмилівської звернулися у Генпрокуратуру – трагедія сталася ще у серпні, а винні досі не покарані.

9 серпня на фестивалі «Бойкофест», котрий проходив у селі у селі Явора Турківського району (Львівщина) сталася трагедія: над ранок в намет, у котрому спали люди, в’їхав автомобіль. У результаті травми отримали четверо осіб. Серед них – 25-річна Ірина Хмилівська. Дівчина за кілька днів померла у лікарні, так і не отямившись.

Однак міліція вперто затягує хід розслідування справи, впевнені родичі Ірини. Аби домогтися покарання винних, вони звернулися у Генпрокуратуру.

– Керівник досудового розслідування Турківського райвідділу міліції майор Рогач М. М. одразу діяла упереджено, захищаючи керівництво райвідділу та організаторів фестивалю, – говорить двоюрідний брат Ірини Ігор Каратник. – Однак на цьому, з дозволу сказати, святі не дотрималися навіть елементарних правил проведення таких масових заходів – не було окремої автостоянки, машини стояли на горі, над наметами, недостатньо було правоохоронців, алкоголь продавали усюди. Заяви, які потерпілі написали в кабінеті слідчої, не були занесені в єдиний реєстр досудових розслідувань, а двом людям відмовили у обстеженні судмедексперта. Хлопцеві із забоями двох нирок, поламаними ребрами та струсом головного мозку написали, що це «легкі тілесні ушкодження». Я вже навіть боюся подумати, що ж тоді «середні та важкі тілесні». Та й рентгенівський знімок поломаних ребер цього хлопчини дивним чином потім «десь загубився». Ніхто з організаторів «свята» публічно навіть не вибачився за трагедію!

Є претензії у потерпілих і до процедури проведення слідчого експерименту, на який їх навіть не запросили.

– Схоже, що ця процедура повинна була відбутися за заздалегідь підготовленим планом, – крізь сльози говорить мати Ірини Галина Хмилівська. – Слідча поводилася непрофесійно та цинічно, несамовито сміялась у той час, коли я заливалася слізьми! Бо поховала свою єдину дитину. Яку народила, виховала і вивчила. Так само поводився і власник того злощасного авто, очевидно, відчуваючи свою безкарність.

– Цей чоловік досі не затриманий, розгулює містом, заходить в кабінети міліцейських начальників Турки, зі всіма на «ти», «Рома, Коля, Вася, привіт», у нього навіть кров на вміст алкоголю не брали! То про яке покарання може йти мова, якщо він з усіма у таких стосунках? – додав Ігор Каратник.

Мати Ірини вважає винними у трагедії організаторів свята, а також керівництво Турківського району, міліцію та прокуратуру.

– Ми намагалися домогтися, аби розслідування справи передали до Львова, адже Турківські правоохоронці – то мафія, у них все пов’язано, вони покривають один одного, – каже жінка. – Проте нам відмовили. Однак я не відступлюся і притягну винних до відповідальності!

У міліції ж усі звинувачення відкидають. Кажуть, що розслідування справи іде за планом, (напевно за їхнім?) і уже незабаром певним особам оголосять про підозру у вчиненні правопорушення.

http://turka-ua.net/news/2015-10-21-2402

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *