1_107На Львівщині директора Славського лісгоспу звільнили через вирубку лісів у Карпатах. Та він втік на лікарняний. До того ж заручився підтримкою псевдоволонтерських організацій.

Зараз карпатські пейзажі тут не такі вже привабливі. Чимало гір поблизу Славського лисі. Дороги тут жахливі через лісовози, які вивозять дерева.

«В нас на території сільської ради масово вирубують ліси. Після того вони потоками трилюють (тягнуть). Ніхто не звертає уваги на річку, дорогу. Ми вже багато зауважень робили Кокоцю, щоб не трилювали потоками. Але вони на це не звертають уваги», – розповів сільський голова Волосянки Віктор Коник.

Активісти провели нещодавно кілька перевірок у Славському лісовому господарстві. «Є речі, які пересічній людині видно неозброєним оком, – це руйнування доріг, річок, обезриблення річок. Це неочищення місць проведення рубки. Це практично відсутність посадок, тому народ збунтувався», – зазначив депутат Сколівської районної ради Василь Білинець.

Через те, що фактичних вирубок було більше, ніж за офіційними документами, міністр агропромислового комплексу Олексій Павленко звільнив керівника лісгоспу Сергія Кокоця. Той завбачливо пішов на лікарняний. А в четвер, 24 грудня, коли в Сколе зібралась районна рада, вивів працівників свого лісового господарства на мітинг. Дехто не знав, заради чого сюди прийшов.

«Нашому підприємству перешкоджають здійсненню господарської діяльності. Є перевірки, ми хочемо знати, доки то буде. Підтримуємо свого директора, ми його роботою задоволені», – розповів учасник мітингу пан Любомир.

«Ми прийшли відстоювати своє право на робоче місце, проти реорганізації лісової галузі. Є такі чутки, що буде реорганізація, буде скорочення», – пояснила учасниця мітингу пані Любов.

На сесію районної ради внесли питання про директора Славського лісгоспу. «Тут на гектарі лісу є розходження в діловому лісі на 100 кубометрів. За результатами перевірки оцінка у відведенні, таксації на лісосіки по ліквідній задовільна, а по діловій – незадовільна. Одна ділянка, на яку допустили громадськість, і в ній було розходження понад 100 кубометрів», – розповів голова Сколівської районної держадміністрації Ігор Свистун.

Масовку створювали різноманітні громадські організації, які захищали Сергія Кокоця як видатного волонтера. Хвороба не завадила і самому керівникові лісгоспу прийти на сесію.

«Я пояснюю, що ніякого бізнесу приватного я не маю. І приватної машини я не маю, до вашого відома. Звідки міністр Павленко ходив по тих пеньках? І нічого там не виявили. Водив міністра Павленка наш депутат районної ради пан Біленець із “Самопомочі”», – висловився Сергій Кокоць.

Наприкінці Сколівська районна рада висловили підтримку лісомисливському господарству. Однак міністр свого рішення не змінив. Керівник лісгоспу має бути звільнений, як тільки закінчиться його лікарняний

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *