82747967З-посеред багатьох, в місті існує й така проблема як погане вуличне освітлення. Чимало турківчан ще з минулої осені невпинно скаржаться на відсутність належного вуличного освітлення в місті і покладають надію, що, з приходом нової влади, ситуація зміниться на краще. Наразі це ще не відчутно. «Ну, хоча б через один світили ліхтарі, і це вже було би добре, -кажуть люди. – Є й такі закутки, як-от вулиця Стельмаха (неподалік дитячої лікарні), Шевченка (біля стадіону) чи вулиця Травнева (де знаходиться автоколона Турківського лісгоспу, в урочищі Ями), де й зовсім немає вуличного освітлення. Не освітлюється одне з центральних перехресть міста – вул. С.Стрільців – вул. Міцкевича – м-н Шевченка (біля перукарні). Навіть нашого Героя, який кілька днів тому загинув на Сході, нам доводилося зустрічати в темряві, бо не світив ліхтар біля церкви св. апостолів Петра і Павла.

У місті нерівні дороги, багато калюж, вибоїн, ям, і йти такою неосвітленою вулицею в темну пору доби, оббиваючи ноги, знищуючи взуття, зовсім не хочеться. Та й страшно кудись вирушати у таку темряву. У місті проживають маленькі діти, одинокі, студенти, пенсіонери, і в темну пору, без освітлення, вони можуть спіткнутися, впасти, наткнутися на гілку дерева чи ще на щось, нанісши шкоду власному здоров’ю. Впродовж зимових свят місто освітлюють ілюмінації, гірлянди, прибрані ялинки біля осель. Але ж за святами знову прийде звичайне буденне життя. Просимо міську владу навести лад з вуличним освітленням, щоби до неї у цьому плані не виникало ніяких нарікань з боку нас, жителів Турки, та гостей, які приїжджають до нас з інших областей, чи й з-за кордону».

У мерії розуміють, що цю проблему потрібно вирішувати, як і всі інші. Наприкінці минулого року на окремих ділянках вулиць розпочали лагодити освітлення. Замінювали лампочки,що вийшли з ладу, але до всіх вулиць, особливо віддалених, через нестачу коштів, руки так і не дійшли. На цей рік на освітлення вулиць, зокрема на будівництво вуличного освітлення по вул. Самбірська, заплановано майже 80 тисяч гривень. Ремонтуватимуть освітлення й на інших вулицях, кажуть у міській раді, але цей ремонт вже буде проведено в разі залишку коштів. На заміну відпрацьованих лампочок чи непридатних ліхтарів або ж зношеного кабелю, витрачатимуть, в міру можливостей, поточні кошти. В міській раді запевняють, що, крок за кроком, робитимуть все, аби вулиці міста були освітлені. Хоча й на це потрібна чимала копійка: лампочки, ліхтарі й кабель також не дешеві, а, приміром, оренда автовишки, яка необхідна для проведення цих робіт, коштує близько 800 грн. за 1 год.

Щодо освітлення біля храму св. ап. Петра і Павла м. Турка, то в міській раді пояснили, що ліхтар напередодні там світив, але через негоду згас. Про дану поломку знали і старалися терміново усунути її. Але, за словами електрика міської ради, через складні погодні умови (падав сильний дощ, який супроводжувався поривчастим вітром), рубильник сильно нагрівся, трапилося коротке замикання електропроводки, що й не дало можливості виконати роботи.

ПОВЕРНУЛИ БОРГ ПОПЕРЕДНЬОЇ ВЛАДИ

Усі знають, що були зловживання під час робіт з прокладання тротуарної плитки по вул. В. Стуса в м. Турка у 2014 році. Через це проти тодішньої міської влади виступали наші «майданівці», йшли суди, які «потягнули» з міської казни чималу суму грошей. Донедавна ще залишалися не оплаченими послуги, які надав тоді, у ході прокладання тротуару, приватний підприємець Ігор Матвіїв. На останній сесії депутати, аби знову не залізати в новий борговий зашморг і не втратити, у разі, якщо би п. Матвіїв подав до суду, ще більшу суму, ніж підприємець просить, вирішили віддати йому належне.

Сесія вирішила надати дозвіл Турківській міській раді на сплату коштів, в сумі 13500 грн. ФОП І.Ю. Матвіїву, згідно накладної №29 від 11.12.2014р., за пісок та відсів, що були використані при проведенні капітального ремонту тротуарів по вул. В. Стуса в м. Турка, за рахунок залишків коштів спеціального фонду.

Підготувала Ольга ТАРАСЕНКО

Газета “Бойківщина” №3,2016

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *