DSCN713615 лютого, у Турківській райдержадміністрації відбувся урочистий захід з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виводу військ з Республіки Афганістан.

На заході були присутні очільник Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький, голова районної ради Володимир Лозюк, голова міської ради Геннадій Когут, голова Асоціації ветеранів Афганістану Михайло Цуняк,  воїни-афганці Турківського району та громадськість.

???????????????????????????????Голова райдержадміністрації Олександр Лабецький привітав присутніх з 27-ю річницею виводу військ з Республіки Афганістан. Також привітав присутніх голова міської ради Геннадій Когут  вручивши воїнам-ветеранам Подяки та подарунки.

«Угорщина, Чехословаччина, Куба, Афганістан, Ангола – держави, де довелося служити нашим співвітчизникам. Більше тисячі мешканців Турківського району виконували свій інтернаціональний обов’язок і воювали у гарячих точках планети. І сьогодні колишні воїни-афганці відстоюють територіальну цілісність нашої держави на Сході України. Вони повели за собою молодих необстріляних юнаків, які зараз знаходяться у зоні АТО. Як керівник району вдячний ветеранам Афганістану за активну життєву позицію у вихованні молоді та вирішенні питань соціально-економічного розвитку району», – зазначив Олександр Лабецький.

Також музичним вітанням присутніх в залі привітав  Микола Боберський.

Довідково.

Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод. Радянський Союз зобов’язався вивести свій контингент в дев’ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.

Загалом захищати революцію у «братській» країні 1979 року були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими. Уже дома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських «афганців».

Всього, з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч з них були поранені; з афганського боку втрати були ще жахливіші – біля 1,5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані.

Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

В Україні цей день офіційно відзначається відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *