ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ МИХАЙЛУ САВЧИНУ.

Савчин-Михайло-СеменовичУ середу, 24 лютого,  помер доцент історичних наук, колишній декан історичного факультету  Дрогобицького ДПУ ім І.Франка – Михайло Семенович  Савчин.

Дрогобиччина втратила – гідного громадянина,  а Бойківська земля – одного з найкращих своїх синів.

«Вічна пам’ять цій світлій прекрасній людині. Глибокі співчуття рідним і близьким», «Завжди допоміг, пожартував, порадив. Велика Людина, Людина Епохи… Спочивайте з Богом… Вічная пам’ять!», «Вічная пам’ять. Бог забирає найкращих. Співчуття родині».

Його життєвий шлях без сумніву може слугувати прикладом професійної самореалізації, твердості і наполегливості у досягненні поставленої мети. Михайло Семенович народився 7 липня 1935 р. у селі Вовчому Турківського району. Дитинство промайнуло в рідному селі. У 1953 р. вступив на історичне відділення історико-філологічного факультету Дрогобицького педінституту, а у 1956 – 1958 рр. продовжив навчання на історичному факультеті Львівського університету ім.І.Франка. Ще, будучи студентом, почав трудову діяльність. З вересня 1962 р. працював у Дрогобицькому педагогічному університеті (до 1998 р. – інституті), де пройшов шлях від асистента до доцента, декана факультету.

Саме Михайло Савчин у 1992 р. був ініціатором відродження історичного факультету ДДПУ, який очолював до 2005 р. Водночас працював викладачем, забезпечуючи викладання низки курсів: допоміжні історичні дисципліни, новітня історія України, концепція національної революції ОУН. Тож багатим його праця на педагогічному лані – сотні й тисячі підготовлених учителів, викладачів, які завжди з теплом згадують його як свого наставника. Викладацьку й адміністраторську роботу М.Савчин поєднував з науковою. У 1974 р. захистив кандидатську дисертацію, відтак опублікував понад 100 наукових праць. Серед них і перший у незалежній Україні посібник «Допоміжні історичні дисципліни» (1996), а також монографії з історії села Вовчого (2009) та ідеологічних поглядів Степана Бандери (2013).

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Анатолій Бондар

    Вічна память честь мав бути випусуником першого випуску (1997) відродженого історичного факультеиу Дрогобицького педіеституту ім Ф. Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *