Савчин-Михайло-СеменовичУ середу, 24 лютого,  помер доцент історичних наук, колишній декан історичного факультету  Дрогобицького ДПУ ім І.Франка – Михайло Семенович  Савчин.

Дрогобиччина втратила – гідного громадянина,  а Бойківська земля – одного з найкращих своїх синів.

«Вічна пам’ять цій світлій прекрасній людині. Глибокі співчуття рідним і близьким», «Завжди допоміг, пожартував, порадив. Велика Людина, Людина Епохи… Спочивайте з Богом… Вічная пам’ять!», «Вічная пам’ять. Бог забирає найкращих. Співчуття родині».

Його життєвий шлях без сумніву може слугувати прикладом професійної самореалізації, твердості і наполегливості у досягненні поставленої мети. Михайло Семенович народився 7 липня 1935 р. у селі Вовчому Турківського району. Дитинство промайнуло в рідному селі. У 1953 р. вступив на історичне відділення історико-філологічного факультету Дрогобицького педінституту, а у 1956 – 1958 рр. продовжив навчання на історичному факультеті Львівського університету ім.І.Франка. Ще, будучи студентом, почав трудову діяльність. З вересня 1962 р. працював у Дрогобицькому педагогічному університеті (до 1998 р. – інституті), де пройшов шлях від асистента до доцента, декана факультету.

Саме Михайло Савчин у 1992 р. був ініціатором відродження історичного факультету ДДПУ, який очолював до 2005 р. Водночас працював викладачем, забезпечуючи викладання низки курсів: допоміжні історичні дисципліни, новітня історія України, концепція національної революції ОУН. Тож багатим його праця на педагогічному лані – сотні й тисячі підготовлених учителів, викладачів, які завжди з теплом згадують його як свого наставника. Викладацьку й адміністраторську роботу М.Савчин поєднував з науковою. У 1974 р. захистив кандидатську дисертацію, відтак опублікував понад 100 наукових праць. Серед них і перший у незалежній Україні посібник «Допоміжні історичні дисципліни» (1996), а також монографії з історії села Вовчого (2009) та ідеологічних поглядів Степана Бандери (2013).

Схожий запис

1 коментар

  1. Вічна память честь мав бути випусуником першого випуску (1997) відродженого історичного факультеиу Дрогобицького педіеституту ім Ф. Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *