312Останнім часом у Львівській обласній раді тривали жваві обговорення щодо  розподілу коштів на фінансування будівництва об’єктів соціально-культурної сфери Львівщини. Мова йшла про видатки державного фонду регіонального розвитку та ті, що виділяють з обласного бюджету. Зрозуміло, що жителям нашого району цікаво, що перепало Турківщині. Саме з цим запитанням ми звернулися до депутата Львівської обласної ради (до речі, уже четвертого скликання) Михайла Дзюдзя:

– Цьогоріч у процесі розподілу коштів ми мали досить непрості дискусії, які, як на мене, увінчалися непоганим результатом. Із 220 тис. грн., виділених  фондом регіонального розвитку, завдяки активній позиції моїх колег-депутатів – Михайла Ільницького та Ігоря Комарницького,  райдержадміністрації та районної ради, нам вдалося залучити 12 млн. грн. Зокрема 8 млн. грн. буде скеровано на будівництво школи в с. Либохора, 4 млн. грн.– на завершення будівництва школи в с. Лосинець, яка декілька років тому була знищена пожежею. Щодо завершення  будівництва навчального закладу в с. Н. Яблунька, то ми сьогодні консолідовано працюємо над цією проблемою й сподіваємося, що нам таки вдасться пролобіювати фінансування, щоб уже у вересні діти змогли перейти у нове приміщення. Доброю новиною для нашого району є й те, що, згідно прийнятої програми Львівською обласною радою «Охорона і збереження музейної спадщини Львівської області на 2016-2018рр.»,  виділено 100 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на комплексну реставрацію дерев’яної церкви Собору Пресвятої Богородиці в с. Матків, 200 тис. грн. – на проведення ремонтних робіт частини храму, що знищений пожежею, Покрови Пресвятої Богородиці  в с. Лопушанка, 570 тис. грн. – на реставрацію церкви – пам’ятки архітектури  Св. Михаїла в с. Ісаї. До речі, по 1,5 млн. грн.,  буде виділено  для цього храму в наступних етапах – 2017-2018 рр.

Розповів Михайло Семенович і про те, що для Турківщини виділено майже 6 млн. грн. на ремонт комунальних доріг, зокрема Бориня – Боберка та Турка – Лопушанка. А в даний час триває активна робота щодо лобіювання мікропроектів, яких в обласну раду подано близько 1.5 тисячі. Хоча коштів виділено  лише 35 млн. грн. Але, віриться, що нашим трьом активним депутатам таки вдасться максимально  відстояти пропозиції від Турківщини й забезпечити їх фінансування.

Василь Васильків.

Газета “БОЙКІВЩИНА” 02.04.2016 р.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *