maxresdefault (1)26 травня, під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Лабецького, за участі заступника голови райдержадміністрації Юрія Лило проведено нараду з питань переробки лісодеревини в Турківському районі. В нараді взяли участь керівники державних лісогосподарських підприємств, керівник ЛГП «Галсільліс» та підприємці району, які займаються переробкою та реалізацією лісоматеріалів.

Директор Боринського  лісового господарства, депутат обласної ради Михайло Ільницький коротко розповів про роботу його підприємства та в цілому про стан лісогосподарських підприємств після прийнятих урядом рішень щодо заборони експорту лісоділового круглого та заборони санітарних рубок.

Михайло Михайлович наголосив, що в зв’язку з тим, лісогосподарські підприємства району роблять основний акцент на реалізацію заготовленої лісгоспами деревини підприємцям району. Крім цього, він заявив, що вони готові реалізувати деревину місцевим підприємцям на 15% дешевше від аукціонної ціни, яка складеться на торгах у м.Львові. Також звернув увагу підприємців, що серед тих, що зібралися є і такі, що не купили у лісогосподарських підприємств за весь період часу жодного кубічного метра деревини.

Директор Турківського лісового господарства Василь Барабаш запевнив підприємців, що вони готові задовольнити попит і заявки підприємців на ліс діловий круглий на протязі 3-5 днів при наявності сприятливої погоди. Також він розповів, що лісгоспи не можуть реалізовувати ліс нижче собівартості та понесених затрат. Оскільки лісгоспи несуть і змушені сплачувати досить суттєве податкове навантаження. В зв’язку з цим він рекомендував підприємцям створити для себе асоціацію чи спілку переробників лісо продукції і працювати на експорт. Саме такий підхід дав би можливість підприємцям заробляти набагато більше, а лісгоспам відпускати їм ліс без економічного збитку.

Зі сторони підприємців було заявлено, що задекларована відпускна ціна лісу для них є зависокою і не дає можливості реалізувати матеріали лісопереробки на внутрішньому ринку за прийнятними цінами, які б давали хоча б мінімальний прибуток. По таких цінах можуть працювати ті, хто продає продукцію на експорт.

Крім цього обговорювались проблеми легального працевлаштування, роботи підприємців, які не є зареєстрованими, придбання та переробка краденого лісу. В результаті було досягнуто домовленості, що підприємці з розумінням відносяться до ситуації, яка склалася в зв’язку з чим вони будуть щомісяця купляти в лісогосподарських підприємствах для переробки як мінімум 30 м3 деревини.

Зі свого боку владні органи, керівники лісогосподарських підприємств будуть докладати зусиль по боротьбі з крадіжками деревини та нелегальними пилорамами.

Схожий запис

1 коментар

  1. Всі хто проживають на територіі району маютъ повне право заготовити дрова івиписати 3.4 куби ділового лісу за пільговою ціною 50% процентів як такі що проживають в районіі хочаб раз його садили цей ліс а ви про підприємців дбаєт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *