25700607Учора у приміщенні Жукотинської ЗСШ І-ІІ ступенів Турківського району Львівської області відбулася презентація історико-краєзнавчої книжки «Жукотин».

Про це сьогодні, 30 травня, повідомив кореспондент IA ZIK.

Автор видання «Жукотин» Павло Лехновський – заслужений журналіст України, відомий поет-пісняр зі Львова. Книжка, яку він присвятив своїй малій батьківщині, – рідному селу, містить відомості з історії, етнографії, фольклору, культури одного із сіл Бойківщини.

Передмову до видання «Відроджене з попелу, як фенікс» написав уродженець Турківщини Микола Ільницький – доктор філологічних наук, член-кореспондент Національної академії України. Він зазначив: «Село Жукотин за трагічних історичних обставин (14 вересня 1939 року) було спалене дощенту і на багато десятиліть зникло з адміністративного ландшафту, але воскресло з попелу, як та птаха фенікс із стародавньої фінікійсько-єгипетської міфології, відродилося як історична реальність і як свідчення безсмертя людської волі і людського духу».

Завершується історико-краєзнавчий збірник поетичним акордом – добіркою поезій Павла Лехновського, окремі з яких вже стали популярними піснями. На презентації книжки, зокрема, у виконанні учнів школи прозвучала «Пісня про село Жукотин», музику до якої написав композитор з Турки Павло Зборовський.

У презентації нового видання взяли участь діти Павла Павловича Лехновського – син Олександр зі Львова та дочка Наталія із Самбора, педагоги школи, жителі села Жукотин, колишній однокласник Василь Кость, друзі – шанувальники його творчості. Серед таких журналіст, письменник, лауреат обласної премії імені В’ячеслава Чорновола за 2015 рік, секретар Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» Микола Сенейко із Самбора, член цього письменницького об’єднання, директор Ліменської середньої школи Ярослав Тирик, редактор Турківської районної газети «Бойківщина» Василь Васильків та інші.

Книжка «Жукотин» відтепер буде у кожній оселі цього гірського села. У виступах під час презентації наголошувалося, що видання журналіста Павла Лехновського – данина воскреслій пам’яті малій батьківщині всім тим, хто тут жив та житиме. Водночас воно символізує невмирущий дух єдиного українського народу, який поглядом та думками спрямований у майбутнє. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/05/30/zasluzhenyy_zhurnalist_ukrainy_pavlo_lehnovskyy_prezentuvav_knyzhku_pro_svoie_703583

http://zik.ua/

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *