10628042_697008000380634_7258211687064143905_nУнаслідок втілення реформи децентралізації на Львівщині буде не 20 адміністративних районів, як є зараз, а шість-сім.

Про це 7 липня на прес-конференції повідомив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.

«У Львівській області є 20 районів. Унаслідок децентралізаційних процесів буде шість-сім районів. Це буде наступний етап після утворення об’єднаних громад», – повідомив В.Гірняк.

З його слів, потреба у районних держадміністраціях відпаде, оскільки повноваження перейдуть до об’єднаних громад.

Водночас В.Гірняк закликав розрізняти питання децентралізації і федералізації.

«Є питання федералізації і є питання децентралізації. Зараз у ЗМІ за російські гроші інспіруються певні процеси у регіонах щодо того, що у всіх районах потрібно створювати вільні економічні зони, щоб окремі області чи громади мали прямі зовнішньоекономічні відносини з країнами ЄС чи іншими. Це зовсім інший процес. Питання децентралізації – це більше повноважень і більше ресурсів об’єднаним громадам. Це коли громада розпоряджається коштами, земельними ресурсами, має більше повноважень. Це немає ніякого відношення до сепаратизму чи федералізації», – наголосив В.Гірняк.

Перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський пояснив:

«Є чіткий перелік повноважень, які передаються на базовий рівень – на рівень об’єднаних територіальних громад. Ті повноваження, які мала раніше РДА, передаються на базовий рівень – по освіті, медицині, культурі, фізичній культурі і спорту, адміністративних послугах».

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/07/07/reforma_na_lvivshchyni_bude_sim_rayoniv_zamist_20_714405

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *