13900244_856851777783159_106698749084076236_nНа високому організаційному рівні 23-24 липня в с. Вовче пройшов  другий еко-культурний фестиваль «День Дністра». В різноманітті заходів його учасники побачили і зробили висновок, що з регіонального свята, яким воно є зараз, уже в недалекому майбутньому фестиваль може стати всеукраїнським, та й навіть міжнародним. Річка Дністер, протяжність якої 1362 км ( в межах України – 705 км), протікає через багато міст України й Молдови, що мають славні традиції. Взяти хоча б українські міста Самбір, Галич,  Хотин, Новодністровськ, Могилів-Подільський чи Білгород-Дністровський. Або ж молдавські – Сороки, Бандери чи Тирасполь. Є в Дністра й екологічні проблеми. Залучивши міста дністровського басейну до святкування, буде свято міжнародного масштабу. 

А все починається з витоку Дністра, який бере початок у Вовчому.В програмі фестивалю різноманітні  культурні, спортивні, туристичні заходи, поєднані з бойківськими традиціями та сучасними тенденціями.

Розпочалося свято 23 липня з виступу колективів НД с. Явора та юної співачки Христини Косолович. Після цього було запалено бойківську ватру, а для молоді організовано дискотеку просто неба. Значно більше заходів відбулося наступного дня, 24 липня. День розпочався о восьмій ранку з походу до витоку Дністра, в урочищі Старе Поле. Участь у поході взяли працівники та начальник Самбірського управління водного господарства Степан Фур, а вже на місці священнослужителі вовченських храмів освятили джерело. Невдовзі до витоку історичної річки прибула група велосипедистів, що брала участь у велотурнірі – з початком у м. Турка та фінішем у Вовчому, під керівництвом Андрія Дубравського. Після велосипедистів сюди прибули учасники змагань серед квадроциклів та мотоциклів, під керівництвом Володимира Варварича. Паралельно на міському стадіоні розпочався футбольний турнір серед шкільних команд сіл Вовче, Присліп, Шум’яч та Лімна.

Офіційна церемонія відкриття фестивалю відбулася на шкільному подвір’ї, де організатори облаштували сцену. Як священнослужителі благословили успішне проведення заходу, з вітальним словом до гостей та учасників фестивалю звернувся депутат Львівської обласної ради, який надзвичайно багато допоміг у його проведенні, уродженець с. Вовче Михайло Дзюдзь, а також його колега по депутатському корпусу Михайло Гичка, помічники  депутата  Верховної Ради України Андрія Лопушанського Орест Бонк та Ірина Кіра, заступник голови Турківської РДА Юрій Лило, заступник голови Турківської районної ради Василь Костишак, Вовченський сільський голова Віра Дупіряк. Взяв участь у святі й депутат облради Михайло Ільницький.

Серед заходів фестивалю – похід по гриби, бойківські латканки, виступи народних художніх колективів району. Зокрема народного фольклорного колективу «Дністер» з Вовчого, народного колективу «Бойківчанка» з Рикова,  народного колективу «Бойківчани» з Борині, вокального колективу з Лімни.

Цікавими були й виставки народних ремесел, творів образотворчого та декоративного мистецтва. Учасники фестивалю смакували кулінарними шедеврами бойківської кухні. Від імені депутата Верховної Ради Андрія Лопушанського було покладено квіти до могили учасників УПА. Там відбувся короткий імпровізований мітинг, на якому розповіли про звитягу упівців, читали патріотичні вірші й, на завершення, заспівали гімн Січових Стрільців «Ой, у лузі червона калина».

Велику глядацьку аудиторію зібрали футбольні турніри на сільському стадіоні, де після  змагань юних спортсменів відбувся матч ветеранів «Карпат» та ФК «Дністер» (Вовче), а також концертна програма за участі  Зеновія Гучка, який приїхав у Вовче за сприяння депутата обласної ради Михайла Гички та Андріани,  що відвідала село за підтримки депутата Верховної Ради Андрія Лопушанського. Окрім титулованих артистів, гучними оплесками вітали й  переможців  обласних та всеукраїнських  фестивалів Діану Костевич, Ольгу Комариницьку та Христину Косолович.

Приємно глядачі сприйняли інформацію й про те, що Андрій Лопушанський нагородив сертифікатами на безкоштовне проживання в санаторії м. Хирів учасників дитячого футбольного турніру с. Вовче  (І місце), Присліп (ІІ  місце ), Лімна ( ІІІ місце), Шум’яч (ІV місце), ветеранів ФК «Дністер» (Вовче), найкращого грибаря. Сертифікатами на відпочинрок в санаторії «Женева» (м. Трускавець) нагороджені організатори фестивалю Микола Лило та Віра Дупіряк, ведуча свята Алла Кузан, також уже вище названі Андрій Дубравський та Володимир Варварич.

Подяками голови Львівської обласної ради нагороджені вовченські старожили М.П. Музика та Г. М. Семків, а також Микола Лило, Іван Вовчанський та Василь Ференц. А подяк Вовченської сільської ради удостоїлися Андрій Лопушанський, Олександр Ганущин, Михайло Гичка, Михайло Дзюдзь, Олександр Лабецький, Володимир Лозюк, Максим Козицький, Микола Дубіль,  Андрій Дубравський, Володимир Варварич,  Ярослав Шийович, Василь Барабаш,  Дмитро Цикаляк, які, в міру своїх можливостей, допомагали  у проведенні фестивалю.

Особлива подяка від організаторів підприємцям с. Вовче та вихідцям із села –  полковнику Василю Вовчанському, начальнику центрального військового санаторію «Трускавець», Миколі Дубілю – начальнику управління Національної поліції охорони в Дрогобицькому районі, Ярославу Шийовцю – першому заступнику начальника державної фіскальної служби у Дрогобицькому районі, Василю Паздері – мешканцю м. Москва (Росія), Володимиру Касеничу – тренеру та капітану команди «Дністер» (с. Вовче), а також  уже згадуваному Михайлу Дзюдзю.

Приємно, що свято пройшло без ексцесів, у  відділення  поліції не було жодного звернення.

На завершення також хочеться відзначити, що День Дністра проходив під егідою ГО «Агенція регіонального розвитку Турківщини» (Микола Лило) за підтримки Вовченської сільської ради (Віра Дупіряк) , Тукрківської РДА та  Турківської районної ради ( Олександр Лабецький та Володимир Лозюк),  віддлу культури і туризму Туркфівської РДА  (начальник Володимир Кузьмин) , Львівської облдержадміністрації та обласної ради, Самбірського управління водних ресурсів.

У майбутньому організатори мають намір, в рамках проведення фестивалю, більше уваги приділити екологічній та історичній тематиці, поряд з етнокультурнопросвітницькою.

Василь Васильків.

 

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *