13989549_1274227099256908_124200583_n_1471161052Старовинне селище Бориня, що в Турківському районі, у вихідні перетворилося на справжню столицю Бойківського краю. Сотні людей приїхали сюди відзначати «Свято хліба».

Як розповіли журналісту Leopolis.news організатори свята, головною метою цього дійства є відновлення народних традицій, показ туристичних принад Українських Бескидів, ознайомлення з автентичною музичною культурою та кулінарними шедеврами бойків.

Те, що «Свято хліба» дійсно має всі шанси стати понадрегіональним, свідчить приїзд численних гостей зі Львова, Ужгорода, Хмельницька, Стрия, Золочева, Мостиськ, Городка. На свято завітали аж два заступники голови Львівської облдержадміністрації: Ростислав Замлинський та Юрій Підлісний.

На величезній галявині виставили свої товари майстри народної творчості, в казанах варилося різноманітне їдло, смажилися шашлики та ковбаски. А різної смачної випічки було, як то кажуть, до кольору, до вибору.

Усі сусідні сільради також приїхали до Борині зі своїми щедрими столами. Сільські голови вправно запрошували скуштувати всі ці різноманітні наливки, настоянки та приправлені травами самогонки. Всі пили, аж прицмокували, але ніхто не п’янів, ну хіба що мешканці великих міст – від чистого карпатського повітря.

Свято відбувалося під акомпанемент народних співів, виступи творчих колективів з навколишніх сіл. Його кульмінацією стало молотіння ціпами щойно привезених з поля снопів пшениці. Вправно молотили важкими ціпами старі й молоді, молодиці та діти, аж гори гуділи.

Усі гості дякували щедрим господарям з Борині й навколишніх сіл за гарне свято. Пропонували зробити його традиційним та розрекламувати на всю Україну. Бо бойки вміють і працювати, і забавлятися. Вони всіх запрошують на «Свято хліба» в Турківський район і наступного року. Тим паче, що дорогу зі Львова до Борині активно ремонтують і на значних ділянках вона є вже просто суперовою. Усю трасу від Самбора до перевалу в Сянках обіцяють завершити до кінця літа. І тоді за 2,5 години можна буде втекти від львівського асфальту до чистих лісів та джерел Турківщини.

Фото автора. Більше фото можна переглянути за цим посиланням.

Андрій Болкун, Leopolis.news

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *