-1-638У Грузії майже весь особовий склад Державтоінспекції та міліції поміняли, а нам слід подбати і про належну зарплату для майбутніх працівників міліції, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці експерт з питань роботи правоохоронних органів Володимир Поліщук.

Міністр МВС Арсен Аваков заявив, що в структурі починається переатестація силовиків. Так, процес почали з східних регіонів, зокрема, Краматорська. Перші ротації не змусили себе чекати. Новим начальником міліції міста став Віталій Колупай.
За прогнозами міністра, за результатами перевірок з лав МВС можуть звільнити близько 80% співробітників. На їхні місця прийдуть новачки − випускники вузів і офіцери, які прийшли на службу з бойових спецпідрозділів МВС.
Детальніше про кадрові чистки в лавах МВС радіостанції Голос Столиці розповів експерт з питань роботи правоохоронних органів Володимир Поліщук.
Арсен Аваков анонсував можливе звільнення 80% працівників міліції. Про що це може свідчити?
− Про необхідність реформування системи МВС вже казав не перший міністр внутрішніх справ, але це закінчувалось, як правило, певними змінами у штатній структурі, а ще більше зменшенням кількості особового складу. Можливо, це стосується тих правоохоронців, які під час проведення антитерористичної операції, під час подій, які трапились на сході нашої країни, порушили міліцейську присягу. Але це йдеться про 80% власне людей, міліціонерів, які несли службу на сході нашої країни. В інших містах, можливо, також нарешті почнеться ця переатестація, вона буде реальною, але, я думаю, вона не сягатиме таких великих відсотків.
Переатестація стосується вірності прапору, вірності державі, народу. А що стосується корупції?
− Зараз найголовніше – це вірність українському народу. Що стосується корупції, звичайно, це складний процес. Нам не вдасться це зробити, як зробили наші колеги в Грузії, коли майже весь особовий склад державтоінспекціії та міліції поміняли, взяли інших. Тут слід пам’ятати, що за умов навіть всіх наукових впроваджень і переймання досвіду інших країн, треба подбати і про належну зарплатню для майбутніх працівників міліції.
Що на практиці означає переатестація міліції? Це екзамени, перевірка діяльності, можливо перевірка на детекторі брехні? Що зараз заважає очистити лави міліціонерів від хоча б якоїсь частини корупціонерів?
− Нічого не заважає звільнити людей. Я вам скажу більше, що багато міліціонерів і самі вже пішли з міліції. Ті чесні, але не дуже сміливі люди, які бачили, що вони не зможуть в тих умовах, особливо на сході країни, виконувати свої обов’язки, мали вже певний пенсійний вік, або вислугу, яка дозволяла іти на пенсію, вони самі пішли. Крім того, МВС нарахувало на сході, принаймні на Донеччині, близько 17 тисяч міліціонерів і назвали цих міліціонерів зрадниками. Але крім цього є переатестація звичайних працівників міліції, які працюють і служать на заході, в центральній частині, на півдні нашої країни. Інспекція з особового складу, департамент внутрішньої безпеки, представники громадськості повинні вивчити всю їх діяльність − які рішення вони приймали, скільки мали стягнень, чи знають взагалі наше українське законодавство, чи можуть виконувати свої обов’язки. Ну і надалі провести певні екзамени з підготовки стройової, підготовки фізичної, підготовки зі знання наших законів. Але головне, звичайно, вивчення їхнього минулого, як вони несли службу раніше.
Чи вистачить кадрів в Україні, щоб поновити основний склад міліції?
− Є зараз багато хлопців, які були на Майдані, які були в самообороні, які зараз добровольцями пішли на схід України, в Луганську, Донецьку області. Я думаю, саме ці люди повинні зайняти лави міліції.
Реформа правоохоронних органів − це пріоритетне завдання, яке держава зобов’язана виконати на даному етапі, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці член кадрової комісії при громадській раді МВС України Юрій Бутусов.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_07_10/Dosv-d-Gruz-v-reform-MVS-nam-ne-p-dhodit-u-nas-m-l-c-ja-nsha-ekspert-5496/

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *