busДепутати підтримали зміни до обласної програми освіти, які передбачають перерозподіл коштів у бюджети районних рад та рад ОТГ для проведення тендерів з закупівлі шкільних автобусів. Лише у листопаді 52 млн грн державною субвенції та 11 млн грн з обласного бюджету нарешті знайшли своє цільове призначення – придбання 50 автобусів для школярів.

Щоправда, під час голосування не обійшлося без сюрпризів. Профільний департамент ЛОДА підготував рішення, в якому не було інформації про розподіл коштів між районами та ОТГ. Натомість запропонували, що кошти на власний розсуд розподілить очільник ЛОДА.

«Спочатку нам запропонували «кота в мішку», мовляв, ви проголосуйте за рішення, а згодом голова ЛОДА своїм розпорядженням розділить кошти. Кому і які суми – було відомо лише окремим депутатам, так як перелік не планувався до затвердження в сесійній залі. Нашу фракцію такий ручний розподіл коштів категорично не задовольняє, – коментує депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Іван Собко. – Ми наполягали на тому, щоб чіткий перелік розподілу коштів між усіма районами та ОТГ був прописаний додатком до рішення або чітко озвучений на сесії під стенограму, і нашу пропозицію підтримали».

Відтак, якщо голова ЛОДА дасть розпорядження по розподілу коштів, в якому будуть відмінності від сум, озвучених головою ЛОР на сьогоднішній сесії – це стане підставою для роботи правоохоронних  органів.

Нагадаємо, ще у травні ЛОР підтримала виділення 63 млн грн на закупівлю шкільних автобусів. Однак учасники тендеру, який проводив департамент освіти ЛОДА, оскаржили результати в суді, оскільки переможець використовував при складанні автобусів комплектуючі з Російської Федерації. Як наслідок, процес закупівлі автобусів був загальмований до рішення суду про скасування результатів тендеру, яке прийняли у жовтні.

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *