001_coverГолові Львівської обласної ради

п. О. ГАНУЩИНУ

Голові Львівської обласної

державної адміністрації

п. О. СИНЮТЦІ

Голові комісії з  питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради

п. М. ГИЧЦІ

Т.в.о. директора департаменту охорони

здоров’я Львівської облдержадміністрації

п. І. МИКИЧАК

30 листопада цього року Кабінетом міністрів України прийнято постанову «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів». Документ викликав стурбованість не тільки серед працівників охорони здоровя району, але й серед наших мешканців. Однак, окремі критерії даного Порядку дають нам змогу просити Вас про утворення госпітального округу в межах Турківського району.

По-перше, в районі є одна з найкращих лікарень в області. За два десятиліття цілеспрямованої діяльності нам вдалося створити абсолютно сучасну лікарню, здатну надавати досить широкий перелік послуг, які гостро потребує населення гірського краю, віддаленого від обласного центру на півтори сотні кілометрів. Ремонтні роботи та пошуки коштів для заміни морально застарілого обладнання тривають і досі. В цьому є об’єктивна необхідність.

Наразі лікарня має в своєму складі укомплектовані всім необхідним декілька підрозділів. Це такі відділення, як приймальне, терапевтичне, неврологічне, анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії та гемодіалізу, хірургічне, де застосовується і лапароскопія, акушерсько-гінекологічне, пологове, а також сучасний рентгенкабінет та рентгеноскопію. В іншій частині міста знаходиться дитяче відділення, в якому лікуються діти до вісімнадцяти років та є десять ліжко-місць для немовлят. У дитячому відділенні теж добротний ремонт, оновлена гарна їдальня, перекритий дах. Плануємо обладнати там ще й сучасну ігрову кімнату для наших малих пацієнтів.

В хірургічному відділенні є три спеціалізовані операційні з найсучаснішим обладнанням. Зокрема, хірурги, а це шестеро лікарів вищої категорії, мають змогу застосовувати наркозний програмний апарат Leoni, який працює в автоматичному режимі, подаючи анестезійну суміш без перенавантажень для пацієнта. Це дозволяє впевнено оперувати навіть людей старшого віку та з тяжкими ускладненнями. Другий такий апарат є лише в обласному центрі.

В лапароскопічній операційній встановлено сучасне медичне обладнання для застосування новітніх хірургічних методик. Тож, є можливість успішно здійснювати малоінвазивні операції – акушерські, травматологічні, урологічні, а також артроскопію суглобів. На території області є лише три подібні операційні: дві у Львові та одна в Трускавці.

Одним з головних є те, що вдалося запровадити технологію замісної ниркової терапії методом програмного гемодіалізу. Поки що застосовуються два апарати “штучної нирки”, проте вже найближчим часом буде утворено окреме відділення і апаратів буде чотири.

Процедури гемодіалізу в межах Турківщини є життєво необхідними для майже трьох десятків осіб, для більшості з яких було складно постійно їздити на лікування до Львова.

В лікарні усім зручно та затишно: і медперсоналу, і відвідувачам. Пацієнти отримують тут повноцінне лікування, ще й мають комфортні умови перебування. У великій просторій двоповерховій будівлі замінено вікна та двері, покриття підлоги, освітлення та сантехніку. У кожному відділенні – своя їдальня. Коридори та кабінети – бездоганні. Палати стаціонарного перебування пацієнтів на два-чотири ліжко-місця облаштовано санвузлами з душами та туалетами. У пологовому ж відділенні передбачено ще й окремі палати для спільного перебування матерів із дітьми. Тут завжди тепло, оскільки котельню переведено на альтернативний спосіб опалення – дровами. В резерві знаходиться газова котельня. На території лікарні функціонує автономна очисна споруда «БІОТАЛ». Також на території лікарні пробурено артезіанську свердловину глибиною більше 50-ти метрів.

Районною радою укладено договір про лікувально-діагностичне та наукове співробітництво з державною установою «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім.М.Амосова НАМН», результатом якого є вирішення питань з надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги мешканцям району фахівцями інституту.

По-друге, Турківський район – гірський. Населення району – 50082 чоловік. Поверхня району гориста, знаходиться на висотах від 500 до 1407 м над рівнем моря. Віддаль до обласного центру – 143 км. Віддаль до найближчого районного центру Старого Самбора від міста Турка – 45 км. Кілька сіл району розташовані на відстані до 47 км від районного центру. Відстань від них до Старого Самбора складатиме біля 90 км. Отже, щоб мешканці нашого району мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу, округ повинен бути в м.Турка, щоб відповідно до п.15 Порядку хворий міг своєчасно прибути до багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин. В нашому випадку зона обслуговування може бути меншою у зв’язку з відсутністю шляхів сполучення та особливостями рельєфу.

По-третє, на території району у с. Верхнє функціонує Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України під керівництвом уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, президент Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України Валерія Сушкевича. Параолімпійська збірна уже довела, що цей центр є унікальним і необхідним для перемог на Зимових Параолімпійських іграх. Він відповідає всім європейським стандартам реабілітації людей з обмеженими можливостями. Тут проходять реабілітацію діти з інвалідністю зі Сходу. Тут працюють програми реабілітації воїнів АТО, які у середовищі параолімпійців, дефолімпійців готові розпочати нове життя. Тут вже проходять реабілітацію воїни АТО засобами спорту. Відвідувачі центру потребують медичної допомоги і у випадку потреби отримують її в найближчій лікарні – Турківській комунальній центральній районній лікарні.

Районною радою та Турківською КЦРЛ укладено договір з Західним реабілітаційно-спортивним центром Національного комітету спорту інвалідів України, який передбачає вирішення питань з надання висококваліфікованої медичної допомоги фахівцями лікарні особам, що проходять реабілітацію в центрі.

По-четверте, в районі знаходиться найвища гора Львівщини – Пікуй висотою 1407 м, є туристичні бази та оселі, що займаються зеленим туризмом. Гостями є не тільки мешканці області, але й нашої держави, Польщі, Чехії, Словаччини, Німеччини, інших держав. У випадку нещасних випадків (і такі непоодинокі) їх везуть в найближчу – Турківську комунальну центральну районну лікарню.

Зважаючи на чисельні звернення, Турківська районна рада просить Вас взяти до уваги наші аргументи та утворити в межах Турківського району госпітальний округ, що дасть змогу забезпечити надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та екстреної медичної допомоги населенню у разі виникнення патологічних станів, що загрожують життю, та потерпілим під час надзвичайних ситуацій.

 З повагою

голова районної ради                           Володимир Лозюк

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *