На річці Стрий, поблизу села Комарники Турківського району, утворився льодовий затор довжиною у три кілометри. Унаслідок цього річка змінила своє русло і тепер може затопити 15 житлових будинків.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Ще чотири дні тому вода була за 40 метрів від обійстя Володимира Рика. Та коли річку скувала крига, вода вийшла з берегів і підтопила господарю хлів. Чоловік із жахом пригадує, як пізно ввечері похапцем із сусідами рятували худобу.

«І паркан почало ламати кригою, а вода вся пішла до стайні. Худобу довелося рятувати і ховати в хаті на веранді. Дві ночі я вже не сплю, і що робити далі, я не знаю», – бідкається житель села Комарники Володимир Рик.

Щоби до садиб не підійшла велика вода, люди чергували навіть вночі. А от на приїзд надзвичайників чекали аж дві доби.

«Захисту ніякого не було. Коли рятувальники вже приїхали, то крига опустилася на дно річки. Таким чином вони майже нічим не допомогли. Нас, фактично, залишили тут напризволяще», – бідкається місцевий Петро Рик.

Рятувальники ж виправдовуються, що приїхали, як тільки змогли. Адже боролися із льодовими заторами й на інших ділянках.

«Ми працюємо над розчищенням ріки за допомогою вибухівки. На жаль, наші заходи малоефективні», – пояснює спеціаліст центру швидкого реагування Ігор Чуваков.

Крига такої товщини, що прорвати її непросто, додають спеціалісти. Рятувальники побоюються, що коли після морозів різко потепліє, то багато сільських обійсть може знести течією і крижаними уламками.

zik.ua

Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *